Remont torowiska na skrzyżowaniu ulic: Piłsudskiego i Świdnickiej

Uwaga! Czekają nas spore utrudnienia w komunikacji miejskiej w rejonie ul. Powstańców Śląskich, oraz skrzyżowania ul. Piłsudskiego i Świdnickiej. Rozjazdy tramwajowe idą do remontu, od 20 lipca zmiany tras linii tramwajowych.

tram 6 7 14 17 24
bus A D 702

Od soboty 20 lipca 2013r. zmienione zostaną trasy linii tramwajowych: 6, 7, 14 i 17. Zmiany organizacyjne obejmą także linie A i D.

Linia tramwajowa 24 zostanie zawieszona.

Linie tramwajowe 2 i 17 pojadą w obu kierunkach następującymi trasami: od ul. Skargi przez: ul. Kołłątaja, Piłsudskiego, pl. Legionów, Grabiszyńską, al. Hallera do ul. Powstańców Śląskich a dalej dotychczasowymi trasami.

Linie tramwajowe 6, 7 i 20 od Podwala dojadą tylko do przystanku Renoma, zaś dalej pojadą w kierunku pętli początkowych (odpowiednio: Kowale, Marino i Leśnica) przez ul. Świdnicką, pl. Teatralny, ul. Widok.

Linia tramwajowa 14 zostanie skierowana w obu kierunkach na trasie Osobowice – Oporów przez pl. Staszica, ulicę Dubois, Jagiełły, pl. Jana Pawła II, pl. Legionów i ulicę Grabiszyńską.

Na odcinku Arkady – Krzyki – Arkady zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa 702, zaś autobusy linii A i D będą się dodatkowo zatrzymywać na przystankach: Wielka.

Remont ma potrwać ok. 4 tygodni.

Warto zauważyć, że nie dość, że autobusy zastępcze nie dojadą do przystanku Renoma, by zapewnić przesiadkę pasażerom tramwajów linii 6, 7 i 20, to w autobusach zastępczych linii 702 nie będą honorowane bilety skasowane w tramwajach linii 2, 6, 7, 17 i 20. Pasażerowie z tych linii będą musieli w takim wypadku, albo skasować kolejny bilet jednorazowy, albo korzystać z biletów czasowych licząc na to, że nie trafią na korki i zmieszczą się z przesiadką od momentu skasowania biletu.

EDIT: Tramwaje wróciły na swoje trasy przejazdu w dniu 17 sierpnia br.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter