Regulamin Forum
Lokomotywy i EZT PK...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Lokomotywy i EZT PKP Intercity

Strona 1 / 6

PKP Intercity ma już fundusze na lokomotywy więc w przeciągu 2 lat powinniśmy nowe maszynki zobaczyć na naszych szynach

A ktoś w Polsce jest w stanie wyprodukować szybkie maszyny(nie znam sie to sie pytam)?


Cytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 27.02.2006 17:32

Zależy,w jakim sensie szybkie.A zresztą,jeśli PKP kupi nowe maszyny to więcej,jak 160km/h nie pociągną,bo po polskich torach to więcej jak 160 sie nie da (no chyba,że na CMK).


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 27.02.2006 18:07

Zależy,w jakim sensie szybkie.A zresztą,jeśli PKP kupi nowe maszyny to więcej,jak 160km/h nie pociągną,bo po polskich torach to więcej jak 160 sie nie da

Chyba po prostu EP09 wiecęj nie wyciągają nie wiem...

Ale kto byłby w stanie w Polsce wyprodukować takie szybkie lokomotywy na jakieś 200km/h ?


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 28.02.2006 14:52
J-31
 J-31
Administrator

Ale kto byłby w stanie w Polsce wyprodukować takie szybkie lokomotywy na jakieś 200km/h ?

Np. Bombardier :mruga:


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 28.02.2006 15:34

Ale kto byłby w stanie w Polsce wyprodukować takie szybkie lokomotywy na jakieś 200km/h ?

2 czy 3 posty wyżej jest napisane, a ten się jeszcze pyta 🙂
Adrian,a tobie chodzi o ten frgment 1,5 km w głąb Świnoujścia od granicy czy jak.


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 28.02.2006 18:27

Chyba po prostu EP09 wiecęj nie wyciągają nie wiem...

Prędkość konstrukcyjna 160km/h. Ale podczas testów (bez wagonów) pojechała spokojnie 200. Gdyby zmienić przełożenie całkiem możliwe że mogłaby ciągnąć. Tylko że dochodzi jeszcze wymiana wielu elementów, która mogłaby być kosztowniejsza niż tylko zmiana przełożenia... Nie wiem czy miałoby to sens.


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 28.02.2006 18:43

Oczywiście, że z finansowego nie. Poza tym jeszcze dochodzi kwestia, że pudło by nie wytrzymało.


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 28.02.2006 19:30
Isuzu Citiport

EP09 ma prędkość konstrukcyjną (eksploatacyjną) 160km/h, a co będzie po przekroczeniu tej prędkości to ja nie wiem.


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 28.02.2006 23:31

Od razu rozpaść. Po prostu mogą się pojawić uszkodzenia w konstunkcji pęknięcia nawet także takie nie widoczne gołym okiem. Dla przykładu EP05 może wyciągnąć ponad 170km/h jednak po kilku jazdach testowych stwierdzono, że konstrukcja jest za słaba i pojawiły się pęknięcia. Więc oficjalnie w Polsce nie ma lokomotywy jeżdżącej ponad 160km/h.


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 1.03.2006 11:28

PKP mogło miec takie lokomotywy,bowiem testowali EU11,a te lokomotywy chyba mogą wyciągnąć 200km/h.Ale jak zwykle dla PKP była to za droga inwestycja


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 1.03.2006 15:37

EU11 było blisko o dosłowny jeden podpis,a stało by się własnością PKP. Ale cóż takie bywa życie. Nie bójcie się najdalej za 2 lata PKP Intercity kupi sobie szybkie lokomotywy to będzie ciekawie.


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 1.03.2006 16:00

Może będzie to np.EU12? a co do nowych lokomotyw bardzo bym liczył w tej kwestii na Bombardiera,gdyż ich konstrukcje sa w miarę szybkie,niezaowdne i dokładnie wykonane.Poza tym przy tak dużej likwidacji pociągów (nawet niekiedy tych rentownych),która jeżeli się nie spowolni choć trochę PKP niedługo nie będzie miało kogo wozić.


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 1.03.2006 18:11

Akurat sprawa oznaczenia jest mało istotna i na pewno to będzie E jakieś tam. Nie martw się od nowego rozkładu bedzie już tylko lepiej 🙂 Ale więcej nic nie powiem.


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 1.03.2006 18:38

Bo EU06 ma już swoje lata, swoje km, a ilość napraw też nie może iść w nieskończoność. Blacha to już praktycznie sama rdza.


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 2.03.2006 22:59

Tak? Czy to oznacza, ze EU06 są starsze od EU07/EP07? Jeśli tak,to o ile? I czym się różnią obydwa typy tych lokomotyw?


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 2.03.2006 23:35
Isuzu Citiport

Tak? Czy to oznacza, ze EU06 są starsze od EU07/EP07? Jeśli tak,to o ile? I czym się różnią obydwa typy tych lokomotyw?

EU06 zosatały zbudowanew 1962 roku, a pierwsze EU07 w 1965. Od roku 1983 EU07 zostały produkowane w HCP. Różniły ię konstruckją ostoi i pudła oraz szczgółami układu pneumatycznego i obwodów sterowania.

Lokomotywy serii EU07 (typ 4E) były produkowane od 1965 roku przez"Pafawag" według angielskiej licencji, przy czym część podzespołów i aparatury była polskiej konstrukcji.


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 2.03.2006 23:42

Czy aby na pewno były to 4E? OIDP od pewnego okresu produkcji niektóre lokomotywy nazywały się już 303E. Poza tym 5 lokomotyw serii EP08 przerobiono na EU07 (numery 240-244).


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 2.03.2006 23:45
Isuzu Citiport

Ojć :wall:.
Masz racje :|.

Poza tym 5 lokomotyw serii EP08 przerobiono na EU07 (numery 240-244).

Tego to nie potwierdze. Ale pewnie masz racje ;).


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 2.03.2006 23:51

Nie musisz potwierdzać. EU07-240 (CM Wrocław), EU07-241 (CM Warszawa), EP07-242 (CM Gdynia Grabówek), EP07-243 (CM Warszawa) i EU07-244 (CM Katowice0 to ex. EP08 (numery 002-006 bodajże). Co do 4E tylko jedną sztukę posiada PTKiGK Rybnik. Jest to ex. EU07-125


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 3.03.2006 00:08

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,4776170.html
Skąd te piętrusy ❓


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 19.12.2007 23:15
J-31
 J-31
Administrator

Skąd te piętrusy ❓

Cieprliwości - niechaj wpierw PKP IC ogłosi przetarg. A wszystkiego się dowiemy :mruga:


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 20.12.2007 10:55
TLG
 TLG
Mercedes eCitaro

Informacja prasowa 27/06/08

PKP Intercity kupuje lokomotywy

PKP Intercity rozstrzygnęła przetarg na zakup nowych lokomotyw. Spółka kupi 10 trzysystemowych lokomotyw za łączną kwotę ponad 44 mln Euro. Środki na zakup będą pochodziły z kredytu uzyskanego w 2006 r. w Europejskim Banku Inwestycyjnym.

Przetarg na realizację zadania i usługę serwisowania wygrał Siemens. Pierwsze wyprodukowane dla Intercity lokomotywy wjadą na polskie tory za dwa lata. Ponadto Simens zadeklarował gotowość dostarczenia lokomotywy testowej do końca 2008 r.

Jest to drugi duży przetarg rozstrzygnięty przez Intercity w tym roku. W marcu Spółka zdecydowała o zakupie od poznańskiej Fabryki Pojazdów Szynowych 17 nowych wagonów za łączną kwotę ponad 100 mln zł. Obecnie Intercity przygotowuje się do rozpisania przetargu na zakup 20 składów zespolonych.

Dodatkowych informacji udziela:

Adrianna Chibowska
Rzecznik Prasowy PKP Intercity S.A.

A to ci dopiero numer - Eurosprinter Taurus w barwach polskiego przewoźnika


Jezus nadchodzi! Udawaj, że jesteś zajęty.

OdpowiedzCytat
Opublikowano : 27.06.2008 17:56

Ciekawe kiedy to przyjdzie i nawet zakupione, a nie leasing jak PKP Cargo 😉


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 27.06.2008 20:29
TLG
 TLG
Mercedes eCitaro

Ciekawe kiedy to przyjdzie i nawet zakupione, a nie leasing jak PKP Cargo

Leasing to jedna z opcji, jeżeli Cargo zdecydowało się na tę formę zakupu to znaczy, że im się to bardziej opłaca. Nie jest to żadną ujmą na honorze, że wybrali leasing, a nie zakup z kredytu (w przypadku leasingu koszty są jednak mniejsze).
Jeżeli chodzi o lokomotywy dla Intercity, to prawdopodobnie będą to pojazdy analogiczne do austriackich pojazdów serii 1216. A moim skromnym zdaniem lokomotywa, którą Siemens dostarczy na testy to będzie rekordzistka, prezentowana na TRAKO, która osiągnęła 357km/h. To dobry chwyt promocyjny.
Trochę informacji o serii 1216 i parę zdjęć:
http://references.transportation.siemens.com/refdb/showReference.do?r=1745&div=6&l=en
http://www.railfaneurope.net/pix/at/electric/1216/pix.html
Wizualizacja w przygotowaniu.


Jezus nadchodzi! Udawaj, że jesteś zajęty.

OdpowiedzCytat
Opublikowano : 28.06.2008 09:57

primo: Ten rekord dotyczy lokomotywy pojedynczej ze składem, czy czegoś innego?
secundo: Ten trzeci system to do którego z krajów?


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 29.06.2008 00:08
Strona 1 / 6
Udostępnij:

 Archiwalne ForumTransportnews

Witaj!
Losowe zdjęcia
Postaw mi kawę na buycoffee.to

twitter Bluesky Mastodon