Po wakacjach linia 115 wjedzie na Rondo Reagana

10.01.2014, Wrocław, ul. Mickiewicza. Jelcz na linii 115.Rada Osiedla Swojczyce-Strachocin-Wojnów poinformowała, że urzędnicy po wakacjach planują wprowadzić zmianę na linii 115. Autobusy mają dojeżdżać do przystanku Reja przez Rondo Reagana – a więc tak samo, jak obecnie ma miejsce to na liniach 131, 141 i 331.

Zmiana trasy kursów tej linii ma nastąpić w sobotę 30 sierpnia, wraz z wejściem w życie nowych szkolnych rozkładów jazdy. Autobusy jadące z Wojnowa wjeżdżałyby na peron 4 na Rondzie Reagana i kończyłyby kurs na przystanku Reja a następnie dojeżdżałyby już bez pasażerów do przystanku pod Grunwaldzki Center i tam wykonywały postój wyrównawczy. Następnie ponownie wykonywałyby kurs do przystanku Reja i dopiero tam włączać się mają na kolejny kurs.

Co ciekawe, gdy 4 lata temu, Transportnews wysłało dn. 16 listopada 2010r. wniosek o wydłużenie m.in. linii 115 i 116 na Rondo Reagana (nr sprawy: WTR.ZT.I.AK-55523-4743/10), odpowiedzią było:

Odnosząc się do przedstawionych przez Pana uwag dotyczących zmiany tras linii autobusowych 115 oraz 116 uprzejmie informuję, że przedłożone propozycje zostały poddane szczegółowej analizie. Wjazd autobusów na peron IV ronda Reagana przy realizacji kursu od strony Pasażu Grunwaldzkiego jest technicznie możliwy, jednak że zgodnie z obowiązującą organizacją ruchu autobusy linii 115 oraz 116 musiałyby zrealizować kurs w kierunku skrzyżowania ul. Skłodowskiej-Curie z ul. Norwida.
Zjazd z ronda Reagana w kierunku przedmiotowej zatoki jest bowiem dozwolony wyłącznie przy jeździe z peronu II – powyższy sposób realizują kursy linie C i 149.

Wprowadzenie proponowanego przez Pana rozwiązania przy obowiązującej organizacji ruchu spowodowałoby:- brak możliwości postojów wyrównawczych dla linii 115 w rejonie placu Grunwaldzkiego co skutkowałoby narastaniem opóźnień – przystanek początkowy musiałby zostać zlokalizowany na peronie IV ronda Reagana;- konieczność uruchomienia na ul. Norwida przy gmachu głównym Uniwersytetu Przyrodniczego nowego przystanku początkowego dla linii 116(kierunek „Sołtysowice”), co spowodowałoby wydłużenie drogi dojścia od ronda Reagana o ok. 160 metrów;- a przy dozwoleniu jazdy „na wprost” z peronu IV kolizję z tramwajami i autobusami wjeżdżającymi na rondo Reagana od strony mostu Zwierzynieckiego.

Sukces jest niestety tylko połowiczny, bowiem linia 116 wciąż ma kursować tylko do przystanku przy Grunwaldzki Center. Okazuje się jednak, że beton urzędniczy kruszeje i wystarczy w odpowiednim czasie wysłać do Urzędu Miejskiego odpowiedni wniosek. Szkoda tylko, że w przypadku linii 115 trwało to tak długo i wymagało przy tym likwidacji linii E i 139…

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter