Zmiany tras tramwajów na ulicy Sienkiewicza i Ślężnej

W sobotę 4 grudnia rozpoczynają się prace torowe na skrzyżowaniu ulicy Sienkiewicza i Piastowskiej. Jednocześnie też przez kilka dni zmienią się trasy linii tramwajowych na ulicy Ślężnej.

Na skrzyżowaniu ulicy Sienkiewicza i Piastowskiej rozpoczyna się wymiana zwrotnic tramwajowych. W związku z brakiem przejazdu, linie tramwajowe 1, 9, 17 i 70 pojadą następującymi objazdami:

Linia 1 zostanie skierowana objazdem w obu kierunkach od ulicy Piastowskiej przez ulicę Sienkiewicza, most Szczytnicki, aleję Różyckiego, Paderewskiego i ulicę Mickiewicza.

Linia 9 zostanie skierowana objazdem w obu kierunkach od placu Bema przez ulicę Poniatowskiego, Jedności Narodowej, ulicę Nowowiejską i Piastowską do ulicy Sienkiewicza.

Linia 17 zostanie skierowana objazdem w obu kierunkach od ulicy Sienkiewicza przez ulicę Wyszyńskiego, Szczytnicką, plac Grunwaldzki do mostu Szczytnickiego.

Linia 70 zostanie skierowana w obu kierunkach od ulicy Słowiańskiej przez ulicę Jedności Narodowej, Poniatowskiego, plac Bema, ulicę Sienkiewicza, Wyszyńskiego, most Pokoju do placu Społecznego.

Honorowanie biletów

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 1 będą mogli kontynuować podróż tramwajami linii 17 lub 33 oraz autobusami linii D, 111, 121, 131 i 151 na odcinku pl. Grunwaldzki – Kochanowskiego – pl. Grunwaldzki. Ta zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 1 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:

  • tramwajami linii 17 i 33 na odcinku Stadion Olimpijski – pl. Grunwaldzki – Stadion Olimpijski;
  • autobusami linii D, 111, 121, 131, 151 na odcinku Kochanowskiego – pl. Grunwaldzki – Kochanowskiego.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 9 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat tramwajami linii 17 na odcinku Galeria Dominikańska – Sępolno – Galeria Dominikańska.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 17 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat tramwajami linii 9 na odcinku Galeria Dominikańska – Sępolno – Galeria Dominikańska.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na daną linię okresową mogą podróżować:

  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

Prace mają potrwać tydzień.

Ulica Ślężna

Jednocześnie na ulicy Ślężnej, demontowany będzie rozjazd tymczasowy przy przystanku Pułtuska, dzięki któremu tramwaje linii 15 mogły dojeżdżać do przedostatniego przystanku przed remontowaną pętlą Park Południowy.

Na czas demontażu rozjazdu, linie 9 i 15 będą kursować tylko do przystanku Uniwersytet Ekonomiczny (skrzyżowanie Ślężna/Kamienna), z nawrotem na zajezdni Gaj, przy ulicy Kamiennej.

Na odcinku Petrusewicza – Ślężna – Park Południowy – Ślężna – Petrusewicza uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa linii 709, kursująca z częstotliwością co 10 minut.

Honorowanie biletów

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 9 lub 15 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 709. Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na daną linię okresową mogą podróżować:

  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.
blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter