Remont torowiska na Podwalu – zmiany tras linii tramwajowych

W sobotę 21 września rozpocznie się remont torowiska na Podwalu, na odcinku od pl. Jana Pawła II do pl. Orląt Lwowskich. Trasy zmienią linie tramwajowe 0L, 0P, 6, 7, 14, 23, 24, 31 i 32.

0L/0P

Linie 0L i 0P będą kursować objazdem w obu kierunkach przez ulicę Kazimierza Wielkiego, Krupniczą i Sądową do placu Legionów z pominięciem przystanku „pl. Orląt Lwowskich”.

6

Linia 6 w kierunku południowym (Krzyki) będzie skierowana objazdem, od pl. Bema przez mosty Młyńskie, Halę Targową, plac Dominikański i ulicę Skargi, Teatralną do ulicy Świdnickiej.

7

W kierunku północnym (Kowale) trasa nie ulegnie zmianie.

Linia 7 w kierunku południowym (Klecina) będzie skierowana objazdem, od ulicy Kazimierza Wielkiego objazdem przez ulicę Widok i plac Teatralny z pominięciem przystanku „Narodowe Forum Muzyki” i „Renoma”.

W kierunku północnym (Kowale) trasa nie ulegnie zmianie.

14

Linia 14 w kierunku FAT-u będzie skierowana objazdem od ulicy Kazimierza Wielkiego przez ulicę Widok i plac Teatralny z pominięciem przystanku „Narodowe Forum Muzyki” i „Renoma”.

W kierunku Osobowic, linia będzie skierowana objazdem od placu Legionów przez ulicę Sądową, Krupniczą, Kazimierza Wielkiego, Nowy Świat i most Pomorski do ulicy Pomorskiej.

23

Linia 23 w kierunku zachodnim (Wrocławski Park Przemysłowy) będzie skierowana objazdem od pl. Bema przez ulicę Drobnera, most Uniwersytecki, ulicę Grodzką i Nowy Świat do ulicy św. Mikołaja, a w kierunku pętli Kromera – od placu Jana Pawła II przez most Sikorskiego, ulicę Jagiełły, Dubois i Drobnera do placu Bema.

24

Linia 24 w kierunku FAT-u będzie skierowana objazdem od ulicy Pomorskiej przez most Pomorski, ulicę Nowy Świat, Kazimierza Wielkiego, Krupniczą i Sądową do pl. Legionów.

W kierunku Osobowic, linia będzie skierowana objazdem od ulicy Świdnickiej przez plac Teatralny, ulicę Widok do ulicy Kazimierza Wielkiego z pominięciem przystanku „Narodowe Forum Muzyki”.

31 i 32

Linie 31 i 32 będą skierowane objazdem w obu kierunkach od placu Jana Pawła II przez ulicę Kazimierza Wielkiego, Krupniczą i Sądową do placu Legionów z pominięciem przystanku „pl. Orląt Lwowskich”.

Honorowanie biletów

Pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:

  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

⚠️ Prace przy wymianie rozjazdów tramwajowych mają potrwać około 1 miesiąca. Powrót ww. linii tramwajowych na stałe trasy planowany jest na sobotę 19 października.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter