Regulamin Forum
Jaki jest H9-35 każdy wie. Zdawałoby sie, że powinny dawno wyginąć a tymczasem przechodzą remonty, dostają laminatowe ściany przednie i wydaje się, że niestety bedą służyć w co mniejszych miastach jeszcze przez długie lata. 🙁
Jaki jest H9-35 każdy wie. Zdawałoby sie, że powinny dawno wyginąć a tymczasem przechodzą remonty, dostają laminatowe ściany przednie i wydaje się, że niestety bedą służyć w co mniejszych miastach jeszcze przez długie lata. 🙁
to samo co Jelcze Ikary i inne staruszki
Przewoźników, szczególnie tych małych nie stać jest na zakup nowego taboru. Dlatego remontują to co mają i czekają na "lepsze" czasy.
Nie jechałem, ale kultowy autobus 🙂
Kultowy 🙂 powiedz to starszej osobie która musi wdrapać się na pokład 🙂
Rzeczywiście, jest to już legenda polskiej motoryzacji. Myślę, że jeszcze długo będzie je można zobaczyć na polskich drogach i ulicach 😆
Rzeczywiście, jest to już legenda polskiej motoryzacji. Myślę, że jeszcze długo będzie je można zobaczyć na polskich drogach i ulicach 😆
Racja, racja
zwłaszcza, że mnóstwo linii prywatnych powstaje, odkupują używane i jeżdżą
Myślę, że nie tylko. Przynajmniej tam, gdzie zapotrzebowanie jest większe - prywaciarze kupują używane zachodnie autobusy - natomiast H9-35 to przede wszystkim małe miasta, miasteczka, gdzie nie pieniędzy na kupno nowego taboru a i zapotrzebowanie na KM jest mniejsze...
A tak poza tym są jeszcze niezliczone PKS-y 🙂
A tak poza tym są jeszcze niezliczone PKS-y 🙂
Z tym tylko, że w PKS-ach jeźdzą H9-21 które są produkowane do dziś a H9-35 chyba wypadł już z produkcji.
Tak na marginesie - mimo, że H9-21 i 35 używają wspólnych części to jednak pod względem konstrukcyjnym dosyć znacznie się różnią.
Ja równiez nie jechalem nim . U mnie jest nowy H-9 ma nowa sciane przednia i tylnią .
Ogromna ilosc Autosanów H-9 można spotkac w Tarnowie , tamtejszy Pks ma ich całą mase , byłem i widzialem 🙂 W Nowym Saczu jeszcze tez jezdza ale nie na liniach dalekobierznych . Tylko najwyzej oddalonych od miasta o ok 30 km . Ale w miare zostają kasowane i zastępuje je nowy tabor 😉
H9-35 to są przestarzałe autobusy,jednak ja je nawet lubię...przyjemnie się nimi jedzie.Wolę już takim niż jelczem L11 np.w PKS Kodzko.
A tak poza tym są jeszcze niezliczone PKS-y 🙂
Z tym tylko, że w PKS-ach jeźdzą H9-21 które są produkowane do dziś a H9-35 chyba wypadł już z produkcji.
Tak na marginesie - mimo, że H9-21 i 35 używają wspólnych części to jednak pod względem konstrukcyjnym dosyć znacznie się różnią.
Tak wypadł z produkcji, ale jest już jego nowy następca A1010M, a także nowa rozwinięta wersja ex H9, teraz nazywa się inaczej bodajże A0909L. Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić 😉
Tak wypadł z produkcji, ale jest już jego nowy następca A1010M, 😉
Ale mają z niego zrobić Jelcza M103I 🙁 Powinni zrobić A0909M, czyli miejskiego trampka 😛
Jest miejski Tramp. Takie np. jeżdżą po Sanoku tylko się nazywają a A0909L
Tak rzeczywiście. Układ drzwi 1-2-0. Widziałem jego zdjęcia, również od środka. Wyglądał nawet całkiem sympatycznie, ma pojeme wnętrze.
A nie wiesz jak one się tam spisują i w jakich barwach jeżdżą... 🙂
Z tego co widziałem one mają układ 1-0-1 tylko miejskie wnętrze jest bardziej.
A więc to jeszcze inny autobus. A pamiętasz w jakich barwach one tam jeżdżą 😉
W ¯ółtych 😛
Pod adresem http://infobus.com.pl/text.php?id=227 można obejrzeć kilka innych autobusów z serii H9
Pod adresem http://infobus.com.pl/text.php?id=227 można obejrzeć kilka innych autobusów z serii H9
Świetny ten sklepobus 😛
W ¯ółtych 😛
Dzięki. Pozdrawiam 🙂
Fajny busik!
Ale nigdy nie jechałem nim
W PKS Krakow jezdzi jezcze mnostwo H9, ale tylko na linie podmiejskie, na dalsze trasy wypuszczane sa juz lepsze autobusy. Swoja droga bedac rok temu na Słowacji zobaczylem ogromny postep w unowoczesnianiu taboru tamtejszych PKSow (Zajazdova Doprava 😉 ). Jeszcze dwa lata temu krolowaly tam prawie same stare Kapeny, a teraz az roi sie od nowych Solbusow. I niestety trzeba przyznac, ze polskie PKSy ze swoimi H9 prezentuja sie o wiele gorzej od swoich slowackich odpowiednikow. 😥
To się nazywa "brak pieniędzy" 😥
Czy ma ktoś fotografie miejskiego Trampka z układem drzwi 1-2-0 ?



