Wymiana rozjazdów tramwajowych na Moście Trzebnickim

W poniedziałek 25 września zmienią się trasy linii tramwajowych 1, 7 i 8. Spowodowane to będzie wymianą rozjadów tramwajowych na Moście Trzebnickim.

Linie tramwajowe 1 i 7 będą skierowane objazdem w obu kierunkach od przystanku „Dworzec Nadodrze” przez pl. Staszica, ulicę Reymonta, most Osobowicki i ulicę Bałtycką do ulicy Żmigrodzkiej.

Linia tramwajowa 8 zostanie skrócona do placu Powstańców Wielkopolskich i będzie kursowała w relacji Tarnogaj – Dworzec Nadodrze – Tarnogaj. Postoje tramwajów linii okólnej (linie 0L i 0P) zostaną przeniesione na plac Staszica.

Na odcinku Dworzec Nadodrze <-> Broniewskiego, w związku z zawieszeniem kursowania tramwajów nie zostanie uruchomiona żadna zastępcza linia autobusowa. Wydział Transportu twierdzi, że linie 108, 132, 144 i 908 to wystarczające zastępstwo za dwie linie tramwajowe.

Bilety

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 1, 7 lub 8 będą mogli dodatkowo bez żadnych dopłat podróżować:

  • autobusem linii 108 i 132 na odcinku Dworzec Nadodrze – Broniewskiego – Dworzec Nadodrze
  • autobusem linii 144 na odcinku Dworzec Nadodrze – Kamieńskiego/Żmigrodzka – Dworzec Nadodrze

i odwrotnie, pasażerowie, którzy skasowali bilet w autobusie linii 108, 132 lub 144 będą mogli kontynuować podróż tramwajem linii 1, 7 lub 8. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 60 minut.

Bilety okresowe zakupione na daną linią podczas prowadzonych remontów zachowują ważność na stałej trasie przejazdu oraz na trasie tymczasowej wprowadzonej z powodu remontu.

Prace przy wymianie rozjazdów tramwajowych na Moście Trzebnickim mają potrwać 5 dni.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter