Zmiany przy Borowskiej od 7 sierpnia

W niedzielę na torowisko na Borowskiej powrócą tramwaje. Do ruchu oddane zostanie torowisko na odcinku od ul. Stawowej do skrzyżowania z ul. Dyrekcyjną. Lokalizację zmienią przystanki tramwajowe w tym rejonie.

Na Borowską powrócą tramwaje linii 8, 9 i 15, które będą się kierować na ul. Ślężną; pierwsza z nich dojedzie tylko do zajezdni tramwajowej nr I “Gaj”, a pozostałe do pętli tramwajowej “Park Południowy”. Na Tarnogaj z uwagi na trwające prace na ul. Glinianej (więcej tutaj), nadal dojedziemy tylko zastępczą linią autobusową 715, która pojedzie zmienioną trasą przez ul. Wesołą, Łódzką Joannitów i Dyrekcyjną.

Powrót części tramwajów na Borowską niesie także pewne nowości. Przystanek “Dworzec Autobusowy” dla tramwajów jadących w kierunku Tarnogaju i Ślężnej przesunięty został za skrzyżowanie z ul. Suchą i Swobodną. Będzie się znajdować na wysokości Dworca PKS, który omen nomen zostanie zlikwidowany. (czytaj więcej w artykułach wg tagu Dworzec PKS)

Z kolei równolegle do przystanków tramwajowych będzie znajdować się zespół przystanków na którym mają się zatrzymywać linie autobusowe. Całość szumnie nazwano “Zintegrowanym węzłem przesiadkowych w rejonie Dworców PKP i PKS”, jednak w rzeczywistości mało będzie miało ono wspólnego z prawdziwym węzłem przesiadkowym. (więcej w tym artykule.)

Załączniki:
Szczegółowe zmiany tras linii tramwajowych od 7 sierpnia br. (plik PDF)

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter