Regulamin Forum
Witam, w historii niemieckiej komunikacji miejskiej przełomem było powstanie autobusu VOeV, różni byli przedstawiciele tego standardu, Mercedes O305, MAN SL192, Ikarus 190, Maginus-Deutz L117. Potem parafrazując standard VOeV firmy naprodukowały różne modele piętrusy, podmiejskie i przeguby. Tutaj pojawiają się moje ulubieńcy, czyli MAN SG192 i SG240H, pierwszy co ciekawe to idealnie mechanicznie Ik280. (numerek to moc silnika), drugi jest już pchaczem. Warszawa niegdy nie nosiła na swoim łonie żadnego z w/w wozów, więc kieruje swe pytanie do kolegów z innych miast, gdzie jeszcze mogę takie cuda uświadczyć.
Warszawa niegdy nie nosiła na swoim łonie żadnego z w/w wozów, więc kieruje swe pytanie do kolegów z innych miast, gdzie jeszcze mogę takie cuda uświadczyć.
Co do MAN-a SG192, to mogę Ci jedynie napisać, że w latach 90-tych kursował taki pojazd (nie znam ilości) w Bydgoszczy. Niestety mam tylko rysunek :]
Kursował i został już skasowany, a więc to już tylko historia 🙄
Niestety Kraków też nie ma tego typu taboru choć są ich dalsze wersje rozwojowe. Np: MB O405GN2, Man SG242 czy już muzealny Man SL200 lub kiedyś testowe Man Waggon Union D91, Ikarus 480. Więc do Krakowa się nie wybieraj :rotfl:
http://buslodz.pl/index.php?id=autobusympk2
W Łodzi trochę takich dziwaków było. MB 305/307 nawet mniej więcej pamiętam, reszty nie 🙁
O307 jeździ w dalszym ciągu liniowo w ¯orach 🙂 Możliwe, że mają jeszcze O305. Ja osobiście nie jeździłem nigdy tymi zabytkami 😉
Tory na tiry!
Czy mamy, kogoś z Częstochowy o opinię w prawie przewoźnika Biesy.
W Biesach w Częstochowie mamy MAN'a SG 192, a nawet 2 i Mercedesa
0305G i MAN'y SG242
Warszawa niegdy nie nosiła na swoim łonie żadnego z w/w wozów, więc kieruje swe pytanie do kolegów z innych miast, gdzie jeszcze mogę takie cuda uświadczyć.
Co do MAN-a SG192, to mogę Ci jedynie napisać, że w latach 90-tych kursował taki pojazd (nie znam ilości) w Bydgoszczy. Niestety mam tylko rysunek :]
Kursował i został już skasowany, a więc to już tylko historia 🙄
W Bydgoszczy było tych wozów około 10-15. jezeli wyrazisz zgodę to mogę przedstawić je na podstawie twoich rysunków. 🙂
W Bydgoszczy było tych wozów około 10-15. jezeli wyrazisz zgodę to mogę przedstawić je na podstawie twoich rysunków. 🙂
Ok. Działaj 😉




