Regulamin Forum
A jakim sposobem "odwodnią" Wrocław Główny? :diabeł:
Na liście programu "Dworce Przyjazne Pasażerom (DPP)" znalazło się kilkanaście dworców kolejowych na Dolnym Śląsku:
Na listę podstawową i do gruntownej przebudowy trafiły dworce i stacje:
-
Jelenia Góra
-
Lubań Śląski
-
Milicz
-
Środa Śląska
Na tej samej liście, ale z mniejszym zakresem prac trafiły dworce i stacje:
-
Czernica Wrocławska
-
Jelcz-Laskowice
-
Korzeńsko
-
Pęgów
-
Sobótka
-
Wrocław Psie Pole
Na liście podstawowej dworców turystycznych, cokolwiek to wg osób decyzyjnych znaczy, trafiły dworce i stacje:
-
Janowice Wielkie
-
Kudowa-Zdrój
Prace zwiększające efektywność - lista podstawowa:
Wrocław Główny – w programie przewidziano prace, aby sprostać ogromnej liczbie pasażerów.
Na rezerwowej liście znalazły się m.in. dworce:
-
Bardo Śląskie (inwestycyjny)
-
Boguszów-Gorce (inwestycyjny)
-
Borowa Oleśnicka (inwestycyjny)
-
Brzezinka Średzka (inwestycyjny)
-
Domaszków (inwestycyjny)
-
Gryfów Śląski (inwestycyjny)
Do realizacji w następnych etapach przewidziano:
-
Jelenia Góra Cieplice (inwestycyjny)
-
Kamieniec Ząbkowicki (inwestycyjny)
-
Kamienna Góra (inwestycyjny)
-
Księginice (inwestycyjny)
-
Miękinia (inwestycyjny)
-
Miłkowice (inwestycyjny)
Modernizacja lub przebudowa ma objąć także:
-
Nowa Ruda (inwestycyjny)
-
Pieńsk (inwestycyjny)
-
Rokitki (inwestycyjny)
-
Ruszów (inwestycyjny)
-
Skokowa (inwestycyjny)
-
Strzegom (inwestycyjny)
Na liście rezerwowej znalazły się również:
-
Szczytna (inwestycyjny)
-
Ścinawa (inwestycyjny)
-
Świdnica Przedmieście (inwestycyjny)
-
Wrocław Zachodni (inwestycyjny)
-
Ząbkowice Śląskie (inwestycyjny)
-
Zebrzydowa (inwestycyjny)
Na liscie rezerwowej - dworce turystyczne znalazły się również:
-
Polanica-Zdrój (turystyczny)
-
Międzylesie (remontowy)
-
Sędzisław (remontowy)

Posty tego autora zawierają wyłącznie jego prywatną opinię i obserwacje.



