Regulamin Forum
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Karosa B7xx

Czy ktoś z was jechał starą Karosą od sąsiadów z południa? Jak wrażenia z jazdy?
Ja w swoim mieście mam kilka Karos u prywaciarza, nigdy żadną nie jechałem, nie przyszło mi to jakoś do głowy, choć pewnie 5 lat minęło, od kiedy pojawiła się jakaś Karosa w PKS Straszydle. Przejadę się tym wkrótce, ale najpierw chciałbym usłyszeć opinie, porównanie tych wynalazków do Jelczy PR110M, Ikarusów 2xx.


Cytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 4.04.2005 20:21

Jesli poruszony jest tu temat Karos to od dzisiaj powinna byc testowana w Suchym Lesie Karosa B951E. Niestety z powodów wiadomych nie przybyła....


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 4.04.2005 23:06

Mogłem od razu założyć temat miejskie Karosy B9xx... co niniejszym uczynię 😉


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 4.04.2005 23:36

OK , Karosy B7xx tu , B9xx w tym temacie co Voy założył :smile2:
Nie miałem okazji przejechać się żadną Karosą B7xx. Z wyglądu nie wyglądają najlepiej ale są to już wysłużone wozy , na pewno mają swój klimat 🙂 W Nowym Sączu , żaden z przewozników nie posiada Karos typu B7xx . Dopiero na drodze z NS do Krk , można kilka sztuk zobaczyć pod doemem jednego przewoznika... :mruga:

Pozdrawiam


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 5.04.2005 09:04
J-31
 J-31
Administrator

Muszę wobec tego zajrzeć do autobusów "Arki", to jest prywatny przewoźnik, firma obsługuje Karosami linie "otwocką". Oni jako jedyni posiadają dużą ilość miejskich Karos, tylko solówek. 😉


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 5.04.2005 11:34

No, wreszcie podjąłem działania i poszedłem przejechać się Karosą 😉
Schody są dość wysokie, ale jakoś nietrudno wejść/zejść po nich. Rozmieszczenie siedzeń we wnętrzu trochę odmienne, z przodu nie ma "rzeźni", lecz rząd pojedynczych foteli. "Rzeźnia" jest natomiast z tyłu pojazdu. Fotele jakieś takie dziwne... zrobione ze skóry, podwójne siedzenie jest połączone siedziskiem. Dziwnie się na nich siedzi. Autobus we wnętrzu sprawia wrażenie staroświeckiego. W czasie jazdy skrzypienie raczej nie występuje. Drzwi wykładane głośno się otwierają. Odnośnie silnika trudno coś skomentować, podczas jazdy nawet nie głośny, na przystanku były wibracje; gdy się jechało to ten silnik jakoś tak specyficznie pracował, jakby nie był najważniejszy, tylko sobie "w tle" pracował, trudno to określić... Zawieszenie w porządku. Moc autobusu dobra, poradził sobie z górą bezproblemowo, szybko poruszał się po rondzie.


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 5.04.2005 21:51
J-31
 J-31
Administrator

A tymczasem ja przypomniałem sobie moje zeszłoroczne wakacje w Varnie. Tam są dwie stare Karosy miejskie - są jeszcze wersje C734. Obie pochodzą z Czech.

Jechałem jedną z nich - była strasznie zniszczona i wytłuczona. Strasznie skrzypiał, ale trudno się dziwić, tamtejsze drogi są okropne, gorsze niż u nas... 😉

A tak wygląda autobus, którym jechałem. Trochę szkoda, że czeski producent, nie poprawił pewnych elementów - np. głośno otwierających się drzwi... 🙁


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 6.04.2005 11:53

To na pewno jest seria C skoro autobus ma troje drzwi ?


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 6.04.2005 17:25
J-31
 J-31
Administrator

O ile dobrze pamiętam to tak - tak przynajmniej podają katalogi. Ale jeszcze się upewnię, tylko, że to troche potrwa, nim do nich dotrę... 🙂

[ Dodano: 2005-04-12, 16:29 ]

To na pewno jest seria C skoro autobus ma troje drzwi ?

No i jednak Miałeś rację - seria C to autobusy międzymiastowe - dwudrzwiowe.... 😉 A seria B, to autobusy miejskie....


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 7.04.2005 12:32

A tymczasem ja przypomniałem sobie moje zeszłoroczne wakacje w Varnie. Tam są dwie stare Karosy miejskie - są jeszcze wersje C734. Obie pochodzą z Czech.

Jechałem jedną z nich - była strasznie zniszczona i wytłuczona. Strasznie skrzypiał, ale trudno się dziwić, tamtejsze drogi są okropne, gorsze niż u nas...

Też mam miłe wspomnienia z tym autobusem z wakacji z przed jakichś 7 lat.
Jechałem taką przez 12godzin na mazury i bardzo miło wspominam te podruż mimo tego że wszystko skrzypiało i dach przeciekał co przez pół nocy uniemożliwiało sen.Ale ogólnie było świetnie.


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 25.08.2007 02:10
Udostępnij:

 Archiwalne ForumTransportnews

Witaj!
Losowe zdjęcia
Postaw mi kawę na buycoffee.to

twitter Bluesky Mastodon