Przebudowa Mostów Pomorskich – objazdy

Od soboty 7 marca, w związku z rozpoczęciem prac przy przebudowie Mostów Pomorskich zmienią się trasy linii tramwajowych 0P, 14, 15 i 24, oraz linii autobusowych K, 132, 142 i 257.

Linie tramwajowe

0P
Postoje techniczne będą odbywały się na placu Staszica, a nie jak dotychczas – na pl. Powstańców Wielkopolskich.

14
Linia ta w kierunku FAT-u będzie kursowała objazdem przez plac Powstańców Wielkopolskich, ulicę Chrobrego, Łokietka, Drobnera, most Uniwersytecki i ulicę Grodzką, z pominięciem przystanku „Pomorska”.

W przeciwnym kierunku do Osobowic, linia będzie kursowała objazdem od placu Legionów przez ulicę Sądową, Krupniczą, Kazimierza Wielkiego, św. Mikołaja i pl. Jana Pawła II.

15
Linia ta w kierunku Parku Południowego będzie kursowała objazdem przez plac Powstańców Wielkopolskich, ulicę Chrobrego, Łokietka, Drobnera, most Uniwersytecki i ulicę Grodzką z pominięciem przystanku „Pomorska”.

W przeciwnym kierunku do pętli Poświętne linia będzie kursowała objazdem od ulicy Kazimierza Wielkiego przez ulicę św. Mikołaja, pl. Jana Pawła II, most Sikorskiego i ulicę Dubois do ulicy Pomorskiej.

24
Linia ta w kierunku w kierunku FAT-u będzie kursować objazdem od ulicy Pomorskiej przez ulicę Dubois, most Sikorskiego, pl. Jana Pawła II, ulicę Ruską Kazimierza Wielkiego, Krupniczą i Sądową do pl. Legionów.

W przeciwnym kierunku do Osobowic, będzie kursowała objazdem od ulicy Świdnickiej przez plac Teatralny, ulicę Widok, Szewską, Grodzką, most Uniwersytecki, ulicę Drobnera, Łokietka, Chrobrego, pl. Powstańców Wielkopolskich do placu Staszica.

Linie autobusowe

Linie K, 132, 142 i nocna 257 jadące od strony Karłowic i Różanki zostaną skierowane objazdem od ulicy Pomorskiej przez ulicę Dubois, most Uniwersytecki i ulicę Grodzką do ulicy Nowy Świat z pominięciem przystanku „Pomorska”.

Autobusy ww. linii dodatkowo zatrzymają się na przystanku „Dubois” przy ulicy Drobnera pomiędzy ulicą Dubois a ulicą Cybulskiego na wysokości Baru „Mewa”.

W przeciwnym kierunku autobusy linii K, 132, 142 i nocna 257 zostaną skierowane objazdem od ulicy Nowy Świat przez ulicę Grodzką, most Uniwersytecki i ulicę Cybulskiego do ulicy Pomorskiej.

Honorowanie biletów

Pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:

  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

Dodatkowo pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 14, 15 lub 24 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat autobusami linii K, 132, 142 i 257 na odcinku pl. Staszica – Rynek – pl. Staszica.

Objazdy Mostów Pomorskich mają potrwać 3 lata.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter