Tramwaje nie wróciły na Sępolno

Mimo zamierzeń i komunikatu Wydziału Transportu, w niedzielę 29 stycznia, tramwaje linii 9 i 17 nie powróciły na pętlę na Sępolnie. Powodem jest odkształcenie sieci trakcyjnej.

Jak poinformował ZDiUM:

“Podczas przeglądu technicznego i próbnego przejazdu tramwaju który miał miejsce w dniu 28 stycznia stwierdzono nieprawidłowości w zachowaniu trakcji, uniemożliwiające przywrócenie komunikacji tramwajowej do pętli Sępolno. Odkształcenia trakcji tramwajowej nie są efektem wady wykonawczej i raczej nie powinny mieć związku z wyjątkowo niskimi temperaturami, jakie towarzyszyły wykonawcy podczas ostatnich prac montażowych i podczas odbiorów technicznych. Do czasu wyjaśnienia problemu z nadzorem autorskim zrealizowanego projektu (biuro projektowe z Krakowa), podjęto decyzję o nieuruchamianiu komunikacji tramwajowej na całym wyremontowanym odcinku.”

To już kolejne opóźnienie przy remoncie torowiska na Sępolno, torowisko miało zostać oddane do użytku w poniedziałek 16 stycznia, ale w wyniku opóźnień, oddanie do użytku miało nastąpić w niedzielę 29 stycznia. Linie tramwajowe 9 i 17 wciąż więc kursują  tylko do pętli Stadion Olimpijski, a dalej na Sępolno kursuje autobusowa linia zastępcza 709. Termin powrotu tramwajów na to osiedle nie jest jeszcze znany.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter