Regulamin Forum
http://inforail.pl/text.php?id=62467
Odmieniony Acatus
Dobiega końca remont jednego z pierwszych polskich składow nowej generacji, jakim jest Acatus ED59. Pojazd, będący własnością województwa łódzkiego doczekał się wreszcie naprawy, która trzeba przyznać, przynajmniej zewnętrznie wyszła całkiem dobrze. Skład zyskał nową malaturę, nawiązującą do tej znanej chociażby z łódzkich zmodernizowanych składów EN57 oraz Flirtów dla ŁKA. Prace naprawcze wykonywane są przez producenta jednostki, a więc bydgoską PESĘ. Oprócz zmiany malowania przeprowadzona została naprawa rewizyjna składu, poziomu 4. Pociąg oczekiwał na nią …dwa lata. Zamówienie PESIE zostało udzielone bezprzetargowo. W uzasadnieniu czytamy, iż ze względu na szeroki zakres naprawy oraz brak dokumentacji technicznej prototypowego egzemplarza elektrycznego zespołu trakcyjnego naprawa może być powierzona wyłącznie firmie PESA Bydgoszcz S.A., która jako producent prototypowego egzemplarza elektrycznego zespołu trakcyjnego typu 15WE serii ED 59 nr 01, posiada pełną dokumentację techniczną niezbędną do wykonania naprawy oraz zapewni pozyskanie świadectwa dopuszczenia do eksploatacji określonego typu pojazdu. W związku z powyższym tylko PESA ma możliwość dokonania wymiany uszkodzonych lub zużytych części przedmiotowego pojazdu na oryginalnie nowe zapewniając jego dalszą bezawaryjną eksploatację.![]()
![]()
Acatus ED59 jest trójczłonowym ezt-em, wyprodukowanym w 2006 roku. Został zakupiony przez samorząd województwa łódzkiego, eksploatowany był zaś przez tamtejszy Zakład Przewozów Regionalnych. Pojazd można było spotkać na trasach z Łodzi do Skierniewic czy Sieradza, w ostatnim czasie także jako pociągi InterRegio do Warszawy. Od połowy 2011 roku jednostka oczekiwała naprawy na bocznicy w Idzikowicach.
Posty tego autora zawierają wyłącznie jego prywatną opinię i obserwacje.
https://kolejowyportal.pl/elf-3-dla-lka-na-testach-w-krakowie/
Elf3 dla ŁKA... Jakiż to regres stylistyczny w porównaniu do Elfa2...
Posty tego autora zawierają wyłącznie jego prywatną opinię i obserwacje.



