Pułaskiego i Śrubowa w remoncie – zmiany linii tramwajowych

Tramwaj linii 16 na ul. Pułaskiego. fot. Piotr Herba - fotopolska.eu

Dzisiaj w sobotę 24 września br. zamknięta na odcinku od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z pl. Wróblewskiego została ul. Pułaskiego. Wynikiem jej przebudowy będzie jedna jezdnia dla samochodów i po jednym pasie w obu kierunkach, a obok niej, fizycznie wydzielone torowisko.

Skutek zamknięcia ul. Pułaskiego dla ruchu liniowego niestety spowodował jeszcze większe utrudnienia w ruchu tramwajowym; linie jeszcze bardziej zmieniły swoje trasy. Przypomnijmy, że do tej pory zamknięte z powodu remontów, były odcinki rozjazdów i zwrotnic na skrzyżowaniach:

– ul. Piłsudskiego/Kołłątaja,

–  na ulicy Pomorskiej

– przy skrzyżowaniu z ulicą Dubois i na placu Staszica

Tym jednak doszło również do tej listy torowisko na ul. Śrubowej, tak więc: linie 0L/0P zostaną zawieszone, w ich miejsce uruchomiona została linia 70.

Linia ta kursuje na trasie: od zajezdni tramwajowej I Gaj, następnie: Ślężną, Dyrekcyjną, Borowską, Stawową, Piłsudskiego, pl. Legionów, pl. Orląt Lwowskich, Most Sikorskiego, Jagiełły, most Mieszczański, a następnie przez: Dubois, Łokietka, Chrobrego, pl. Powstańców Wielkopolskich, Słowiańską, Nowowiejską, pl. Grunwaldzki i dalej przez Most Grunwaldzki, pl. Społeczny i Kujawską do tymczasowego przystanku “pl. Wróblewskiego” umiejscowionego przy kościele św. Maurycego na ul. Traugutta.

Linia 70 odbywa później postój bez pasażerów na nieużywanym torze na pl. Społecznym, a kurs powrotny rozpoczyna dopiero od przystanku “Urząd Wojewódzki”.

Pozostałe linie będą kursować objazdami: (czcionką pochyłą wyróżniono korekty tras od 24 września)

2 w obu kierunkach przez Teatralną, pl. Teatralny i Świdnicką,

5 w obu kierunkach przez Kazimierza Wielkiego, Krupniczą i Sądową,

8: w obu kierunkach od pl. Bema, przez: Sienkiewicza, Wyszyńskiego, Most Pokoju, pl. Dominikański, Skargi, pl. Teatralny, Świdnicką, Piłsudskiego i Stawową,

9 w obu kierunkach od Sienkiewicza, przez: Wyszyńskiego, Most Pokoju, pl. Dominikański, Kazimierza Wielkiego, Krupniczą, Sądową, pl. Legionów, Piłsudskiego i Stawową,

11 w obu kierunkach od pl. Bema, przez: Sienkiewicza, Wyszyńskiego, Most Pokoju, pl. Dominikański, pl. Teatralny, Świdnicką, pl. Orląt Lwowskich, Piłsudskiego i pl. Legionów,

14 od Reymonta, przez: pl. Staszica, pl. Powstańców Wielkopolskich,  Chrobrego, Łokietka, Drobnera, most Uniwersytecki, Grodzką, Nowy Świat i Kazimierza Wielkiego.
W przeciwnym kierunku od Mostu Mieszczańskiego, przez: Dubois, Drobnera, Łokietka, Chrobrego, pl. Powstańców Wielkopolskich i pl. Staszica,

15 w obu kierunkach przez: pl. Staszica, pl. Powstańców Wielkopolskich, Chrobrego, Łokietka, Drobnera, Dubois i most Mieszczański,

17 w kierunku Kleciny, przez Sienkiewicza, pl. Bema, Drobnera, most Uniwersytecki, Grodzką, Nowy Świat, Kazimierza Wielkiego, Widok, pl. Teatralny, Świdnicką.
W przeciwnym kierunku: Świdnicką, pl. Teatralny, Teatralną, Skargi, pl. Dominikański, bł. Czesława, św. Katarzyny, Piaskową, Grodzką, most Uniwersytecki, Drobnera i pl. Bema,

20 w obu kierunkach przez Krupniczą, Sądową, pl. Legionów, Piłsudskiego i Powstańców Śląskich,

23 od pl. Bema, przez: Drobnera, most Uniwersytecki, Grodzka, Nowy Świat, św. Mikołaja, pl. Jana Pawła II, Podwale, most Sikorskiego, Jagiełły do nawrotki przy Mostach Mieszczańskich.
W przeciwnym kierunku od Mostów Mieszczańskich przez Dubois, most Pomorski, Nowy Świat, Kazimierza Wielkiego, pl. Dominikański, bł. Czesława, św. Katarzyny, Piaskowa, Grodzka, most Uniwersytecki, Drobnera, pl. Bema i dalej po stałej trasie do pętli na Kromera.

24 od pl. Staszica, przez: pl. Powstańców Wielkopolskich, Chrobrego, Łokietka, Drobnera, Dubois i Most Mieszczański. W przeciwnym kierunku, od Świdnickiej przez: pl. Teatralny, Widok, Szewską, Grodzką, most Uniwersytecki, Drobnera, Łokietka, Chrobrego, pl. Powstańców Wielkopolskich i pl. Staszica.

Zmiany obejmą także linie nocne 240 i 250. Będą kursować objazdem przez Podwale i ul. Dworcową (linia 240), Dąbrowskiego i Krasińskiego (linia 250).

Nieoficjalnie mówi się także, że w sobotę 24 września zmieniono nazwę przystanku “Ferio Gaj”, na jej krótszą i dawniejszą wersję “Gaj”.

ZAŁĄCZNIKI:

  • Szczegółówy wykaz linii tramwajowych od dnia 24 września br.
  • blog comments powered by Disqus
    wrocławskie forum komunikacyjne

    twitter