Zmiany w komunikacji od 2 września

06.08.2017, Wrocław, pętla Kromera. MAN na linii 132.Znamy już szczegóły zmian w funkcjonowaniu linii komunikacji miejskiej we Wrocławiu po wakacjach, a więc od soboty 2 września br. Szykują się zmiany tras linii autobusowych i powrót zwiększonych częstotliwości sprzed wakacji na większości linii.

Linia 102 zostanie wydłużona od ulicy Wojanowskiej przez ulicę Fieldorfa, obok Szpitala Specjalistycznego im. Marciniaka, ulicę Kosmonautów do pętli przy skrzyżowaniu ulicy Kosmonautów z ulicą Grabową.

Linia nocna 243 zmieni swoją trasę przejazdu. Wszystkie kursy zostaną w obu kierunkach przedłużone od pętli Pilczyce przez ulicę Kosmonautów, Fieldorfa, Wojanowską, Starogajową, Jeleniogórską i Średzką do pętli Leśnica.

Trasa linii 127 zostanie wydłużona od ulicy Ślężnej, przez ul. Wyścigową, Wojszycką, Ołtaszyńską, Rondo św. Ojca Pio i ulicę Zwycięską do nowej pętli przy ul. Zwycięskiej.

Linię 133 będzie w całości obsługiwać podwykonawca MPK – firma Michalczewski, autobusami MAN Lion’s City i Lion’s City G. Na linii 114 w dni robocze będą kursować autobusy na gaz ziemny, Solarisy Urbino 12 CNG z roku 2013, również z firmy Michalczewski.

Nazwy zmieni także kilkanaście przystanków autobusowych. Wykaz przystanków, które będą miały nowe nazwy zamieściliśmy w poprzednim artykule na łamach Transportnews.

Z uwagi na systematyczne uzupełnianie informacji przez Wydział Transportu, możliwe aktualizacje niniejszego artykułu.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter