Regulamin Forum
Używane mamy MAN-y NG272 z Holandii.
Co o tym sadzicie ???
Już kupione, czy zakup jest dopiero planowany? Który rocznik? Z Twojej wypowiedzi za dużo nie można wywnioskować...
Mój poprzedni nick to KKS. Ponieważ wszystkie nicki, które sugerowałem były według administracji za długie postanowiłem użyć krótkiego nicka na cześć naszego moderatora z Dolnego Śląska.
I ile sztuk ❓ Same Many NG272 nie są złe, ale jeśli mamy wypowiedzieć się w sprawie ich w Suwałkach to potrzeba nam znacznie więcej informacji 😉
Z tego co jest na TWB to: zakupiono 2 sztuki Manów NG 272 rocznik 1993 ex Bogestra Bochum, ex MöBus Mönchengladbach. Zdjęć na razie nie ma.
Z tego co jest na TWB to: zakupiono 2 sztuki Manów NG 272 rocznik 1993 ex Bogestra Bochum, ex MöBus Mönchengladbach. Zdjęć na razie nie ma.
Czyli z Niemiec 😛
Tory na tiry!
Z tego co jest na TWB to: zakupiono 2 sztuki Manów NG 272 rocznik 1993 ex Bogestra Bochum, ex MöBus Mönchengladbach. Zdjęć na razie nie ma.
Kolega mnie wyprzedził
Mönchengladbach jest w Niemczech to się zgadza 😉 . Myślę, że przy obecnym taborze MPK Olsztyn to nie jest to zły zakup. Zdaje się, że posiadają już tego typu wozy tam i raczej to jest pewne :]
:strzałka: http://www.km-forum.com.pl/galeria/details.php?image_id=1560
:strzałka: http://www.km-forum.com.pl/galeria/details.php?image_id=1559
:strzałka: http://www.km-forum.com.pl/galeria/details.php?image_id=1659
To jest na galerii tutaj. Resztę można znaleźć na TWB.
Jeśli poprzednie nabytki się spisują bez zastrzeżeń, to i tak samo powinno być z tymi. 😉
Jako, że mam do czynienia w Niemczech z autobusami Bogestry to mogę raczej spokojnie napisać, że są to wozy w bardzo dobrym stanie.
Tory na tiry!
Jako, że mam do czynienia w Niemczech z autobusami Bogestry to mogę raczej spokojnie napisać, że są to wozy w bardzo dobrym stanie.
Czyli na pytanie z początku można odpowiedzieć, że był to dobry zakup.
Swoją drogą, to zauważyłem, że te same Many sprowadzają ciągle 😉 . Przydałaby się opinia kogoś z samego Olsztyna jak te wozy się sprawują, ale Amalio wie co pisze, więc może i się bez tego obejdziemy.
Swoją drogą, to zauważyłem, że te same Many sprowadzają ciągle
Bo jest ich dużo, są tanie, popularne (części i wiedza), nie psują się i to chyba wystarczy za argument
ale Amalio wie co pisze, więc może i się bez tego obejdziemy.
A co mają się źle sprawować? To bardzo dobre wozy, wystarczy trochę o nie dbać i śmigają jak ta lala.
ale Amalio wie co pisze, więc może i się bez tego obejdziemy.
A co mają się źle sprawować? To bardzo dobre wozy, wystarczy trochę o nie dbać i śmigają jak ta lala.
Tak się składa, że są i tacy co nie dbają. Więc to nie jest taka oczywista kwestia i można trafić na "eNeLowe" złomy.
Tory na tiry!
Tak się składa, że są i tacy co nie dbają. Więc to nie jest taka oczywista kwestia i można trafić na "eNeLowe" złomy.
Można, ale właśnie przez to, że nie dbają. Sam czasem jeżdżę NG272, które wnętrze wydaje takie odgłosy, jakby jego poszczególne elementy uderzały o siebie i przegub — to chyba 67x tak mają
Ciekawy jestem, czy PGK tak jednorazowo kupiło te MAN-y, czy chcą kupić ich więcej ? 😉
Ciekawy jestem, czy PGK tak jednorazowo kupiło te MAN-y, czy chcą kupić ich więcej ? 😉
Z pewnością jednorazowo. Suwałki ogromnym miastem nie są, a warto wspomnieć o tym, że mają na stanie ( jak wynika z TWB ) tylko dwa przegubowe Ikarusy które są w dodatku wiekowe ( 1983r ), więc zapewne te Many je zastąpią 🙂
Tory na tiry!
Tak, ale PGK ma również na stanie wiele wiekowych Jelczy M11 i PR-ek - a te zapewne będą chcieli zastąpić. Możliwe więc, że kupią jakieś NL-y 🙂
Tak, ale PGK ma również na stanie wiele wiekowych Jelczy M11 i PR-ek - a te zapewne będą chcieli zastąpić. Możliwe więc, że kupią jakieś NL-y 🙂
Temat dotyczy NG, więc odniosłem się do tych wozów 😛
A czy kupią NLe ❓ Nie wykluczone. Zastanawiam się tylko kiedy - Solarisy kupione w 2002 roku, a później dopiero trzy NLe zakupione w 2006 - można z tego wnioskować, że nie jest u nich zbyt kolorowo :] A że Ikarusy były już stare ( i zapewne w fatalnym stanie ) do miały pierwszeństwo.
Tory na tiry!
I jak się sprawują obecnie Many ❓ Wyjeżdżają regularnie na trasę ❓
🙁 ani razu nie były jeszcze na linii wiec nie wiem
ani razu nie były jeszcze na linii wiec nie wiem
Ooops. Jak to, przecież te autobusy przyjechały do Suwałk pod koniec czerwca - i cały miesiąc stały w zajezdni ? :shocked:
Ooops. Jak to, przecież te autobusy przyjechały do Suwałk pod koniec czerwca - i cały miesiąc stały w zajezdni ? :shocked:
Wakacje są...
Tory na tiry!
tak stoją , ponieważ PGK się nie kwapi żeby je oporządzić i podstawić na linie
tak stoją , ponieważ PGK się nie kwapi żeby je oporządzić i podstawić na linie
No i co z tymi MAN-ami ? Czy nadal stoją w zajezdni PGK ? 😉
Już nie jeżdżą codziennie na jakieś linii jak nie na 14 to na 19 jak nie na 19 to na 2 szczerze powiedziawszy na moje oka są długie i śmiesznie to wygląda w porównaniu z jeszcze jednym ostatnio wyremontowanym Ikarusem 280.26.
[ Dodano: 2008-12-11, 09:43 ]
PGK Zakupiło kolejne używane many jest ich ok 5 są różne 1 to Graf Stift nl 202 2 to cyba zwykłe NL 202 a 2 to NL 222.



