Regulamin Forum
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

H9-35

Strona 1 / 7

Jaki jest H9-35 każdy wie. Zdawałoby sie, że powinny dawno wyginąć a tymczasem przechodzą remonty, dostają laminatowe ściany przednie i wydaje się, że niestety bedą służyć w co mniejszych miastach jeszcze przez długie lata. 🙁


Cytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 4.11.2004 09:12

Jaki jest H9-35 każdy wie. Zdawałoby sie, że powinny dawno wyginąć a tymczasem przechodzą remonty, dostają laminatowe ściany przednie i wydaje się, że niestety bedą służyć w co mniejszych miastach jeszcze przez długie lata. 🙁

to samo co Jelcze Ikary i inne staruszki


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 4.11.2004 15:34
J-31
 J-31
Administrator

Przewoźników, szczególnie tych małych nie stać jest na zakup nowego taboru. Dlatego remontują to co mają i czekają na "lepsze" czasy.


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 4.11.2004 16:03

Nie jechałem, ale kultowy autobus 🙂


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 4.11.2004 16:36

Kultowy 🙂 powiedz to starszej osobie która musi wdrapać się na pokład 🙂


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 4.11.2004 21:27
J-31
 J-31
Administrator

Rzeczywiście, jest to już legenda polskiej motoryzacji. Myślę, że jeszcze długo będzie je można zobaczyć na polskich drogach i ulicach 😆


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 5.11.2004 10:20

Rzeczywiście, jest to już legenda polskiej motoryzacji. Myślę, że jeszcze długo będzie je można zobaczyć na polskich drogach i ulicach 😆

Racja, racja
zwłaszcza, że mnóstwo linii prywatnych powstaje, odkupują używane i jeżdżą


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 5.11.2004 11:22
J-31
 J-31
Administrator

Myślę, że nie tylko. Przynajmniej tam, gdzie zapotrzebowanie jest większe - prywaciarze kupują używane zachodnie autobusy - natomiast H9-35 to przede wszystkim małe miasta, miasteczka, gdzie nie pieniędzy na kupno nowego taboru a i zapotrzebowanie na KM jest mniejsze...

A tak poza tym są jeszcze niezliczone PKS-y 🙂


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 5.11.2004 13:53

A tak poza tym są jeszcze niezliczone PKS-y 🙂

Z tym tylko, że w PKS-ach jeźdzą H9-21 które są produkowane do dziś a H9-35 chyba wypadł już z produkcji.

Tak na marginesie - mimo, że H9-21 i 35 używają wspólnych części to jednak pod względem konstrukcyjnym dosyć znacznie się różnią.


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 5.11.2004 22:48

Ja równiez nie jechalem nim . U mnie jest nowy H-9 ma nowa sciane przednia i tylnią .
Ogromna ilosc Autosanów H-9 można spotkac w Tarnowie , tamtejszy Pks ma ich całą mase , byłem i widzialem 🙂 W Nowym Saczu jeszcze tez jezdza ale nie na liniach dalekobierznych . Tylko najwyzej oddalonych od miasta o ok 30 km . Ale w miare zostają kasowane i zastępuje je nowy tabor 😉


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 6.11.2004 12:40

H9-35 to są przestarzałe autobusy,jednak ja je nawet lubię...przyjemnie się nimi jedzie.Wolę już takim niż jelczem L11 np.w PKS Kodzko.


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 6.11.2004 13:32
J-31
 J-31
Administrator

A tak poza tym są jeszcze niezliczone PKS-y 🙂

Z tym tylko, że w PKS-ach jeźdzą H9-21 które są produkowane do dziś a H9-35 chyba wypadł już z produkcji.

Tak na marginesie - mimo, że H9-21 i 35 używają wspólnych części to jednak pod względem konstrukcyjnym dosyć znacznie się różnią.

Tak wypadł z produkcji, ale jest już jego nowy następca A1010M, a także nowa rozwinięta wersja ex H9, teraz nazywa się inaczej bodajże A0909L. Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić 😉


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 8.11.2004 11:11

Tak wypadł z produkcji, ale jest już jego nowy następca A1010M, 😉

Ale mają z niego zrobić Jelcza M103I 🙁 Powinni zrobić A0909M, czyli miejskiego trampka 😛


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 8.11.2004 18:33

Jest miejski Tramp. Takie np. jeżdżą po Sanoku tylko się nazywają a A0909L


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 8.11.2004 19:15
J-31
 J-31
Administrator

Tak rzeczywiście. Układ drzwi 1-2-0. Widziałem jego zdjęcia, również od środka. Wyglądał nawet całkiem sympatycznie, ma pojeme wnętrze.

A nie wiesz jak one się tam spisują i w jakich barwach jeżdżą... 🙂


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 12.11.2004 11:57

Z tego co widziałem one mają układ 1-0-1 tylko miejskie wnętrze jest bardziej.


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 12.11.2004 14:16
J-31
 J-31
Administrator

A więc to jeszcze inny autobus. A pamiętasz w jakich barwach one tam jeżdżą 😉


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 12.11.2004 14:57

W ¯ółtych 😛


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 12.11.2004 21:15

Pod adresem http://infobus.com.pl/text.php?id=227 można obejrzeć kilka innych autobusów z serii H9


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 12.11.2004 22:34

Pod adresem http://infobus.com.pl/text.php?id=227 można obejrzeć kilka innych autobusów z serii H9

Świetny ten sklepobus 😛


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 12.11.2004 23:22
J-31
 J-31
Administrator

W ¯ółtych 😛

Dzięki. Pozdrawiam 🙂


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 16.11.2004 13:14

Fajny busik!
Ale nigdy nie jechałem nim


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 16.11.2004 19:40

W PKS Krakow jezdzi jezcze mnostwo H9, ale tylko na linie podmiejskie, na dalsze trasy wypuszczane sa juz lepsze autobusy. Swoja droga bedac rok temu na Słowacji zobaczylem ogromny postep w unowoczesnianiu taboru tamtejszych PKSow (Zajazdova Doprava 😉 ). Jeszcze dwa lata temu krolowaly tam prawie same stare Kapeny, a teraz az roi sie od nowych Solbusow. I niestety trzeba przyznac, ze polskie PKSy ze swoimi H9 prezentuja sie o wiele gorzej od swoich slowackich odpowiednikow. 😥


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 28.11.2004 15:21
J-31
 J-31
Administrator

To się nazywa "brak pieniędzy" 😥


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 29.11.2004 07:39

Czy ma ktoś fotografie miejskiego Trampka z układem drzwi 1-2-0 ?


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 9.12.2004 22:59
Strona 1 / 7
Udostępnij:

 Archiwalne ForumTransportnews

Witaj!
Losowe zdjęcia
Postaw mi kawę na buycoffee.to

twitter Bluesky Mastodon