Regulamin Forum
MAN SG192/220/240H
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

MAN SG192/220/240H

Witam, w historii niemieckiej komunikacji miejskiej przełomem było powstanie autobusu VOeV, różni byli przedstawiciele tego standardu, Mercedes O305, MAN SL192, Ikarus 190, Maginus-Deutz L117. Potem parafrazując standard VOeV firmy naprodukowały różne modele piętrusy, podmiejskie i przeguby. Tutaj pojawiają się moje ulubieńcy, czyli MAN SG192 i SG240H, pierwszy co ciekawe to idealnie mechanicznie Ik280. (numerek to moc silnika), drugi jest już pchaczem. Warszawa niegdy nie nosiła na swoim łonie żadnego z w/w wozów, więc kieruje swe pytanie do kolegów z innych miast, gdzie jeszcze mogę takie cuda uświadczyć.


Cytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 16.10.2007 11:51
J-31
 J-31
Administrator

Warszawa niegdy nie nosiła na swoim łonie żadnego z w/w wozów, więc kieruje swe pytanie do kolegów z innych miast, gdzie jeszcze mogę takie cuda uświadczyć.

Co do MAN-a SG192, to mogę Ci jedynie napisać, że w latach 90-tych kursował taki pojazd (nie znam ilości) w Bydgoszczy. Niestety mam tylko rysunek :]

:strzałka:

Kursował i został już skasowany, a więc to już tylko historia 🙄


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 16.10.2007 12:17

Niestety Kraków też nie ma tego typu taboru choć są ich dalsze wersje rozwojowe. Np: MB O405GN2, Man SG242 czy już muzealny Man SL200 lub kiedyś testowe Man Waggon Union D91, Ikarus 480. Więc do Krakowa się nie wybieraj :rotfl:


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 16.10.2007 14:22

http://buslodz.pl/index.php?id=autobusympk2

W Łodzi trochę takich dziwaków było. MB 305/307 nawet mniej więcej pamiętam, reszty nie 🙁


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 16.10.2007 14:50
Amalio
Ikarus 280

O307 jeździ w dalszym ciągu liniowo w ¯orach 🙂 Możliwe, że mają jeszcze O305. Ja osobiście nie jeździłem nigdy tymi zabytkami 😉


Tory na tiry!

OdpowiedzCytat
Opublikowano : 16.10.2007 20:14

Czy mamy, kogoś z Częstochowy o opinię w prawie przewoźnika Biesy.


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 16.10.2007 21:54

W Biesach w Częstochowie mamy MAN'a SG 192, a nawet 2 i Mercedesa
0305G i MAN'y SG242


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 16.10.2007 23:02

Warszawa niegdy nie nosiła na swoim łonie żadnego z w/w wozów, więc kieruje swe pytanie do kolegów z innych miast, gdzie jeszcze mogę takie cuda uświadczyć.

Co do MAN-a SG192, to mogę Ci jedynie napisać, że w latach 90-tych kursował taki pojazd (nie znam ilości) w Bydgoszczy. Niestety mam tylko rysunek :]

:strzałka:

Kursował i został już skasowany, a więc to już tylko historia 🙄

W Bydgoszczy było tych wozów około 10-15. jezeli wyrazisz zgodę to mogę przedstawić je na podstawie twoich rysunków. 🙂


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 17.10.2007 17:39
J-31
 J-31
Administrator

W Bydgoszczy było tych wozów około 10-15. jezeli wyrazisz zgodę to mogę przedstawić je na podstawie twoich rysunków. 🙂

Ok. Działaj 😉


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 18.10.2007 11:39
Udostępnij:

 Archiwalne ForumTransportnews

Witaj!
Losowe zdjęcia
Postaw mi kawę na buycoffee.to

twitter Bluesky Mastodon