Remont torowiska na pętli Poświętne

fot. Transportnews.W sobotę 24 listopada zmienią się trasy linii tramwajowych na północy Wrocławia z powodu remontu torowiska na pętli Poświętne.

Linie tramwajowe 1, 7 i 15 jadące w kierunku pętli Poświętne zostaną skrócone do przystanku „Kamieńskiego”, przy skrzyżowaniu ul. Żmigrodzkiej, Bałtyckiej i Kamieńskiego, a następnie będą realizowały kursy w kierunku południowym według zmienionych tras:

Linie 1 i 7 w kierunku pętli Biskupin i Klecina będą skierowane przez ul. Bałtycką, most Osobowicki, ulicę Reymonta, pl. Staszica do pl. Powstańców Wielkopolskich

Linia 15 w kierunku pętli Park Południowy, będzie skierowana przez ulicę Żmigrodzką, most Trzebnicki, ulicę Trzebnicką, pl. Powstańców Wielkopolskich do pl. Staszica.

Na odcinku Poświęcka OZ-Zawalna zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa – linia 707, kursująca z częstotliwością co 10 minut.

W związku z wprowadzeniem zastępczej komunikacji autobusowej, bilet skasowany w tramwaju linii 1, 7 i 15 będzie zachowywać ważność w autobusach linii 707, 129 (na odcinku Broniewskiego – Poświęcka) i 908 (na odcinku Broniewskiego – Poświętne). Skasowany bilet będzie zachowywać ważność nie dłużej niż 60 minut.

Tramwaje mają powrócić na stałe trasy w tym rejonie od poniedziałku 26 listopada.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter