Zmiany tras autobusów na Oporowie i na Krzykach a konsultacje

27.02.2016, Wrocław, ul. Grabiszyńska. MAN na linii 125.W sobotę 17 grudnia Dopiero od wtorku 17 stycznia 2017r. w związku z otwartym już mostem łączącym al. Piastów z ul. Racławicką, trasę mają zmienić linie autobusowe A, 125, 126, 325, 247 i 251. Ale zmiany już zostały skorygowane względem pierwotnych planów.

Nie 17 grudnia, nie 17 stycznia, lecz 23 grudnia zmienią się trasy linii autobusowych na Oporowie. Zmiany będą tylko symboliczne, względem pierwotnych planów, bowiem linie A, 125 i 251 wydłużone zostaną do al. Piastów, tylko do nowej pętli przy ul. Racławickiej.

Pierwotnie linia A miała zostać wydłużona od al. Piastów za most do nowej pętli przy ul. Racławickiej. Linie 125 i wariantowe kursy linii 325 zaś dojeżdżałyby jeszcze dalej, bo przez ul. Skarbowców, Sowią i Krzycką do pętli Krzyki. Natomiast linia 126 skierowana byłaby przez ul. Racławicką do nowej pętli na tej ulicy.

Zmiana tej ostatniej nie spodobała się jednak mieszkańcom osiedla Krzyki, którzy wyrazili swoje niezadowolenie z powodu utraty autobusu, którym dojeżdżają do pracy i szkoły, zaś linią 125 dojeżdżaliby okrężną drogą.

most_rac³awicka_tylko_nocne_02 slajd_3_04

Po cichu magistrat wycofał się z tych zmian, ale nie do końca. Według nowej wersji, linie A, 125 i wybrane kursy linii 325 od al. Piastów dojadą tylko przez nowy most do pętli „Racławicka (pętla)”, zaś linia 126 od ul. Racławickiej, pojedzie przez nową pętlę i dalej przez ul. Skarbowców, Sowią i Krzycką do pętli Krzyki.

Zmiany objąć mają także linie nocne 251 i wariantowe kursy do Skarbowców na linii 247. Ta pierwsza zostanie wydłużona z al. Piastów przez ul. Skarbowców, Sowią i Krzycką do pętli Krzyki. Zaś ta druga zyska osobny numer linii – 248 i zostanie skierowana od ul. Racławickiej do nowej pętli.

Okazuje się więc, że fakt wybudowania nowego mostu nad rzeką Ślęzą nie będzie wykorzystany w odpowiedni sposób do poprawy siatki połączeń komunikacyjnych na południu Wrocławia. Zyskają na tym tylko podróżujący samochodami, paradoksalnie mieszkańcy podwrocławskich miejscowości. Oporów nadal nie będzie posiadał alternatywnej linii dowożącej do punktów przesiadkowych krótszą drogą przez most. Urzędnicy nie przeanalizowali potrzeb mieszkańców (który to już raz z rzędu) i po cichu zamierzali wprowadzić niekoniecznie dobre rozwiązania.

Dopiero po rosnącej krytyce zmian tras linii autobusowych na Oporowie i na Krzykach, magistrat postanowił wziąć pod uwagę opinię mieszkańców.

Chyba urzędnicy czytali ten artykuł, bowiem nagle zrezygnowano z wprowadzania jakichkolwiek drastycznych zmian na Oporowie aż do 17 stycznia 2017r. Sądząc po tym, że to już druga zmiana zmiany trasy linii autobusowych, to obstawiam, że nie będzie ona ostatnią.

I nie pomyliłem się 😉

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter