Przebudowa Pułaskiego i remont torowiska na Mickiewicza opóźnione

O dwa tygodnie wydłużyły się prace przy remoncie torowiska na Mickiewicza i przy przebudowie ul. Pułaskiego. Torowisko na Mickiewicza miało zostać oddane do użytku w poniedziałek 16 stycznia br. Z powodu opóźnień przy pracach remontowych, oddanie do użytku przesunięto na niedzielę 29 stycznia 2012r. Wtedy też linie 9 i 17 mają znów dojeżdżać do pętli na Sępolnie, a linia 709 – zostać zlikwidowana.

Opóźnienia są także w innej części miasta – przebudowa ul. Pułaskiego będzie trwała dłużej niż planowano. Wdrożenie kolejnego etapu prac – przesunięto również na niedzielę 29 stycznia br.

Wówczas zamknięte ma zostać torowisko na skrzyżowaniu Pułaskiego i Traugutta. Linie 3 i 5 – mają zostać zawieszone, a w zamian ma zostać uruchomiona zastępcza linia tramwajowa 73, relacji:

Pilczyce – Lotnicza – Legnicka – pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego – Widok – Teatralna – Skargi – Kołłątaja – Piłsudskiego – pl. Legionów – Grabiszyńska – Cmentarz Grabiszyński

Cmentarz Grabiszyński – Grabiszyńska – pl. Legionów – Piłsudskiego – Kołłątaja – Skargi – Teatralna – Widok – Kazimierza Wielkiego – św. Mikołaja – pl. Jana Pawła II – Legnicka – Lotnicza – Pilczyce

Na odcinku od ulicy Wierzbowej przez Oławską, ulicę Traugutta, Krakowską, Opolską do pętli przy ulicy Tyskiej zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa 703.

Pasażerowie, którzy skasują bilet w tramwaju linii 73 mają uzyskać możliwość kontynuowania podróży na podstawie tego biletu autobusem linii 703 i odwrotnie. Nadal będzie też kursować zastępcza linia tramwajowa 70 relacji Uniwersytet Ekonomiczny – pl. Wróblewskiego/Urząd Wojewódzki.

Zastanawiający jest jednak fakt, że mimo zamknięcia torowiska w okolicach pl. Wróblewskiego, Księże Małe nadal będzie miało łączność z resztą sieci tramwajowej przez ul. Kościuszki. Obecnie w tym miejscu trwają jeszcze roboty drogowe, lecz zaraz jak roboty przejdą na odcinek przy skrzyżowaniu Pułaskiego i Traugutta, łuk z Pułaskiego w Kościuszki będzie przejezdny i możliwe byłoby przeniesienie tam ruchu tramwajowego. To, że po Kościuszki mogą kursować tramwaje potwierdza Centrala Ruchu MPK i rozkłady jazdy sprzed sprzed rozpoczęcia przebudowy Pułaskiego, w których tą trasą zaznaczone były wyjazdy z zajezdni przy ul. Ślężnej na Księże Małe, a także zjazdy do tejże zajezdni. Dlaczego więc magistrat nie zdecydował się na tą możliwość?

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że linia 703 utknie w korku na Krakowskiej i będzie jechać o wiele dłużej niż tramwaj, który na Opolskiej ma wydzielone torowisko. Jaki jest tu więc cel ?

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter