Regulamin Forum
W najnowszej gazetce Polskich Autobusów KLIK są rysunki nowej rodziny autobusów Sancity. Wg mnie urodą raczej nie grzeszą 😉
Dla mnie aż tak źle to nie wygląda — wprawdzie tył z dziwnym świetlikiem (da się tam wogóle wsadzić typowy wyświetlacz numeru linii?), kupą blachy i malutką szybą nie wygląda najlepiej, ale całokształt da się wytrzymać. Mogło być o wiele gorzej.
Oo Solbus 😐
Tory na tiry!
Eeee, jak dla mnie może się podobać. Może na kolana nie rzuca, ale w sumie dramatycznie też nie jest. Szkoda tylko, że na samym przodzie jest tak dużo tego badziewia, nie straciłby jakby część z tego odjąć.
Jezus nadchodzi! Udawaj, że jesteś zajęty.
Oo Solbus
Autobusy na tych wizualizacjach nie wyglądają jak złożone z kilku innych, w dodatku produkowanych na Ukrainie, w Turcji albo czymś jeszcze ciekawszym
To jeszcze na pewno się zmieni, tak samo jak w przypadku EUROLIDERA i mam nadzieję że finalna wersja będzie lepsza, bo ta jest taka nie fajna :confused:
Ciekawie wygląda jest ten tylny wyświetlacz, ale za dużo tam blachy.
Autobusy na tych wizualizacjach nie wyglądają jak złożone z kilku innych, w dodatku produkowanych na Ukrainie, w Turcji albo czymś jeszcze ciekawszym
Ale są srebrne i posiadają czarne wstawki. Nic nowego i swojego.
A co do tyłu, to jest to zapewne efekt usytuowania silnika. Rozwiązanie takie samo jak w Citelisie na przykład. Mniej blachy nie będzie.
Tory na tiry!
Ale są srebrne i posiadają czarne wstawki.
Na razie to tylko wizualizacja, można to dowolnie pomalować. Mi się raczej skojarzył z tym (chyba) belgijskim autobusem, którego zaprezentowano w tym roku w Hanowerze.
EDIT
http://touringcarteam-marcel.fotopic.net/p53947364.html
Jezus nadchodzi! Udawaj, że jesteś zajęty.
[Mi się raczej skojarzył z tym (chyba) belgijskim autobusem, którego zaprezentowano w tym roku w Hanowerze.
Holenderskim jeżeli Ci chodzi o Citeę
http://www.vdlberkhof.nl/NL/producten/index.htm
Tory na tiry!
Holenderskim jeżeli Ci chodzi o Citeę
Takie luźne skojarzenie, ale już widzę, że ta Citea jest po wielokroć brzydsza od tego, co proponuje Autosan.
Jezus nadchodzi! Udawaj, że jesteś zajęty.
Gratulacje dla Autosana 🙂 Podoba mi sie. Czyżby Autosan projektował swoje wozy w tej samej firmie co Solbus i Solaris ❓
>MówięNIE dla ACTA< // PKS Bydgoszcz / MZK Bydgoszcz / KDD Trans Bydgoszcz
56:GLINKI BFM/56P Park Przemysłowy Biurowiec <-> [62]Garbary <-> [62L]Lisia - 56/[62] BELMA
A mnie sie nawet podoba, co więcej uważam, że jeżeli nie przegną z ceną to mają sporą szanse na naszym rynku. Tylko troche brakuje mi jakiejś taniej wersji LE... (aczkolwiek nie wiadomo, czy coś takiego nie powstanie), bo w sumie brakuje na naszym rynku autobusu o długości ok. 10 metrów, do którego mógłby wjechac ktoś na wózku inwalidzkim a jednocześnie autobus nie kosztowałby z 700 tys (bo zakładam, że taki Solaris U10 gdzieś tyle kosztuje)
Osobiście mi się te pojazdy podobają, chociaż jak dla mnie to sa podobne do Solbusa, przynajmniej przód. Zobaczymy, jak będą wyglądały na żywo. Wiadomo, że będzie troche inaczej to wyglądało niż na wizualizacji. Zapowiadają się ciekawie.
Co do tego wyświetlacza - pewnie będzie możliwość zamówienia innego.
A co do tyłu, to jest to zapewne efekt usytuowania silnika. Rozwiązanie takie samo jak w Citelisie na przykład. Mniej blachy nie będzie.
Też tak sądze. Chociaż szkoda, że nie ma silnika wieżowego takiego jak w innych konstrukcjach. Wyglada to lepiej, niż cały zabudowany tył :]
Hmm...z przodu podobny do Solbusa, z boku układ okien w wersji w 12m jest taki jak w Solarisie, w 18m sekcja B z Solarisa, a A z przegubowego Lion'sa, jeśli cena w stosunku do jakości będzie odpowiednia to może się uda.
Szkoda, że przód niestety tak jak wszyscy stwierdziliśmy podobny jak u Solbusa, ale nowa koncepcyjna rodzina Autosanów podoba mi się jak najbardziej i jeśli wprowadziliby drobne korekty do swoich projekcji, to myślę, że może odniosą sukces na rynku.
Ciekawy jestem jak wyglądało by wnętrze i czy przy oferowaniu autobusu w wersji LF wsadziliby wieże czy leżący silnik (tak jak jest to np. w MANach) ?
autobusu w wersji LF wsadziliby wieże czy leżący silnik (tak jak jest to np. w MANach) ?
Przeciez będb oferować autobusy LF.
Tory na tiry!
Ciekawy jestem jak wyglądało by wnętrze i czy przy oferowaniu autobusu w wersji LF wsadziliby wieże czy leżący silnik (tak jak jest to np. w MANach) ?
Pewnikiem będzie wieża. Niskopodłogowiec z leżącym silnikiem to porażka. Efektem tego z tyłu trzeba na miejsca siedzące prawie po drabinie wchodzić. Tak jest chyba z 5 albo 6 stopni. Leżący silnik najlepiej nadaje się do LE - LF tylko wieża.
No ale tak w ogóle to gdzieś jest informacja w jakiej wersji (LF czy LE) będzie ta 12-tka?
No ale tak w ogóle to gdzieś jest informacja w jakiej wersji (LF czy LE) będzie ta 12-tka?
Będzie i w wersji LF i LE. Podobnie wersja 10,5m. Pierwsza powstanie jednak niskowejściówka:
W nowej rodzinie będą autobusy 10,5 i 12m (w wersji LE i LF - niskopodłogowy) [...]Pierwszym autobusem z nowej rodziny będzie autobus 12m niskowejściowy [...] Sancity M12LE
Te przody w tych nowych Sancity to ewidentnie zgapili od Solbusa...
Te przody w tych nowych Sancity to ewidentnie zgapili od Solbusa...
Niekoniecznie oni, może firma projektująca. Bo nie wiem, "projektanty" z Autosana sami robili ten projekt, czy zlecili jakiejś firmie tak jak Solaris i Solbus zrobili?
Ciekawe jak będzie z utrzymaniem w czystości tylnego wyświetlacza? 😀 Ogólnie ładnie się prezentują, tylko ten przód :confused:
Ciekawe jak będzie z utrzymaniem w czystości tylnego wyświetlacza?
Wiesz, od czego jest myjka wysokociśnieniowa? 😐
Wałęsa dawaj moje 100 milionów! | :strzałka: naczarnych.ubf.pl
Wiesz, od czego jest myjka wysokociśnieniowa?
No ciekawe czy ekipa od mycia, w deszczowy dzień będzie czekała na petlach specjalnie dla mycia wyświetlacza? 😉 Już teraz jak jest mokro, a autobus pojedzie trochę szybciej, to wyświetlacza przez warstwę brudu nie widać :confused:
No ciekawe czy ekipa od mycia, w deszczowy dzień będzie czekała na petlach specjalnie dla mycia wyświetlacza? 😉 Już teraz jak jest mokro, a autobus pojedzie trochę szybciej, to wyświetlacza przez warstwę brudu nie widać :confused:
Przecież ten wyświetlacz jest wysoko umieszczony. Niewiele niżej niż inne autobusy. Po za tym zebranie takiej warstwy brudu by nie było widać wyświetlacza nie trwa kilka minut...
Tory na tiry!
Pewnikiem będzie wieża. Niskopodłogowiec z leżącym silnikiem to porażka. Efektem tego z tyłu trzeba na miejsca siedzące prawie po drabinie wchodzić. Tak jest chyba z 5 albo 6 stopni. Leżący silnik najlepiej nadaje się do LE - LF tylko wieża.
A poprzecznie usytuowany silnik w Scaniach? Strasznych schodów nie ma, a i chłodnica 2 miejsc a zajmuje.



