Regulamin Forum
Tramwaje w Krakowie...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Tramwaje w Krakowie - tabor, infrastruktura

Strona 1 / 22
M_Szymkowiak
MAN Lion's City


Nowe malowanie krakowskich tramwajów.. na razie takowe dostały składy 736+737 738+739
I co o nim sądzicie ❓ ❓
Zapraszam do dyskusji 😀 😀
Aha GT6 #165 i 191 też mają nowe malowanie
http://galeria.trambus.info/fotka.php?id=10474


T'estimo Barça!

Cytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 17.02.2006 14:38

Mi osobiście bardziej przypadło do gustu poprzednie malowanie - kremowo-niebieskie 🙂 Aczkolwiek ciekawi mnie fakt dlaczego zdecydowano się na zmiane malowania ?
A z tego co słyszałem to malowanie będzie jednak zmieniane tylko w przypadku zdejmowania reklamy, napraw itp., tak więc kremowo-niebieskie tramwaje będziemy mogli spotkać na krakowskich ulicach jeszcze przez kilka dobrych lat.


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 17.02.2006 14:44

Ja mam mieszane uczucia co do tego malowania. Kremowe były chyba jednak lepsze.


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 17.02.2006 14:56

Jakoś bardzo dużej różnicy nie widać. No oczywiście, ze nowe zdecydowanie lepsze. Szczególnie to na stopiątce. Dobry wybór MPK. 🙂

[ Dodano: 2006-02-17, 13:58 ]
Ja powiem dlaczego dla mnie jest lepsze. Ponieważ to kremowe było za ciemne i wyglądało jakby tramwaj byl zwyczajnie brudny. Teraz powiało świeżością. 🙂


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 17.02.2006 14:56
M_Szymkowiak
MAN Lion's City

To jest po prostu powrót do tradycji, kiedyś tu właśnie tak malowane były tramwaje 🙂


T'estimo Barça!

OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 17.02.2006 15:05

Szczerze mówiąc to jest brzydsze od poprzedniego. :retard:


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 17.02.2006 15:12

Szczerze mówiąc to jest brzydsze od poprzedniego. :retard:

zgadzam się z tym :] jak już zmieniają malowanie, to mogliby to bardziej przemyśleć, ale znowu nie jest tak źle... 😉


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 17.02.2006 15:44
M_Szymkowiak
MAN Lion's City

Mnie osobiście się podoba.
A tu jest pokazana tradycja o której mówiłem


T'estimo Barça!

OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 17.02.2006 15:50

Zdecydowanie zmiana na lepsze. Barwy bardziej ze sobą kontrastują.


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 17.02.2006 18:01

I takie czyste i "świeże" się wydają te tramwaje poprzez swą wyrazistość


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 17.02.2006 18:04
Esteban Martinez
Ikarus 280

Mnie się tam podoba.


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 17.02.2006 21:22
J-31
 J-31
Administrator

W sumie ja też przyłączam się do tych z Was, którym się to nowe malowanie podoba. Naprawdę nie jest złe 😉


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 20.02.2006 12:58
M_Szymkowiak
MAN Lion's City

nadmienie że kiedyś było jeszcze czerwone


T'estimo Barça!

OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 20.02.2006 13:35

Ładne jest to malowanie,a ten biały się chyba później zamieni w kremowy...


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 20.02.2006 13:49
M_Szymkowiak
MAN Lion's City

no co Ty...
najwyżej będzie białobrudny, kremowy niee....


T'estimo Barça!

OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 20.02.2006 14:02

no co Ty...
najwyżej będzie białobrudny, kremowy niee....

A to szkoda...le i tak jest to lepsze niż całę wagony niebieskie...


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 20.02.2006 14:05
J-31
 J-31
Administrator

Ładne jest to malowanie,a ten biały się chyba później zamieni w kremowy...

Tzn. samoistnie przemieni się w brudnokremowy pod warunkiem, że go nie domyją.... :devil:

M_Szymkowiak. Ciekawy jestem, czy to tylko kwestia "próby", czy tak już rzeczywiście będą malowane tramwaje MPK Kraków ? 🙂


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 20.02.2006 16:11

Oni się nie zastanawiają pół roku jakie barwy zmienić,tak jak to czynią w Szczecinie...


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 20.02.2006 16:32
M_Szymkowiak
MAN Lion's City

M_Szymkowiak. Ciekawy jestem, czy to tylko kwestia "próby", czy tak już rzeczywiście będą malowane tramwaje MPK Kraków ? 🙂

Tak już zostanie.
Systematycznie tramwaje będą zmieniały barwę
podobnie jak działo się w połowie lat 90. z ikarami


T'estimo Barça!

OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 20.02.2006 17:48

I tak bardziej podoba mi się jasniejszy pasek pośrodku. Trochę ta biel dodała żywiołu, ale cały czas tramwaj ponury. Można by popróbować na makietach 🙂


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 20.02.2006 17:58

I tak bardziej podoba mi się jasniejszy pasek pośrodku. Trochę ta biel dodała żywiołu, ale cały czas tramwaj ponury. Można by popróbować na makietach 🙂

Racja. Możeby cośtakiego a'la Gdynia. 🙂


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 20.02.2006 18:33
J-31
 J-31
Administrator

Ja tylko trochę dziwię się pewnym różnicom w makijażu np. 105-tek, a "wiedeńczyków". Otóż ex wiedeńskie wagony mają jeszcze biały pasek na dole fartucha, a 105-tki nie. Czy to będzie ujednolicone ? 😉


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 21.02.2006 13:43
M_Szymkowiak
MAN Lion's City

EKHM to nie jest wiedeńczyk tylko GT6 z Norymbergi... 🙂
I toi chyba nie będzie ujednolicone 🙂


T'estimo Barça!

OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 21.02.2006 14:39

IMO kazdy typ pojazu powinien mieć swój własny schemat malowania, jednak będący już od razu rozpoznawalnym jako zakładowy 🙂 Bardzo podobają mi się Warszawskie fale 🙂


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 21.02.2006 14:49

Albo np. takie czerwony pasek nad oknami (rozwiązanie z autobusów) dodaje uroku Citadisowi. 🙂


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 21.02.2006 18:45
Strona 1 / 22
Udostępnij:

 Archiwalne ForumTransportnews

Witaj!
Losowe zdjęcia
Postaw mi kawę na buycoffee.to

twitter Bluesky Mastodon