Tramwaje znów na Grabiszyńskiej, Krupnicza wciąż w przebudowie

25.12.2012, Wrocław, ul. Grabiszyńska. Dwieściepiątka na linii 11 podczas świąt Bożego Narodzenia, kiedy wszystkie linie tramwajowe kursują z częstotliwością co 30 minut. fot. Wojciech Dembski/Jedno przęsło wiaduktu kolejowego nad ul. Grabiszyńską – zdemontowane a tramwaje znów wracają na trasy w tym rejonie. Wciąż jednak w przebudowie jest ul. Krupnicza. Od czwartku 1 maja zmienią się trasy linii tramwajowych 5, 11, 14, 24 i 71.

Linie tramwajowe

Przywrócona zostanie linia 5: – będzie skierowana będzie w obu kierunkach od ul. Grabiszyńskiej przez al. Hallera i ul. Powstańców Śląskich do pętli Krzyki.

11: Powróci na swoją trasę Kromera – Grabiszyńska Cmentarz.

14 i 24: – Zmienione zostaną trasy w rejonie Podwala: od Świdnickiej przez pl. Teatralny, ul. Widok i Kazimierza Wielkiego.

71: – w obu kierunkach kursują od pl. „Społecznego” przez ul. Kujawską, pl. Wróblewskiego, ul. Pułaskiego, Małachowskiego, Piłsudskiego, następnie skierowana przez pl. Legionów, Grabiszyńską do pętli Grabiszyńska Cmentarz.

Zlikwidowana zostaje linia 75. W zawieszeniu pozostaje linia 4.

 

Poniższe linie nadal kursują zmienioną trasą od 26 kwietnia br.:

6: – w kierunku pętli Krzyki kursują objazdem od pl. Bema przez: Mosty Młyńskie, ul. Piaskową, pl. Dominikański, ul. Skargi, ul. Teatralną i pl. Teatralny do ul. Świdnickiej i dalej stałą trasą. W przeciwnym kierunku trasa bez zmian.

7: – w kierunku pętli Krzyki kursują objazdem od ul. Kazimierza Wielkiego przez: ul. Widok, pl. Teatralny do ul. Świdnickiej i dalej stałą trasą. W przeciwnym kierunku trasa bez zmian.

15: – w obu kierunkach kursują objazdem od ul. Kazimierza Wielkiego przez ul. Widok, Teatralną, Kołłątaja i Peronową.

20: – w obu kierunkach kursują objazdem od pl. Jana Pawła II przez pl. Orląt Lwowskich i Podwale.

23: – w kierunku pętli Wrocławski Park Przemysłowy od pl. Bema kursują objazdem przez ul. Drobnera, most Uniwersytecki, ul. Grodzką, Nowy Świat. W przeciwnym kierunku od pl. Jana Pawła II przez most Sikorskiego, ul. Dubois i Drobnera.

Linie autobusowe

243 i 253: – w kierunku Dworca Autobusowego od pl. Jana Pawła II kursują objazdem przez pl. Orląt Lwowskich z pominięciem przystanku “Rynek”.

704:  w związku z powrotem tramwajów na ul. Grabiszyńską pod wiaduktem kolejowym; zostaje zlikwidowana

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter