Skłodowskiej-Curie do przebudowy – zmiany w komunikacji na Wielkiej Wyspie

23.07.2013, Wrocław ul. Skłodowskiej-Curie. Skład 2426+2431 "gna" z prędkością 10km/h na przystanek Kliniki.

Tram 1 2 4 10 71
BUS D 115 145 146 701
BUS 253 255

Ulica z najgorszym obecnie stanem czynnego torowiska we Wrocławiu wreszcie idzie do przebudowy. Od wtorku 4 stycznia 2014r. planowo mają się rozpocząć prace przy przebudowie fragmentu tej ulicy od ul. Norwida do mostu Zwierzynieckiego.

W związku z tym, tego dnia zmienią się trasy linii autobusowych D, 115, 145, 146, 253, 255 i tramwajowych 1, 2, 4 i 10.

Linie tramwajowe 1 i 4 zostaną zawieszone a w ich miejsce uruchomiona zostanie zastępcza linia tramwajowa 71 w relacji Marino – pl. Grunwaldzki – pl. Dominikański – pl. Legionów – Oporów.

Na odcinku Pl. Grunwaldzki –  Biskupin – Bartoszowice zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa 701.

Linie autobusowe 115, 145 i 146 zostaną skierowane objazdem od pl. Grunwaldzkiego przez ul. Curie-Skłodowskiej, Norwida, Wybrzeże Wyspiańskiego do mostu Zwierzynieckiego a dalej stałymi trasami odpowiednio do pętli Wojnów, Sępolno i Bartoszowice.

W przeciwnym kierunku linie pojadą objazdem od mostu Zwierzynieckiego przez ul. Smoluchowskiego, Norwida, ul. Skłodowskiej-Curie do pl. Grunwaldzkiego a dalej stałymi trasami odpowiednio do pętli pl. Grunwaldzki, Tarnogaj i Gaj-pętla.

Nocne linie autobusowe 253 i 255 zostaną skierowane objazdem od pl. Grunwaldzkiego przez ul. Curie-Skłodowskiej, Norwida, Wybrzeże Wyspiańskiego do mostu Zwierzynieckiego a dalej stałymi trasami odpowiednio do pętli Bartoszowice i Sępolno.

W przeciwnym kierunku linie pojadą objazdem od mostu Zwierzynieckiego przez ul. Smoluchowskiego, Norwida, ul. Curie-Skłodowskiej do pl. Grunwaldzkiego a dalej stałymi trasami odpowiednio do Leśnica i Gaj-pętla.

Linia D kursująca w kierunku Centrum Hurtu ul. Giełdowa zostanie skierowana z peronu 1 Ronda Reagana na peron 3. Przy tym zmieni się także trasa wjazdu na rondo – od pl. Grunwaldzkiego skręci ona w ul. Norwida, Curie-Skłodowskiej i wjedzie w peron 3 Ronda Reagana. W przeciwnym kierunku trasa przejazdu bez zmian.

Jak twierdzi Wydział Transportu, zmiana ta ma na celu zachowanie przepustowości przystanków wyspy centralnej Ronda Reagana w związku z uruchomieniem zastępczej linii 701, która będzie przejeżdżać przez peron 1 Ronda Reagana.

04012014-sklodowskiejcurie

Wyłączone zostaną przystanki “Kliniki” na ul. Skłodowskiej-Curie. Uruchomione zostaną zastępcze przystanki autobusowe:

– na ulicy Norwida za skrzyżowaniem z ulicą Skłodowskiej-Curie w kierunku Wielkiej Wyspy;

– na Wybrzeżu Wyspiańskiego na wysokości gmachu głównego Politechniki Wrocławskiej (budynek A-1) w kierunku Wielkiej Wyspy;

– na ulicy Smoluchowskiego na wysokości skrzyżowania z ulicą Łukasiewicza w kierunku Ronda Reagana.

Z ciekawostek: linię 701 obsługiwać mają Dolnośląskie Linie Autobusowe.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter