Regulamin Forum
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Irisbus Magelys

W najnowszym numerze Polskiego Trakera bus pojawił się Irisbus Magelys. Tutaj trochę informacji na jego temat.
http://www.polskitraker.pl/_pt_bus/newnumer/wystawy.php3
http://home.netwings.ch/trenold/irisbus.htm
Co o nim myślicie? Macie może jakieś inne informacje? To jest tylko prototyp czy wchodzi na taśmę produkcyjną?


Cytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 8.12.2007 21:01
Amalio
Ikarus 280

Wygląda na produkcyjny. Całkiem niezły jest.


Tory na tiry!

OdpowiedzCytat
Opublikowano : 8.12.2007 21:06

Nie wiem jak jeździ ale mógłby tak jeździć jak wygląda 🙂


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 8.12.2007 21:18
Esteban Martinez
Ikarus 280

Z boku trochę Solaris, z tyłu Scania


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 8.12.2007 22:49

Czyli wzorują się na najlepszych. A cena - na pewno nie taka jak w przypadku Vacanzy czy Irizara.

Dla mnie super wozik z wyglądu - na prawdę dobre wrażenie.


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 12.12.2007 22:51

Czyli wzorują się na najlepszych.

I źle to im nie wyszło... Mnie się podoba ten autokar.


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 28.01.2008 19:22

A teraz powstała wersja koncepcyjna DD
http://touringcarteam-marcel.fotopic.net/p58730253.html


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 12.06.2009 19:31
Amalio
Ikarus 280

Piękny 🙂


Tory na tiry!

OdpowiedzCytat
Opublikowano : 12.06.2009 19:39
Coffee
Isuzu Citiport

Magelys w zwykłej wersji wygląda dość nowocześnie, lecz nie przypadła mi do gustu stylistyka. Magelys DD wygląda dużo lepiej. Z całej rodzinki Irisbusa, jest tylko jeden (w sumie 2) autobusy, które są wyglądają nowocześnie, ale i nie są konstrukcji jajowatej, jak choćby Magelys, czy Megaliner. Są to Iliade (FR1) i Evadys.


22 Borek Fałęcki - Zakopiańska, Kapelanka, Dietla, Starowiśla, Hala Targowa, Rondo Grzegórzeckie, Dąbie, M1, Pl. Centralny, Kombinat, Mrozowa - Walcownia

OdpowiedzCytat
Opublikowano : 12.06.2009 19:46

Design najwyższej klasy. Dla mnie bomba.


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 12.06.2009 20:11
Amalio
Ikarus 280

No, ale moment. Teraz tak patrzę, że zdjęcie pochodzi z folderu osoby, która prezentuje własne koncepcje...
W takim razie nie ma co się podniecać, bo nie ujrzymy tego autobusu nigdy na drodze...


Tory na tiry!

OdpowiedzCytat
Opublikowano : 12.06.2009 20:33

Faktycznie masz rację, nie zwróciłem uwagi. To są pojazdy koncepcyjne tworzone przez jakiegoś pasjonata. Ale nie wyklucza to możliwości wyprodukowania takiego(ich) pojazdów przez koncerny autobusowe. W końcu autobusik niczego sobie.


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 13.06.2009 09:46

Generalnie koncepcje designerskie (czy jakkolwiek by to zwać) bardzo rzadko pojawiają się w produkcji. Od takich szkiców do realnego produktu droga jest długa, kręta i wyboista. Jedynym autobusem jaki znam, a jest dość bliski takim wizjom jest Neoplan Starliner.
Rzecz w tym, że relatywnie rzadko spotyka się designerów z górnej półki, którzy znają się na projektowaniu autobusów i mają dużą wiedzę na ten temat. Niestety prócz fajnej stylistyki autobus musi również spełniać wymogi normatywne....


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 15.06.2009 10:25
Udostępnij:

 Archiwalne ForumTransportnews

Witaj!
Losowe zdjęcia
Postaw mi kawę na buycoffee.to

twitter Bluesky Mastodon