Regulamin Forum
Lokomotywy i EZT PK...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Lokomotywy i EZT PKP Intercity

Strona 6 / 6
J-31
 J-31
Administrator

I zdaje się, że chyba Stadler również nad czymś takim pracuje :]


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 12.10.2011 12:47

Stadler to zrobił tylko i wyłącznie piętrowego Flirta dla SBB i chyba to tyle z jego strony. Co do piętrusów to nawet DB niedługo w pociągach IC będzie obsługiwane składami bombardiera. Dla mnie kwestią nie spieprzenia byłyby wagony dla rowerów i bufetowe w składach.


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 26.10.2011 22:21

Tymczasem w sprawie Pendolino pojawiła się taka mała wpadka. No może trochę większa. No o jakieś 40km/h 😀

http://tvp.info/wiadomosci/tematy/skandal-z-pendolino-w-tle/6443564


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 6.02.2012 21:39
Ikarus 280

Jest większa wpadka, KE sprawdza, czy umowa na 10 (15?) lat bez przetargu nie jest formą niedozwolonej pomocy publicznej, bo została użyta jako gwarancja do kredytu na zakup pociągów.


Mój poprzedni nick to KKS. Ponieważ wszystkie nicki, które sugerowałem były według administracji za długie postanowiłem użyć krótkiego nicka na cześć naszego moderatora z Dolnego Śląska.

OdpowiedzCytat
Opublikowano : 6.02.2012 22:23
TLG
 TLG
Mercedes eCitaro

Kiedy testowano Pendolino na CMK w połowie lat 90. by go rozbujać do 250km/h trzeba było podnieść napięcie w sieci do 4kV.


Jezus nadchodzi! Udawaj, że jesteś zajęty.

OdpowiedzCytat
Opublikowano : 6.02.2012 22:31

KE sprawdza, czy umowa na 10 (15?) lat bez przetargu nie jest formą niedozwolonej pomocy publicznej, bo została użyta jako gwarancja do kredytu na zakup pociągów.

Wszędzie są olbrzymie luki prawne. Już zupełnie kiepsko będzie jak stwierdzą że to co zrobili z tą umową jest dozwolone...


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 9.02.2012 21:25
Ikarus 280

Podejrzewam, że skończy się polubownie i w najgorszym przypadku ogłoszą przetarg, który IC i tak wygra.


Mój poprzedni nick to KKS. Ponieważ wszystkie nicki, które sugerowałem były według administracji za długie postanowiłem użyć krótkiego nicka na cześć naszego moderatora z Dolnego Śląska.

OdpowiedzCytat
Opublikowano : 10.02.2012 00:26
 pk
Administrator

https://raportkolejowy.pl/pkp-intercity-kupi-18-lokomotyw-manewrowych/

Przetarg na zakup 18 lokomotyw manewrowych PKP Intercity.


Posty tego autora zawierają wyłącznie jego prywatną opinię i obserwacje.

OdpowiedzCytat
Opublikowano : 29.08.2025 15:11
 pk
Administrator

Chodzą słuchy, że od marca 2026r. lokomotywy EP09 zostaną wycofane z eksploatacji.


Posty tego autora zawierają wyłącznie jego prywatną opinię i obserwacje.

OdpowiedzCytat
Opublikowano : 23.10.2025 00:58
Strona 6 / 6
Udostępnij:

 Archiwalne ForumTransportnews

Witaj!
Losowe zdjęcia
Postaw mi kawę na buycoffee.to

twitter Bluesky Mastodon