Przebudowa wiaduktu kolejowego nad Grabiszyńską – zmiany na liniach tramwajowych

29.04.2014, Wrocław ul. Grabiszyńska. Wiadukt krok po kroku jest demontowany.Od poniedziałku 15 września ponownie zmienią się trasy linii tramwajowych na Grabiszyńskiej. Rozbiórką objęte zostanie drugie przęsło wiaduktu kolejowego nad tą ulicą.

Trasy zmienią linie tramwajowe 4, 11, 14 i 24, zaś linia 5 zostanie zawieszona. Ponownie uruchomione zostaną: autobusowa linia zastępcza 704, oraz tramwajowa – 75.

Linie tramwajowe

Zawieszona zostanie linia 5.

11: – zostanie skrócona do pl. Legionów, a następnie wykona kryterium uliczne przez ul. Piłsudskiego, pl, Orląt Lwowskich, Podwale, Sądową, pl. Legionów i ul. Piłsudskiego i dalej powrotną trasą do pętli Kromera/Kowale.

14 i 24: – staną się liniami jednokierunkowymi – skierowanymi do/od pętli Grabiszyńska Cmentarz od al. Hallera przez ul. Grabiszyńską. Zmienione zostaną trasy w rejonie Podwala: od Świdnickiej przez pl. Teatralny, ul. Widok i Kazimierza WielkiegoLinia 14 będzie kursować tylko z Osobowic do pętli Grabiszyńska Cmentarz a w przeciwną stronę kursy będą wykonywane jako linia 24.

4: – w obu kierunkach zostanie skierowana od ul. Piłsudskiego przez ul. Świdnicką, Powstańców Śląskich, al. Hallera, ul. Grabiszyńską do pętli Grabiszyńska Cmentarz.

Linie autobusowe

243 i 253: – w kierunku Dworca Autobusowego od pl. Jana Pawła II zostaną skierowane objazdem przez pl. Orląt Lwowskich z pominięciem przystanku “Rynek”.

247 i 257: – w kierunku Dworca Autobusowego od ul. Kazimierza Wielkiego zostaną skierowane objazdem przez ul. Skargi i Kołłątaja z pominięciem przystanków “Renoma” i “Arkady (Capitol)”.

Linie zastępcze

Na odcinku Osobowice – pl. Jana Pawła II – pl. Legionów – Dworzec Główny PKP – pl. Dominikański – Księże Małe będzie kursować zastępcza linia tramwajowa 75.

Na odcinku pl. Legionów – Oporów – pl. Legionów zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa 704.

Honorowanie biletów na zmienionych trasach

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 0, 11 lub 75 oraz w autobusie linii 701 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 704 i odwrotnie, pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w autobusie linii 704 będą mogli kontynuować podróż tramwajami linii 0, 11 i 75 oraz autobusem linii 701. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 70 minut.

Tramwaje na trasę pod wiaduktem powrócą w niedzielę 21 września.

Jak widać, dezinformacja przy zmianach tras to już powoli norma. Podobnie wygląda sprawa związana ze zmianą tras z powodu przebudowy wiaduktu kolejowego na ul. Grabiszyńskiej. Znów zamiast zawiesić linię 24, postanowiono w sztuczny sposób utrzymywać obecność obu z nich w formie jednokierunkowej bez powrotu jako ta sama linia. Zamieszanie z poplątaniem.

Przebudowa wiaduktu kolejowego nad ul. Grabiszyńską ma się zakończyć na przełomie września i października 2015r. Już teraz od września część pociągów z Oleśnicy, oraz większość pociągów z Trzebnicy zostało skróconych do Nadodrza.

W lutym 2015r. estakadą kolejową nie będą przejeżdżać pociągi do i z Jeleniej Góry a do Dworca Głównego ma kursować komunikacja zastępcza.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter