Regulamin Forum
MPK przejmuje nadzó...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

MPK przejmuje nadzór nad torowiskami

 pk
Administrator

http://infotram.pl/mpk-wroclaw-przejmuje-nadzor-nad-torowiskami_more_115803.html

MPK Wrocław przejmuje nadzór nad torowiskami

Decyzją prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka tamtejsze MPK we wrześniu przejmie nadzór nad torowiskami i siecią.

Jak podaje ratusz ma to usprawnić i przyspieszyć remonty. W tej chwili przygotowane są umowy i procedury. MPK szuka do pracy też inspektorów od utrzymania sieci i torów.

Do tej pory zajmował się tym Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta. Przejęcie obowiązków przez MPK ma usprawnić prace nad poprawą stanu torowisk i sieci, bo kto wie więcej o nich, niż korzystający z niej na codzień pracownicy i prowadzący tramwaje MPK. Przejęcie nadzoru ma nastąpić jesienią. Formalnie będzie zajmować się tym jednostka powołana w ramach wrocławskiego MPK. Na razie roboczo nazywa się Zakład Torów i Sieci.


Posty tego autora zawierają wyłącznie jego prywatną opinię i obserwacje.

Cytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 2.07.2019 12:18
Udostępnij:

 Archiwalne ForumTransportnews

Witaj!
Losowe zdjęcia
Postaw mi kawę na buycoffee.to

twitter Bluesky Mastodon