Regulamin Forum
W najnowszym numerze Polskiego Trakera bus pojawił się Irisbus Magelys. Tutaj trochę informacji na jego temat.
http://www.polskitraker.pl/_pt_bus/newnumer/wystawy.php3
http://home.netwings.ch/trenold/irisbus.htm
Co o nim myślicie? Macie może jakieś inne informacje? To jest tylko prototyp czy wchodzi na taśmę produkcyjną?
Wygląda na produkcyjny. Całkiem niezły jest.
Tory na tiry!
Nie wiem jak jeździ ale mógłby tak jeździć jak wygląda 🙂
Z boku trochę Solaris, z tyłu Scania
Czyli wzorują się na najlepszych. A cena - na pewno nie taka jak w przypadku Vacanzy czy Irizara.
Dla mnie super wozik z wyglądu - na prawdę dobre wrażenie.
Czyli wzorują się na najlepszych.
I źle to im nie wyszło... Mnie się podoba ten autokar.
A teraz powstała wersja koncepcyjna DD
http://touringcarteam-marcel.fotopic.net/p58730253.html
Piękny 🙂
Tory na tiry!
Magelys w zwykłej wersji wygląda dość nowocześnie, lecz nie przypadła mi do gustu stylistyka. Magelys DD wygląda dużo lepiej. Z całej rodzinki Irisbusa, jest tylko jeden (w sumie 2) autobusy, które są wyglądają nowocześnie, ale i nie są konstrukcji jajowatej, jak choćby Magelys, czy Megaliner. Są to Iliade (FR1) i Evadys.
22 Borek Fałęcki - Zakopiańska, Kapelanka, Dietla, Starowiśla, Hala Targowa, Rondo Grzegórzeckie, Dąbie, M1, Pl. Centralny, Kombinat, Mrozowa - Walcownia
Design najwyższej klasy. Dla mnie bomba.
No, ale moment. Teraz tak patrzę, że zdjęcie pochodzi z folderu osoby, która prezentuje własne koncepcje...
W takim razie nie ma co się podniecać, bo nie ujrzymy tego autobusu nigdy na drodze...
Tory na tiry!
Faktycznie masz rację, nie zwróciłem uwagi. To są pojazdy koncepcyjne tworzone przez jakiegoś pasjonata. Ale nie wyklucza to możliwości wyprodukowania takiego(ich) pojazdów przez koncerny autobusowe. W końcu autobusik niczego sobie.
Generalnie koncepcje designerskie (czy jakkolwiek by to zwać) bardzo rzadko pojawiają się w produkcji. Od takich szkiców do realnego produktu droga jest długa, kręta i wyboista. Jedynym autobusem jaki znam, a jest dość bliski takim wizjom jest Neoplan Starliner.
Rzecz w tym, że relatywnie rzadko spotyka się designerów z górnej półki, którzy znają się na projektowaniu autobusów i mają dużą wiedzę na ten temat. Niestety prócz fajnej stylistyki autobus musi również spełniać wymogi normatywne....



