Regulamin Forum
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

H9

Strona 1 / 2

Autobus Autaosan H9 ( ogólnie) był projektowany przede wszystkim na potrzeby wojska. Proszę zwrócić uwage na otwieraną klapę na ścianie czołowej. Bardzo osłabia konstrukcje, niby bez sensu, ale ...To w czasie wojny miał być ambulans Polski do przewozu rannych z frontu. W czasie wojny planowano zdemontować siedzenia, a z przodu zaprojektowano miejsce do powadzania noszy z rannymi. Polska w ramach Układu Warszawskiego miała za zadanie zapewnić opiekę medyczną.


Cytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 27.02.2005 13:17

Czy chodzi Ci o H9-35?


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 27.02.2005 13:27

ogólnie o cała serię 9 zwróć uwage, że np w 21 też jest ta klapa z przodu.


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 27.02.2005 13:28

Ok,dzieki za te informację 🙂


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 27.02.2005 13:32

No no, o tym nie słyszałem, bardzo to ciekawe... :o:


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 27.02.2005 13:55
J-31
 J-31
Administrator

Autobus Autaosan H9 ( ogólnie) był projektowany przede wszystkim na potrzeby wojska. Proszę zwrócić uwage na otwieraną klapę na ścianie czołowej. Bardzo osłabia konstrukcje, niby bez sensu, ale ...To w czasie wojny miał być ambulans Polski do przewozu rannych z frontu. W czasie wojny planowano zdemontować siedzenia, a z przodu zaprojektowano miejsce do powadzania noszy z rannymi. Polska w ramach Układu Warszawskiego miała za zadanie zapewnić opiekę medyczną.

A Masz może zdjęcia tego autobus ? 🙂


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 28.02.2005 13:57

Nie wiem gdzie to zamieścić, ale spójrzcie na to:
H9-21


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 31.03.2005 00:21
J-31
 J-31
Administrator

Niezły numer. Extra go zrobili... 😆


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 31.03.2005 12:19

Polak potrafi :). Bombastik 🙂


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 31.03.2005 16:15
Isuzu Citiport

Extra tuning 😆 . Mnie się podoba odrazu wygląda inaczej 😉 .


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 31.03.2005 16:44

To się nazywa modernizacja... :mruga: Przyznam , że jest bardzo interesująca 🙂 Ciekawie czy przewoznik nadal bedzie tworzył takie "cuda" 🙂


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 31.03.2005 21:36
Isuzu Citiport

Ja myśle, że tak. Mają bardzo ładny styl. Tak jak te IKARUSy przerobione w KZNS 😉 .


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 31.03.2005 21:41

OOO...ja cie :wow: fajny,te swiatla sa extra :retard:


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 31.03.2005 22:00

Niby stary a jednak młody ( chodzi mi o wygląd )


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 1.04.2005 15:58

Jak wygląda awaryjność "dziwewiątek" ? Ile km mogą zrobić na Polskich drogach? Ma ktoś może specyfikacje, instrukcjie lub coś innego do tego wozu?


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 3.02.2006 15:50

Jeśli chodzi o mnie to "dziewiątka" (zwłaszcza H9-21) to ulubiony typ mojej mamy, nazywany przez nią "puszka" (zwłaszcza w upały:D). Dzisiaj jechałem H9-21 z PKS-u Connex Sanok po wymianie ryjka i niestety strasznie tłukły w nim okna. Z kolei z Soliny, dokąd jechałem H9-21 z Connexu wracałem H9-21 po NG w PKS-u Krosno i mimo, że miał nową budę, jak i pneumatyczne drzwi z przodu i silnik, który też był po NG wył gorzej niz w H9-21 bez naprawy głównej, zwłaszcza na wyższych obrotach. Ale ogólnie sprawiają dla mnie całkiem miłe wrażenie. Przynajmniej jest to jakaś odskocznia od nowoczesnych konstrukcji, a w każdym bądź razie wozy te są nie do zdarcia (szczególnie w moich rejonach, gdzie tego typu konstrukcji nie wyplenimy na pewno przez kolejnych 10 lat).


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 2.07.2006 22:42

Już jakiś czas w NKA Kruszwica jeździ H9-21/A09 po ciekawej odbudowie: http://phototrans.eu/14,274842,0.html


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 25.10.2008 18:32

A to nie jest przypadkiem po prostu "Tramp", to codziennie koło 16-17 przez moją Zdunie jeździ i według mnie to jest tramp, a nie H9 po odbudowie


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 25.10.2008 23:14
Matlik
Jelcz M121M

A to nie jest przypadkiem po prostu "Tramp", to codziennie koło 16-17 przez moją Zdunie jeździ i według mnie to jest tramp, a nie H9 po odbudowie

H9 to nie jest. Kratownica jest regenerowana i silnik wyremontowany. Z nowych rzeczy jest tylko buda 🙂


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 25.10.2008 23:51

A to nie jest przypadkiem po prostu "Tramp", to codziennie koło 16-17 przez moją Zdunie jeździ i według mnie to jest tramp, a nie H9 po odbudowie

Tramp jest przede wszystkim krótszy.


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 26.10.2008 14:22

Jak wygląda awaryjność "dziwewiątek" ? Ile km mogą zrobić na Polskich drogach? Ma ktoś może specyfikacje, instrukcjie lub coś innego do tego wozu?

Awaryjne raczej nie są bo tam za bardzo nie ma się co psuć, prostszego w budowie autobusu już nie ma. Na polskie drogi też się nadaje idealnie bo ma odporne zawieszenie. Przebieg do NG jest różny, zależy od eksploatacji, jak im w fabryce "wyszło", przeważnie 300-500 tys. km.


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 27.10.2008 11:08
Skoda 16T
Isuzu Citiport


Taki "piękny" gimbus jeździ w Białymstoku. Autobus ma 8 lat ...

Moje wspomnienia co do Autosanów H9-21 zaczynają się ok. 2001r. kiedy wybierałem się do Zakopanego. Na całą moja klasę czekał wówczas cały niebieski (jak się po latach dowiedziałem) Autosan H9-21. Kolejna wycieczka jaką odbyłem H9-21 (nie pamiętam kierunku) była w tym samym roku. Autobus wyglądał mniej więcej tak: Obie wyprawy (oraz autobusy) utkwiły mi w pamięci, gdyż:
- niebieski H9 zabrał mnie po raz 1-szy w "długodystansową" (poza Wrocław) podróż,
- podczas 2-giej eskapady zakopaliśmy się w środku lasu :retard:


Wałęsa dawaj moje 100 milionów! | :strzałka: naczarnych.ubf.pl

OdpowiedzCytat
Opublikowano : 4.06.2009 20:49
Matlik
Jelcz M121M

Ten szkolny to Autosan H9-21.41S IMHO dobry autobus, przynajmniej w P.T. Krynica dobrze się sprawuje.


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 4.06.2009 21:35
Ikarus 280

W ogóle, te nowsze H9 (nie wiem, czy wszystkie od 1995 są oznaczane jako .41?) to fajne sprzęty. Wizualnie może nie, ale kopa mają niezłego i mają wygodne siedzenia. No, ten szkolny może nie ma wygodnych, chociaż nie wiem, nie siedziałem 😉


Mój poprzedni nick to KKS. Ponieważ wszystkie nicki, które sugerowałem były według administracji za długie postanowiłem użyć krótkiego nicka na cześć naszego moderatora z Dolnego Śląska.

OdpowiedzCytat
Opublikowano : 4.06.2009 22:06
Matlik
Jelcz M121M

Musże się zgodzić z powyższym, ale .41 mają poważny minus turbosprężarka chodzi głośniej niż wyje most Raby w Heweliuszach 🙂


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 4.06.2009 22:10
Strona 1 / 2
Udostępnij:

 Archiwalne ForumTransportnews

Witaj!
Losowe zdjęcia
Postaw mi kawę na buycoffee.to

twitter Bluesky Mastodon