Zmiany na Kozanowie – Aktualizacja

Od soboty10 grudnia br., na Kozanowie zmienią się trasy linii autobusowych. W związku z oddaniem do ruchu ul. Gwareckiej przy skrzyżowaniu z ul. Pilczycką, linie 135, 136 i 246 przestaną kursować objazdami przez ul. Ignuta i zostaną skierowane na swoją stałą trasę i będą kursować przez ul. Gwarecką i Dokerską do pętli „Kozanów”.

Linie C, 126, 127, będą nadal będą kursować do prowizorycznej pętli w rejonie skrzyżowania ulic: Kozanowskiej i Pałuckiej, a linie 103 i 245 – nadal z pominięciem ul. Kozanowskiej. Ta ostatnia (245), od ul. Pilczyckiej wjedzie w łącznik z ul. Kozanowską, a następnie pojedzie przez ul. Gwarecką i Dokerską, a dalej bez zmian do Pracz Odrzańskich.

Powrót linii C, 126, 103, 126, 127 i 245 na ul. Kozanowską planowany jest na niedzielę 18 grudnia br. Wtedy też oddana do ruchu ma zostać ulica Kozanowska przy skrzyżowaniu z ulicą Pilczycką.

W związku ze zmienionymi trasami linii C, 126 i 127 pojawiła się pewna ciekawostka. Otóż po przeniesieniu pętli tych linii na ul. Kozanowską przy skrzyżowaniu z ul. Pałucką, przez pewien okres czasu programowano wyłącznie kierunek „Pałucka”, który niewiele jednak mówił pasażerom, dokąd dana linia kursuje. Po paru tygodniach jednak MPK postanowiło zaprogramować specjalny kierunek „KOZANÓW PAŁUCKA”, wyświetlany w obu liniach wyświetlaczy.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter