Regulamin Forum
Nowe malowanie krakowskich tramwajów.. na razie takowe dostały składy 736+737 738+739
I co o nim sądzicie ❓ ❓
Zapraszam do dyskusji 😀 😀
Aha GT6 #165 i 191 też mają nowe malowanie
http://galeria.trambus.info/fotka.php?id=10474
T'estimo Barça!
Mi osobiście bardziej przypadło do gustu poprzednie malowanie - kremowo-niebieskie 🙂 Aczkolwiek ciekawi mnie fakt dlaczego zdecydowano się na zmiane malowania ?
A z tego co słyszałem to malowanie będzie jednak zmieniane tylko w przypadku zdejmowania reklamy, napraw itp., tak więc kremowo-niebieskie tramwaje będziemy mogli spotkać na krakowskich ulicach jeszcze przez kilka dobrych lat.
Ja mam mieszane uczucia co do tego malowania. Kremowe były chyba jednak lepsze.
Jakoś bardzo dużej różnicy nie widać. No oczywiście, ze nowe zdecydowanie lepsze. Szczególnie to na stopiątce. Dobry wybór MPK. 🙂
[ Dodano: 2006-02-17, 13:58 ]
Ja powiem dlaczego dla mnie jest lepsze. Ponieważ to kremowe było za ciemne i wyglądało jakby tramwaj byl zwyczajnie brudny. Teraz powiało świeżością. 🙂
To jest po prostu powrót do tradycji, kiedyś tu właśnie tak malowane były tramwaje 🙂
T'estimo Barça!
Szczerze mówiąc to jest brzydsze od poprzedniego. :retard:
Szczerze mówiąc to jest brzydsze od poprzedniego. :retard:
zgadzam się z tym :] jak już zmieniają malowanie, to mogliby to bardziej przemyśleć, ale znowu nie jest tak źle... 😉
Zdecydowanie zmiana na lepsze. Barwy bardziej ze sobą kontrastują.
I takie czyste i "świeże" się wydają te tramwaje poprzez swą wyrazistość
Mnie się tam podoba.
W sumie ja też przyłączam się do tych z Was, którym się to nowe malowanie podoba. Naprawdę nie jest złe 😉
nadmienie że kiedyś było jeszcze czerwone
T'estimo Barça!
Ładne jest to malowanie,a ten biały się chyba później zamieni w kremowy...
no co Ty...
najwyżej będzie białobrudny, kremowy niee....
T'estimo Barça!
no co Ty...
najwyżej będzie białobrudny, kremowy niee....
A to szkoda...le i tak jest to lepsze niż całę wagony niebieskie...
Ładne jest to malowanie,a ten biały się chyba później zamieni w kremowy...
Tzn. samoistnie przemieni się w brudnokremowy pod warunkiem, że go nie domyją.... :devil:
M_Szymkowiak. Ciekawy jestem, czy to tylko kwestia "próby", czy tak już rzeczywiście będą malowane tramwaje MPK Kraków ? 🙂
Oni się nie zastanawiają pół roku jakie barwy zmienić,tak jak to czynią w Szczecinie...
M_Szymkowiak. Ciekawy jestem, czy to tylko kwestia "próby", czy tak już rzeczywiście będą malowane tramwaje MPK Kraków ? 🙂
Tak już zostanie.
Systematycznie tramwaje będą zmieniały barwę
podobnie jak działo się w połowie lat 90. z ikarami
T'estimo Barça!
I tak bardziej podoba mi się jasniejszy pasek pośrodku. Trochę ta biel dodała żywiołu, ale cały czas tramwaj ponury. Można by popróbować na makietach 🙂
I tak bardziej podoba mi się jasniejszy pasek pośrodku. Trochę ta biel dodała żywiołu, ale cały czas tramwaj ponury. Można by popróbować na makietach 🙂
Racja. Możeby cośtakiego a'la Gdynia. 🙂
Ja tylko trochę dziwię się pewnym różnicom w makijażu np. 105-tek, a "wiedeńczyków". Otóż ex wiedeńskie wagony mają jeszcze biały pasek na dole fartucha, a 105-tki nie. Czy to będzie ujednolicone ? 😉
EKHM to nie jest wiedeńczyk tylko GT6 z Norymbergi... 🙂
I toi chyba nie będzie ujednolicone 🙂
T'estimo Barça!
IMO kazdy typ pojazu powinien mieć swój własny schemat malowania, jednak będący już od razu rozpoznawalnym jako zakładowy 🙂 Bardzo podobają mi się Warszawskie fale 🙂
Albo np. takie czerwony pasek nad oknami (rozwiązanie z autobusów) dodaje uroku Citadisowi. 🙂




