Wymiana rozjazdów na skrzyżowaniu ul. Świdnickiej i Podwale

21.10.2013, Wrocław ul. Świdnicka. Klubowa N-ka wiezie zwiedzających zajezdnie tramwajowe w ramach Dnia Otwartego MPK. fot. Bartek KasiukOd soboty 27 czerwca rozpoczęła się wymiana rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu ul. Świdnickiej i Podwale. Swoje trasy zmieniły linie tramwajowe: 6, 7, 14, 17,20 i 24 oraz autobusowe: A, D, 149, 243, 247, 249, 253, 257, 406 i 409.

Linie tramwajowe

Linie tramwajowe 6 i 7 w kierunku pętli Kowale i Poświętne zostały skierowane objazdem od ulicy Powstańców Śląskich przez ulicę Piłsudskiego, Kołłątaja, Skargi, Teatralną do ulicy Widok, a w przeciwnym kierunku od ulicy Krupniczej przez ulicę Sądową, pl. Legionów i ulicę Piłsudskiego do ulicy Powstańców Śląskich.

Linie tramwajowe 14 i 20 w kierunku przystanku FAT i pętli Grabiszynek zostały skierowane objazdem od ulicy Krupniczej przez ulicę Sądową, pl. Legionów i ulicę Piłsudskiego do ulicy Powstańców Śląskich, a w kierunku przeciwnym linie 20 i 24 kursują objazdem od ulicy Powstańców Śląskich przez ulicę Piłsudskiego, pl. Legionów i ulicę Sądową do ulicy Krupniczej.

Linia 17w obu kierunkach kursuje od ulicy Powstańców Śląskich przez ulicę Piłsudskiego, Kołłątaja do ulicy Piotra Skargi.

Linie autobusowe

Linie A i D jadące w kierunku Alei Piastów i ulicy Giełdowej zostały skierowane objazdem od ulicy Podwale przez ulicę Muzealną i Kościuszki do pl. Kościuszki.

Linie 149, 406, 409 i kursy nocne linii 247 i 257 jadące w kierunku pl. Grunwaldzkiego, Dworcowej oraz ulicy Powstańców Śląskich od ulicy Podwale zostały skierowane objazdem przez ulicę Muzealną i Kościuszki do pl. Kościuszki z pominięciem przystanku „Renoma„. Na pl. Kościuszki dla tych linii został uruchomiony przystanek tymczasowy.

Linie 243, 249 i 253 jadące w kierunku Dworca Głównego PKP i węzła „Petrusewicza” od ulicy Podwale zostały skierowane objazdem przez ulicę Muzealną i Kościuszki do pl. Kościuszki z pominięciem przystanku „Renoma„.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter