Regulamin Forum
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

H9-35

Strona 7 / 7
zanzar
Jelcz M101I Salus

Oto nasz przyszły szybkowiec:

A w skrócie o co chodzi:

W Nowym Sączu Autosany H9-35 pojawiły się tuż po rozpoczęciu produkcji seryjnej, a więc w 1975 r. Ostatni tego typu autobus przybył do naszego miasta w 1982 r. Łącznie pojawiło się tutaj około 30-40 Autosanów z serii H9-35. Numery taborowe były wspólne z oddziałami w Limanowej i Gorlicach. W komunikacji miejskiej Nowego Sącza na pewno służyły autobusy o numerach taborowych: #78, #88, #92, #93, #94, #104, #105, #118, #119, #120, #121, #138, #139, #140, #141, #143 i #158. Ostatnie sztuki wycofano z eksploatacji w 1986 r.
Należy podkreślić, że poza paroma wrakami z I i II serii produkcyjnej nie nadającymi się do odbudowy nie zachowano w całym kraju ani jednego egzemplarza tego autobusu z pierwszych roczników. Ponieważ egzemplarze serii III wciąż są eksploatowane zapewne parę z nich docelowo zostanie zachowanych jako pojazdy zabytkowe przez inne stowarzyszenia.
Z tego powodu GSMK postanowiło na podstawie egzemplarza z serii III odtworzyć pojazd z serii II. Wiele detali zostało pozyskanych z wraków tych pojazdów: z H9-35 seria II z Sandomierza, H9-35 seria I z Rokitnicy koło Łasku, H9-03 z Holendrów koło Zduńskiej Woli).
Z racji braku zachowania jakiegokolwiek nowosądeckiego egzemplarza Autosana H9-35 GSMK podjęło próby sprowadzenia z innego miasta takiego pojazdu. Dziś udało się odkupić z MKS Krosno egzemplarz z 1988r. jeżdżący tam z numerem taborowym #179. Pojazd zostanie wyremontowany i przejdzie przebudowę którą zaczniemy zaraz po zakończeniu remontu Jelcza M11 #317. Pojazd po remoncie otrzyma numer taborowy #94.

Tak będzie wyglądał po remoncie:

Remont rozpocznie się po zakończeniu remontu Jelcza M11 #317 a więc gdzieś w okolicach wakacji.

Oficjalna strona pojazdu: http://www.gsmk.org.pl/podstrony/autosan_h935_94.php


www.gsmk.org.pl https://www.facebook.com/GSMK.NS http://phototrans.pl/24,9820,0.html

OdpowiedzCytat
Opublikowano : 10.03.2011 20:06
Michalbc
Jelcz M121M

Super 🙂 powodzenia 🙂


<img>

OdpowiedzCytat
Opublikowano : 10.03.2011 23:01
J-31
 J-31
Administrator

Wow. Zanzar. Macie naprawdę fajny pomysł, pozostaje tylko trzymać kciuki za realizację. 🙂

A właściwie, to gdzie Planujecie docelowo parkować te autobusy - w sumie to już trzy. W zajezdni MPK ? 😉


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 11.03.2011 09:30
zanzar
Jelcz M101I Salus

A właściwie, to gdzie Planujecie docelowo parkować te autobusy - w sumie to już trzy. W zajezdni MPK ? 😉

Puki nas MPK nie wywali to tam będą stały 😉
Psiukacz wzbudził bardzo pozytywne zainteresowanie w MPK i ma szansę stać się perełką która czasem będzie gościnnie pojawiać się na liniach 😀


www.gsmk.org.pl https://www.facebook.com/GSMK.NS http://phototrans.pl/24,9820,0.html

OdpowiedzCytat
Opublikowano : 12.03.2011 20:48
J-31
 J-31
Administrator

Psiukacz wzbudził bardzo pozytywne zainteresowanie w MPK i ma szansę stać się perełką która czasem będzie gościnnie pojawiać się na liniach

Oj. Jeśli on się pojawi na liniach - nawet sporadycznie, to istnieje niebezpieczeństwo, że ludzie Wam go albo zadepczą, albo zniszczą :]


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 14.03.2011 09:01
Michalbc
Jelcz M121M

Oj. Jeśli on się pojawi na liniach - nawet sporadycznie, to istnieje niebezpieczeństwo, że ludzie Wam go albo zadepczą, albo zniszczą :]

Chyba lepiej, żeby zarabiał na siebie, niż żeby stał i gnił 😛


<img>

OdpowiedzCytat
Opublikowano : 14.03.2011 13:54
zanzar
Jelcz M101I Salus

Oj. Jeśli on się pojawi na liniach - nawet sporadycznie, to istnieje niebezpieczeństwo, że ludzie Wam go albo zadepczą, albo zniszczą :]

Służby bezpieczeństwa będą czuwać 😛
MIG też od czasu do czasu pojawi się na liniach - to są okazjonalne wyjazdy - coś w stylu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, x-lecie Komunikacji Miejskiej w Nowym Sączu itp. tak więc wiele złego stać się nie może. Ponadto trafią na odpowiednie linie i brygady oraz na odpowiednich ludzi za kierownicą a także będą z obsługą konduktorską GSMK na pokładzie - tak więc pełna ochrona 😀


www.gsmk.org.pl https://www.facebook.com/GSMK.NS http://phototrans.pl/24,9820,0.html

OdpowiedzCytat
Opublikowano : 14.03.2011 18:46
J-31
 J-31
Administrator

MIG też od czasu do czasu pojawi się na liniach - to są okazjonalne wyjazdy - coś w stylu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, x-lecie Komunikacji Miejskiej w Nowym Sączu itp. tak więc wiele złego stać się nie może. Ponadto trafią na odpowiednie linie i brygady oraz na odpowiednich ludzi za kierownicą a także będą z obsługą konduktorską GSMK na pokładzie - tak więc pełna ochrona 😀

Wow. To normalnie pełna ochrona 🙂

Jeśli takie są plany i możliwości, to oczywiście nie ma problemu... 😛


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 15.03.2011 09:14
Michalbc
Jelcz M121M

No, a plany z bolesławiecką H9 na zabytek prysły - UM nie widzi najwidoczniej potrzeby...


<img>

OdpowiedzCytat
Opublikowano : 14.04.2011 22:12

U nas za to będzie 😉 Ale w rękach prywatnych.


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 15.04.2011 23:16
Strona 7 / 7
Udostępnij:

 Archiwalne ForumTransportnews

Witaj!
Losowe zdjęcia
Postaw mi kawę na buycoffee.to

twitter Bluesky Mastodon