Regulamin Forum
[Wałbrzych] Komunik...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

[Wałbrzych] Komunikacja miejska

Strona 1 / 7
irisbus
MAN Lion's City

Coraz gorzej sie dzieje w MPK Wałbrzych, związek zawodowy NSZZ Solidarność rozpoczął kolejny strajk, tym razem głodówkę. Powodem jest oddanie w prywatne ręce linii komunikacyjnej nr "3", jednej z najbardziej dochodowych, jeśli na tej linii rozwinie się busiarstwo na szerszą skalę to juz niedługo prywaciarze będą mieli wystarczająco środków aby przejąć inne linie i tym samym wygryźć MPK z rynku. Dziś w wywiadzie dla TVP3 Wrocław pan prezydent stwierdził że jeśli pracownicy nie przerwą strajku, to rozważy decyzję o likwidacji firmy 🙁

Reportaż o akcji protestacyjnej w TVP3 Wroclaw: http://ww6.tvp.pl/6239,20070513497517.strona


Cytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 13.05.2007 21:28
Shadow238
Mercedes eCitaro

Ale z tego co usłyszałem w reportażu prywaciarze nie działają wbrew prawu, ale fakt jest faktem, że podwędzają popularne linie MPK. Czy jeśli większość linii w Wałbrzychu przejmą prywaciarze MPK naprawdę czeka likwidacja ?


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 13.05.2007 21:42
irisbus
MAN Lion's City

Ale z tego co usłyszałem w reportażu prywaciarze nie działają wbrew prawu,

Taka jest oficjalna wersja...

Czy jeśli większość linii w Wałbrzychu przejmą prywaciarze MPK naprawdę czeka likwidacja ?

Pewnie tak, bo z czego firma się ma utrzymać ?


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 13.05.2007 21:43
Shadow238
Mercedes eCitaro

A ile linii obecnie MPK obsługuje, a ile prywaciarze ?


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 13.05.2007 21:54
irisbus
MAN Lion's City

A ile linii obecnie MPK obsługuje, a ile prywaciarze ?

Prywaciarze obsługują linie które obsługuje też MPK, na 19 linii, które obsługuje MPK, busiarze kopiują i jeżdżą 2 min przed autobusem na ok 10, oraz obsługują kilka (5) linii własnych (m.in. po tych samych trasach).

Ot przykład, jeden z głównych przystanków w Wałbrzychu, i jak tu ma się autobus zatrzymać ??


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 13.05.2007 22:01
Shadow238
Mercedes eCitaro

Prywaciarze obsługują linie które obsługuje też MPK, na 19 linii, które obsługuje MPK, busiarze kopiują i jeżdżą 2 min przed autobusem na ok 10, oraz obsługują kilka (5) linii własnych (m.in. po tych samych trasach).

Ale minibus to nie autobus i tak wiadomo, że wszystkich pasażerów z przystanku nie zbiorą. U mnie w KZK GOP jest podobnie na liniach jadących do dworca PKP, prywaciarze jeżdżą ok 5 minut przed planowym autobusem, a ceny przejazdu kosztują 2 złote, więc komuś komu się spieszy korzysta z mini-busa, ale jakoś większych sporów o to u mnie jakiś nie było 😉

Ot przykład, jeden z głównych przystanków w Wałbrzychu, i jak tu ma się autobus zatrzymać ??

Na ulicy 😛 A dlaczego miasto czy zarządca przystanku dopuszcza do takich bezczelnych parkowań prywaciarzy w zatoce ?


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 13.05.2007 22:10

Według mnie, jako mieszkańca Wałbrzycha i MKM-a, taka sytuacja jaka panuje w naszym mieście jest nie do przyjęcia. Przecież to się nie mieści w głowie jak nasza "głowa" miasta postępuje z MPK. Czy to jest normalne? ¯eby grozić takiemu zakładowi jakich pełno w Polsce..ba w każym dużym, w mniejszym też, mieście jest MPK, które być powinno jedno. Powinno mieć autobusy, normalnie rozkłady... i co najważniejsze, normalne życie. Czy inne miasta w Polsce pozwalają sobie na coś takiego? Raczej nie.. a bynajmniej nic takiego nie słyszałem. Prezydent Wałbrzycha postępuje jak ostatni cham, broniąc busiarzy i odsuwając od siebie odpowiedzialność za MPK. Moim zdaniem on nawet nie wie gdzie jeździ linia "A" albo "14". Co do busiarzy: jeżdżą zdezelowanym sprzętem, zabierają tyle osób, że niektóre aż cisną się na przedniej szybie wozu... jest to niebiezpieczne, prawda? Zatrzymują się gdzie popadnie: "Może się Pan tutaj zatrzymać bo tutaj miekszam" - mówi jakaś starsza Pani do kierowcy busa. A on oczywiście, że się zatrzyma, bo to przecież klient i nie może go stracić. Paranoja!!! Wniosek o usunięcie z rozkładu MPK linii "3" to już totalne bezmózgowie i czyste chamstwo. Jest to jedna z najbardziej wpływowych linii w mieście..ba, jedyna linia łącząca dwa krańce miasta... a co lepsze, dworzec główny PKP. Ogólnie jestem wściekły na taką decyzję i na naszego "kochanego" prezydenta, który tyle obiecał dobrego dla naszego miasta.. z tego co widać obietnice przedwyborcze dalej pozostają tylko słowami...


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 13.05.2007 22:14
irisbus
MAN Lion's City

A dlaczego miasto czy zarządca przystanku dopuszcza do takich bezczelnych parkowań prywaciarzy w zatoce ?

Bo czerpie z tego korzyści... (ja nikogo nie posądzam 😉 )

Ale minibus to nie autobus i tak wiadomo, że wszystkich pasażerów z przystanku nie zbiorą.

Nie zabiorą tych, którzy w MPK mają taniej, lub mają gdzieś kasowanie, ba nawet kupno biletu.

Jeden bus zarabia średnio 20tys. miesięcznie, miasto 20 mln, prezydent zaprzecza...


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 13.05.2007 22:19
Shadow238
Mercedes eCitaro

Co do busiarzy: jeżdżą zdezelowanym sprzętem, zabierają tyle osób,, że niektóre aż cisną się na przedniej szybie wozu... jest to niebiezpieczne, prawda?

Chyba przepisy zabraniają jeździć z tyloma ludźmy w minibusie ?

Zatrzymują się gdzie popadnie: "Może się Pan tutaj zatrzymać bo tutaj miekszam" - mówi jakaś starsza Pani do kierowca busa. A on oczywiście, że się zatrzyma, bo to przecież klient i nie może go stracić. Paranoja!!!

Co to taksówka jest ? :shocked:


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 13.05.2007 22:23

Co do busiarzy: jeżdżą zdezelowanym sprzętem, zabierają tyle osób,, że niektóre aż cisną się na przedniej szybie wozu... jest to niebiezpieczne, prawda?

Chyba przepisy zabraniają jeździć z tyloma ludźmy w minibusie ?

A no pewnie, że zabraniają, ale busiarze się policji nie boją...

Zatrzymują się gdzie popadnie: "Może się Pan tutaj zatrzymać bo tutaj miekszam" - mówi jakaś starsza Pani do kierowca busa. A on oczywiście, że się zatrzyma, bo to przecież klient i nie może go stracić. Paranoja!!!

Co to taksówka jest ?

No wiesz... klient nasz (ich) Pan :nuts: . Brak mi słów :shocked:


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 13.05.2007 22:27
Shadow238
Mercedes eCitaro

Bo czerpie z tego korzyści... (ja nikogo nie posądzam )

Ale jeśli jest to zabronione, to należy się im kara za to 😉


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 13.05.2007 22:28
irisbus
MAN Lion's City

Ale jeśli jest to zabronione, to należy się im kara za to

kary nic nie dały, jedna z firm nawet ITD się nie boi...


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 13.05.2007 22:32

Prezydent kiedyś robił aj waj że ITD się nimi zajmie. A teraz ❓ Obiecanki cacanki. Chamstwo jednym słowem 😐


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 13.05.2007 22:37

kary nic nie dały, jedna z firm nawet ITD się nie boi...

I nawet sprawa w sądzie i ewentualne więzienie ? :o:

Ja bym powiedział tak: miastem Wałbrzych rządzi mafia Cyganów.. ponoć coś w tym jest.. jedni mówią tak, inni inaczej. Jedno jest pewne.. ktoś się tutaj kogoś boi.. bo jeżeli by tak nie było to takiej sytuacji także by nie było.


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 13.05.2007 22:44
Esteban Martinez
Ikarus 280

Policja? ITD? Wystarczy mieć CB Radio, i jak tylko zaczną kontrole kilka słów w eter i zaraz busiarstwo jeździ, jakby prawo jazdy robiło.
Ta cała sytuacja w wałbrzyskiej KM to skrajna patologia, ale cóż, najwyraźniej komuś zależy na utrzymaniu status quo… ¯eby tylko nie zlikwidowano MPK całkowicie — miasto wielkości Płocka bez zorganizowanej komunikacji miejskiej, chyba nawet w Ukrainie tak nie ma :/


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 13.05.2007 22:52
irisbus
MAN Lion's City

Policja? ITD? Wystarczy mieć CB Radio, i jak tylko zaczną kontrole kilka słów w eter i zaraz busiarstwo jeździ, jakby prawo jazdy robiło.

Nie jeździ wcale, po prostu znika, wystarczy jeden, drugi telefon...

by tylko nie zlikwidowano MPK całkowicie — miasto wielkości Płocka bez zorganizowanej komunikacji miejskiej, chyba nawet w Ukrainie tak nie ma

Wałbrzychowi coraz bliżej do takiej sytuacji... zobaczymy jak się przetarg rozwiąże.


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 13.05.2007 23:01
Esteban Martinez
Ikarus 280

wystarczy jeden, drugi telefon...

To oni do siebie dzwonią? Ja tam myślałem, że ustalili sobie jakiś kanał na CB. Nie ma tam u was konkurencji między nimi?


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 13.05.2007 23:06

I dobrze - niech firmę szlaq trafi, zaraz się znajdzie ktoś na ich miejsce i wtedy związkowcy wygrają swoją wojnę... Jak tak będzie wyglądała prywatyzacja linii w innych miastach to prędzej zobaczymy znów omnibusy konne na ulicach niż wolny rynek. W takich sytuacjach trzeba wiele odwagi politycznej ale od takich decyzji nie wolno uciekać.


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 13.05.2007 23:20
Esteban Martinez
Ikarus 280

zaraz się znajdzie ktoś na ich miejsce

Kto? Kolejny busiarz?


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 13.05.2007 23:51

I dobrze - niech firmę szlaq trafi

Niech Ciebie lepiej "szlag trafi" jak masz takie bzdury pisać!!!


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 14.05.2007 09:12

Niech Ciebie lepiej "szlag trafi" jak masz takie bzdury pisać!!!

Uno momento - to nie ja strajkuję i robię awanturę na pół Polski. Takim działaniem związkowcy w prosty sposób do tego zmierzają. Więc to nie są moje życzenia dla MPK Wałbrzych, ale moja interpretacji ich poczynań.
I wypraszam sobie takie uprzejmości kolego.


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 14.05.2007 10:15

Uno momento - to nie ja strajkuję i robię awanturę na pół Polski. Takim działaniem związkowcy w prosty sposób do tego zmierzają. Więc to nie są moje życzenia dla MPK Wałbrzych, ale moja interpretacji ich poczynań.

Dobrze.. ale w taki sposób dajesz odczuć, że mało Cię obchodzą losy przedsiębiorstwa autobusowego, które na dobrą sprawę isnieją wszędzie i nie ma z nimi żadnego kłopotu, gdyż nie ma również kłopotu z busiarzami! Wcale się nie dziwię naszym związkowcom, że tak postępują. Bronią się i słusznie. Jak to powiedziałeś "awantura na pół Polski" pokaże jakie władze występują w Wałbrzychu. Komentować chyba nie trzeba. A ty byś pozwolił, żeby na przykład (może dziwny przykład ale jakiś musi być) ktoś obcy, dzięki komu zawarłeś związek małżeński ze swoją żoną, nagle Ci tę żonę probował odebrać i już nie wiele brakuje aby tak się stało a Ty byś siedział z założonymi rękami i nic nie działał tak?? O to Ci chodzi? Rolę tego obcego odgrywają tutaj władze miasta, rolę żony MPK Wałbrzych a rolę męża - pracownicy MPK. Gdyby nie "awantury" to przypuszczam, że dalej tkwili byśmy gdzieś w epoce kamienia łupanego, bo zgadzać się na wszystkie rzeczy, z których nie jesteśmy zadowolony to jest czysty absurd.


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 14.05.2007 16:10
J-31
 J-31
Administrator

Proponuję lekko ochłonąć. I zwyczajnie poczekać na dalsze wieści z Wałbrzycha. Coś się w tej sprawie musi zdarzyć i mam nadzieję, że wałbrzyskie MPK wyjdzie z tego sporu obronną ręką 😉


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 14.05.2007 16:18
Shadow238
Mercedes eCitaro

I dobrze - niech firmę szlaq trafi

misdroj napisał:
Niech Ciebie lepiej "szlag trafi" jak masz takie bzdury pisać!!!

Uno momento - to nie ja strajkuję i robię awanturę na pół Polski. Takim działaniem związkowcy w prosty sposób do tego zmierzają. Więc to nie są moje życzenia dla MPK Wałbrzych, ale moja interpretacji ich poczynań.
I wypraszam sobie takie uprzejmości kolego.

I po co od razu OT tutaj robić w tej sprawie ? :nuts:

A ja się tak zapytam- czy jest jakaś szansa, aby MPK wyszło na prostą drogę ?


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 14.05.2007 16:30
irisbus
MAN Lion's City

A ja się tak zapytam- czy jest jakaś szansa, aby MPK wyszło na prostą drogę ?

Jakaś zawsze istnieje... ale to jaka ona będzie pokażą najbliższe dni...

to nie ja strajkuję i robię awanturę na pół Polski. Takim działaniem związkowcy w prosty sposób do tego zmierzają.

Ojoj nie, Pan nie zrozumiał, oni walczą w obronie firmy, nie chcą jej likwidacji, nie działają też na szkodę pasażerów, KM funkcjonuje normalnie.

BTW to dziś jeden ze strajkujących został przewieziony do szpitala.

Do strajku MPK przyłączyło się kilka innych spółek miejskich, m.in. Wałbrzyskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, oraz Miejski Zarząd Budynków Komunalnych.


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 18.05.2007 11:09
Strona 1 / 7
Udostępnij:

 Archiwalne ForumTransportnews

Witaj!
Losowe zdjęcia
Postaw mi kawę na buycoffee.to

twitter Bluesky Mastodon