Remont torowiska przy ul. Grabiszyńskiej – zmiany na liniach 5, 11 i 71

03.11.2008, Wrocław ul. Grabiszyńska.W sobotę 1 marca rozpoczął się remont torowiska przy ul. Grabiszyńskiej na odcinku od pętli Oporów do pętli Grabiszyńska Cmentarz. Zmieniły się przy tym trasy trzech linii tramwajowych.

Linia 5 skierowana została w obu kierunkach od ul. Grabiszyńskiej przez al. Hallera i ul. Powstańców Śląskich do pętli Krzyki.

Linia 20 skrócona została od ul. Powstańców Śląskich przez al. Hallera do pętli Grabiszynek.

Linia 71 skrócona została od ul. Grabiszyńskiej do pętli Grabiszyńska Cmentarz.

Dla linii A dołożono dodatkowy przystanek “Grabiszyńska Cmentarz” – na tej linii posiada on status “na żądanie”.

Na czas remontu obowiązuje honorowanie biletów jednorazowych w autobusach linii A, 107, 125 i 325 a skasowanych w tramwajach linii 5 lub 71. Bilety jednorazowe kasowane w tramwajach na ww. liniach zachowują ważność do 70 minut i na ich podstawie można podróżować autobusami 107, 125 i 325 z FAT-u do przystanku Oporów, zaś linią A – do przystanku Grabiszyńska Cmentarz.

Warto tu zaznaczyć, że pierwszy raz od wielu lat w sytuacji remontu torowiska przy ul. Grabiszyńskiej nie uruchomiono specjalnej linii zastępczej. Kolorytu dodaje fakt, że sama pętla Oporów nie jest przebudowywana i aktualnie przeprowadzany remont nie obejmuje prac przy pętli, choć Urząd Miejski twierdził inaczej.

Kolejny raz okazało się, że koordynacja remontów jest we Wrocławiu rzeczą niespotykaną i kompleksowe przebudowy i remonty rozbija się na małe etapy przez co nadszarpywana jest cierpliwość pasażerów, którzy niedługo się mogli nacieszyć brakiem większych utrudnień w dojeździe komunikacją zbiorową.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter