Regulamin Forum
Co sądzicie o tym trajtku? . Wg. Mnie jest fajny dynamiczny i pojemny. Chociarz dużym minusem jest ciasnota pomiędzy fotelami szczególnie gdy trolejbus jest zatłoczony to wstanie z siedzenia jest prawie niemożliwe, ale na szczęście ma też plusy np. Czerwony(bądź pomarańczowy) pixel oraz duzą ładowność. Jestem ciekaw co sądzicie o nim.
P.S. Jak by co to taki Merc już jeżdzi w Helsinkach(Finlandia) więc nie jest pierwszym tego typu i czy ktoś wie czemu go tak nazwali( Mercedes O405N2) przecierz autobusy mają tą samą nazwe.
PKT/Mercedes O405NE. To nie jest Mercedes O405N2, ach Ci urzędnicy. Poza tym chyba już jest jakiś temat w którym się rozmawia o tych trolejbusach.
Na stronie ZKMu pisze " Mercedes O405N2". A pozatym PKT to przewoznik wiec jak juz to PNTKM ... (nie mam polskich liter na NECie 😥 ).
Rzeczywiście ten trolejbus jest bardzo fajny. A z tego co Napisałeś rozumiem, że jest już eksploatowany. Czy to prawda ?
Tak to prawda , jest on już eksplatowany 🙂
Ok. Dzięki. 🙂
A kiedy pojawią się następne ?
niewiem, ale w tym roku ma być aż 10 nowych niskopodłogowców kupią je z dotacji.
Następne pojazdy są już przystosowywane. W sumie planowana jest przeróbka kilkunastu pojazdów.
Następne pojazdy są już przystosowywane. W sumie planowana jest przeróbka kilkunastu pojazdów.
Jeśli Masz na myśli MB O405. To ma być ich ok. 10 szt.
[ Dodano: 2005-01-21, 13:09 ]
niewiem, ale w tym roku ma być aż 10 nowych niskopodłogowców kupią je z dotacji.
Tak, zdaje się, że Solarisów Trollino 12 AC. Gratulacje... 🙂
Mogłyby być jakieś MANy elektryczne III generacji 🙂
No właśnie. Najwyraźniej nikt o tym nie pomyślał. 😉
Voy powinieneś koniecznie opatentować ten pomysł 😀
Fajnie by było jak by była jakaś nowość np. w/w MANy.
[ Dodano: 2005-01-21, 19:42 ]
voy masz racje on sie nazyw Mercedes O405NE dopiero teraz zobaczyłem na stronie ze zdjęciami, ale co do PKT nie mam pewności
PNTKM podobno już nie istnieje, więc jest PKT/Mercedes.
Istnieje tylko teraz jest "wykupione" przez PKT.
Nie chce mi sie teraz wam dokładnie tłumaczyc, ale powiem w skrócie. PNTKM już nie istnieje od bardzo dawna, przekształciło sie w TROBUS który długo nie podziałał. Ponieważ nie przynosił zysków został zlikwidowany. I teraz PKT wszystkie remonty, przeróbki robi na własną ręke.
Kolejna sprawa odnosnie Mercedesów łacznie ma ich być 11 (choć to nie jest pewne), następny juz jest na wykończeniu. Najprawdopodobniej wyjedzie na ulice Gdyni na przełomie stycznia/lutego. Dodam jeszcze, że PKT iogłosoiło przetarg na następne dwa nadwozia.
Odnośnie dostawy 10 nowych trolejbusów. Przetarg zostanie ogłoszony 15.04.2005 będa to zapewne Solarisy Trollino 12AC, jednakże bardzo mało prawdopodobne żeby dotarły do Gdyni jeszcze w tym roku, ponieważ Solaris raczej się sie wyrobi z ich produkcją.
Wielkie dzięki. To bardzo cenna informacja... 🙂
Witam. Niezmierni miło mi donieść, że w dniu dzisiejszym na pierwsze jazdy próbne wyjechał kolejny, drugi juz trolejbus na bazie Mercedesa 0405N. Otrzymał numer inwentarzowy 3048.
Extra dzięki. Jak długo potrwają te próby i kiedy trolejbus będzie liniowo eksploatowany ? 🙂
O, szybko go zmontowali. Jak już obstawią 22 w 100% niskopodłogowym taborem to gdzie będą jeździć następne niskopodłogowce?
O, szybko go zmontowali. Jak już obstawią 22 w 100% niskopodłogowym taborem to gdzie będą jeździć następne niskopodłogowce?
26 nie jest to pewne w 100%, ale bardzo wyraźnie się na to zanosi 🙂 Teraz bedziemy czekali około miesiąca na dostawe kolejnego nadwozia.
Choć swoją drogą bez sensu, aby jedni wozili się tylko niskimi a inni normalnymi trolejbusami (zwłaszcza że z tego co wiem sieć nie wymaga jakiegoś dostosowania do nowocześniejszych pojazdów i takowe mogą jeździć wszędzie).
Ale jest to pewnie zgodne z jakąś polityką przewoźnika... 😉
No właśnie 0405NE. Jak to jest z PKT w Gdyni. Dlaczego akurat linia 22 jest obsługiwana najczęściej taborem niskopodłogowym, a nie inna ? 🙂
Choć swoją drogą bez sensu, aby jedni wozili się tylko niskimi a inni normalnymi trolejbusami (zwłaszcza że z tego co wiem sieć nie wymaga jakiegoś dostosowania do nowocześniejszych pojazdów i takowe mogą jeździć wszędzie).
Słuchaj a weź mi powiedz jak jest w twoim mieście ❓ Jak dostają 10 nowych autobusów to wpinają je na jedna linie tak, żeby z wysokopodłogowej była niskopodłogowa, czy też daja po jednym autobusie na każdą linie ❓ Według mnie normalne jest, że daje się pojazdy na linie która będzie mogła być wpełni niskopodłogowa. 😀
Wszystko dają gdzie bądź 😀 wg humoru dyspozytora i wszystkiego można się spodziwać na większości linii; no ale kilku zasad się trzymają, większe autobusy rozdzielają na linie do wsi na północ zwykle. W przypadku Vecto CNG muszą pamiętać o wstawieniu je na linie które nie przejeżdżają przez ul. ¯ółkiewskiego bo tam jest niski wiadukt i te autobusy nie przejadą.
Ale jest to pewnie zgodne z jakąś polityką przewoźnika... 😉
No właśnie 0405NE. Jak to jest z PKT w Gdyni. Dlaczego akurat linia 22 jest obsługiwana najczęściej taborem niskopodłogowym, a nie inna ? 🙂
Ciężko mi na to pytanie odpowiedzieć ponieważ sam nie znam dokładnego wytłumaczenia. Podejżewam, że chodzi o to, iż w 22 jeździ dużo ludzi starszych, łączy cisowe z centrum i przejeżdża przez Świętojańską. Są to raczej marne powody, ale nie moge nic wiecej powiedzieć.
[ Dodano: 2005-01-28, 12:52 ]
Wszystko dają gdzie bądź 😀 wg humoru dyspozytora i wszystkiego można się spodziwać na większości linii; no ale kilku zasad się trzymają, większe autobusy rozdzielają na linie do wsi na północ zwykle. W przypadku Vecto CNG muszą pamiętać o wstawieniu je na linie które nie przejeżdżają przez ul. ¯ółkiewskiego bo tam jest niski wiadukt i te autobusy nie przejadą.
Nom to nie wiem. Macie linie które są obsługiwane przez 10 brygad, raz są 2 nieskopodłogowe, a raz 3 niskopodłogowe brygady ❓ Jeżeli tak to troche pokręcone.



