Remont torowiska na Placu Strzegomskim – zmiany tras tramwajów

Rozpoczynają się prace remontowe przy torowisku tramwajowym na Placu Strzegomskim. Od soboty 26 czerwca zmienią się trasy linii tramwajowych i autobusowych w tym rejonie miasta.

Jak będzie kursować komunikacja miejska?

Linie tramwajowe

Linie tramwajowe 3, 10, i 33 zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od ul. Oławskiej przez ulicę Piotra Skargi, Teatralną, Świdnicką, Podwale, plac Orląt Lwowskich, nową trasę autobusowo-tramwajową i ulicę Śrubową do ulicy Legnickiej.

Linie tramwajowe 20, 31 i 32 zostanie skierowana objazdem w obu kierunkach od ul. Podwale przez plac Orląt Lwowskich, nową trasę autobusowo-tramwajową i ulicę Śrubową do ulicy Legnickiej.

Linia tramwajowa 23 zostanie skierowana objazdem w obu kierunkach od ul. Oławskiej przez ulicę Piotra Skargi, Teatralną, Świdnicką, Podwale, plac Orląt Lwowskich, nową trasę autobusowo-tramwajową do pętli Wrocławski Park Przemysłowy przy ulicy Robotniczej.

Powyższe linie tramwajowe będą również kursować zmienionymi trasami w rejonie ul. Kazimierza Wielkiego, spowodowanymi przez trwający w tym samym czasie remont torowiska – Zobacz więcej

Linie autobusowe

Linie 106, 148 i 149 zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od ulicy Robotniczej przez ulicę Śrubową, plac Strzegomski, ulicę Legnicką, plac Jana Pawła II, ulicę Kazimierza Wielkiego i Oławską.

Linie 107, 109 i 609 jadące w kierunku Nowego Dworu, pojadą od pl. Solidarności przez ulicę Legnicką, plac Strzegomski, ulicę Strzegomską i Śrubową do ulicy Robotniczej, a w przeciwnym kierunku bez zmian – tj. od ul. Strzegomskiej, przez ul. Poznańską, Zachodnią i Rybacką.

Zmiana powyższych tras ma być spowodowana rzekomym brakiem przepustowości nowo wybudowanej trasy autobusowo-tramwajowej.

Linie nocne 206 i 249 pojadą z kolei nową trasą autobusowo-tramwajową i będą zatrzymywały się w obu kierunkach na nowych przystankach tramwajowo-autobusowych zlokalizowanych:

  • przy Dworcu Świebodzkim;
  • w pobliżu wiaduktu przy ulicy Smoleckiej;
  • przy skrzyżowaniu ulicy Robotniczej i Śrubowej.

Honorowanie biletów

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na daną linię okresową mogą podróżować:

  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

Prace remontowe mają potrwać około dwóch miesięcy.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter