Regulamin Forum
Z wizytą:
Jest tak podobny - pod względem schematu malowania oczywiście - do swoich braci, że pewnie pasażerowie i tak nie odczuli różnicy 😛
Jest tak podobny - pod względem schematu malowania oczywiście - do swoich braci, że pewnie pasażerowie i tak nie odczuli różnicy 😛
Ale Kierowcy na pewno odczują.
Ale Kierowcy na pewno odczują.
Jedna wajcha mniej, a tyle szczęścia 😛
Zastanawiam się tylko, dlaczego wybór padł na Allison, a nie ZF czy Voith?
22 Borek Fałęcki - Zakopiańska, Kapelanka, Dietla, Starowiśla, Hala Targowa, Rondo Grzegórzeckie, Dąbie, M1, Pl. Centralny, Kombinat, Mrozowa - Walcownia
Jedna wajcha mniej, a tyle szczęścia 😛
Zastanawiam się tylko, dlaczego wybór padł na Allison, a nie ZF czy Voith?
Z kilku powodów, m.in. zastosowanej jednostki napędowej.
Autosan zakończył produkcję dwóch Sancity 9LE dla MPK Świdnica, przewoźnik będzie tym samym eksploatował już 3 sztuki tego typu pojazdów. Myślę, że wkrótce można się będzie spodziewać kolejnych zakupów, bo MPK chce zastąpić wszystkie Kapeny pojazdami tej klasy.
http://www.autosan.eu/pl/aktualnosc/56/sancity-9le-dla-mpk-swidnica
Mam takie pytanie- ktoś się orientuje, kto jest producentem osi (i jaki to model) w M9LE ?
Producent to ZF ztcp, a modelu nie znam.
<img>
ZF :confused: ? Właśnie nie. Dlatego pytam.
Przód ZF, tył DANA...;)
¯adna z osi nie jest produkcji ZF'a...
Google podaje że LAF.
Infobus prawi, że oś przednia to LAF, a tylna DANA. http://infobus.pl/busbaza_detail.php?selectMarka=Autosan&selectmodel=277&Submit=poka%BF
A konkretne modele ?
Prospekty Autosana mówią o ZF i DANie, aczkolwiek spierał się nie będę, gdyż autobusu nawet na oczy nigdy nie widziałem...;)
ZF'ki są tylko w "dużych" SanCity. W standardzie oś przednia ZF RL75EC (opcja ZF RL85A), w przegubie oś środkowa ZF AVN 132 i tylna w postaci mostu napędowego ZF AV 132/80.
W M9LE nie ma mowy o osiach ZF'a. Więc ja się dalej pytam o ich konkretne modele (LAF i most Meritor).
W M09LE na pewno są przednia oś sztywna LAF Liberec i most napędowy Dana Spicer. Ale dokładnych oznaczeń niestety nie znam.
"Chcę jednak wyraźnie podkreślić, że Wrocław zaspokaja na przyzwoitym poziomie większość potrzeb swoich mieszkañców. Dlatego nie zgadzam się z tezą, że zaangażowanie w Śląsk dzieje się kosztem innych ważnych dla wrocławian spraw." - Rafał Dutkiewicz w wywiadzie dla Gazety Wyborczej, 13.10.2013
Już mam 😀 LAF 601/610



