Regulamin Forum
[Głuszyca] Węzeł pr...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

[Głuszyca] Węzeł przesiadkowy

 pk
Administrator

http://www.gluszyca.pl/centrum-przesiadkowe-w-gluszycy-w-budowie/3036

CENTRUM PRZESIADKOWE W GŁUSZYCY W BUDOWIE!

-Gmina Głuszyca rozpoczęła kolejną dużą inwestycję, która przyczyni się poprawy komfortu życia mieszkańców. Trwają już prace budowlane związane z realizacją zadania „Sowiogórski Raj – budowa Centrum Przesiadkowego w Głuszycy”. To projekt, na który otrzymaliśmy prawie 2,9 mln zł dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014- 2020 – informuje burmistrz Roman Głód.

Centrum Przesiadkowe zlokalizowane na największym głuszyckim osiedlu składać się będzie z nowoczesnej wiaty przystankowej i zatoki autobusowej, przestronnego parkingu, miejsc postojowych dla rowerów, motorowerów i motocykli, budynku z punktem informacji i z poczekalnią oraz z toalet miejskich. Teren inwestycji zostanie oświetlony i będzie monitorowany. Zakończenie prac budowlanych związanych z powstaniem Centrum Przesiadkowego nastąpi w roku 2019.

W ramach projektu Gmina Głuszyca zakupiła już dwa autobusy niskoemisyjne, dzięki który głuszyczanie będą mogli skorzystać z bezpłatnej komunikacji zbiorowej. Warto także dodać, że w okolicy powstającego Centrum Przesiadkowego znajduje się niedawno otwarta kryta pływalnia „Delfinek”.


Posty tego autora zawierają wyłącznie jego prywatną opinię i obserwacje.

Cytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 30.03.2019 03:27
Udostępnij:

 Archiwalne ForumTransportnews

Witaj!
Losowe zdjęcia
Postaw mi kawę na buycoffee.to

twitter Bluesky Mastodon