Regulamin Forum
ST12AC III na testa...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

ST12AC III na testach w Gdyni

Strona 2 / 2
J-31
 J-31
Administrator

Niezależnie od testów, ST 12 AC III pojawią się w Gdyni. To pewne. Pozostaje tylko zadać pytanie - kiedy. 😉

Natomiast nie bardzo chce mi się wierzyć, by PKT zamówiło pojazd podobny do testowanego. Po prostu - podejrzewam - że taki trajtek jest droższy od zwykłego ST12AC III z napędem tylko elektrycznym. No, ale dokładnych danych nie posiadam, więc mogę być w błędzie. 🙄


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 13.11.2006 11:36
ep40
 ep40
MAN Lion's City

zwykłego ST12AC III z napędem tylko elektrycznym. No, ale dokładnych danych nie posiadam, więc mogę być w błędzie. 🙄

Gdzieś powyżej pisałem że bardziej opłacalny jest zakup takiego tyle że z 5 siedzeniami z tyłu.


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 13.11.2006 12:22
u2w
 u2w
Mercedes eCitaro

ST 12 AC III pojawią się w Gdyni. To pewne.

Sugerujesz ustawienie przetargu ❓ :devil:

Natomiast nie bardzo chce mi się wierzyć, by PKT zamówiło pojazd podobny do testowanego.

Niewierny xD Planowany jest zakup dość sporej ilości trolejbusów i to właśnie z agregatami dieslowskimi.


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 13.11.2006 20:24
Esteban Martinez
Ikarus 280

Sugerujesz ustawienie przetargu ❓ :devil:

Ty lepiej zasugeruj, co może pojawić się zamiast nich 😀
(odpowiedź „Mercedes O405NE” się nie liczy)


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 13.11.2006 20:33

No, ale dokładnych danych nie posiadam, więc mogę być w błędzie.

To trzeba sie rozwijac i rozne fora czytac 😀

Opawski trollino kosztuje niecale 1300000PLN czyli jest niecale 150000PLN drozszy od wersji standard 😉

Niewierny Planowany jest zakup dość sporej ilości trolejbusów i to właśnie z agregatami dieslowskimi.

Cos tak kolo 25-ciu 😉


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 13.11.2006 20:48
u2w
 u2w
Mercedes eCitaro

Ty lepiej zasugeruj, co może pojawić się zamiast nich

Każdy producent, który stanie do przetargu, spełni warunki i złoży ofertę korzystniejszą niż SB&C 😉 ... np. Irisbus :/

drozszy od wersji standard

Raczej od wersji minimal. Trollina "unijne" nie są standardowymi. Poza tym byłbym ostrożny z szacowaniem ceny. 1,3 mln to koszt dla Opawy ale nie musi on oznaczac takiej ceny dla Polski. Z tego co słyszałem - nie wiem na ile to prawda - to Opawa kupuje swoje Trollina na nieco innych warunkach.


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 13.11.2006 21:02
ep40
 ep40
MAN Lion's City

Trollina "unijne" nie są standardowymi.

Nie spodziewałem się tego, dla mnie są po prostu zwyczajne.

wersji minimal

Minimal to raczej Tyskie III generacji z ex-Jelczowskim shitem na pokładzie.

[ Dodano: 2006-11-13, 21:23 ]
ps.ma ktoś fotki lub linki do fan filmów z prezentacji trollina?


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 13.11.2006 22:15
u2w
 u2w
Mercedes eCitaro

Nie spodziewałem się tego, dla mnie są po prostu zwyczajne.

Zwyczajne (czyt. standardowe) są #3040 i #3003 - unijne ze względu na wzrost cen po ustaleniu wniosku unijnego zostały po konsultacjach pozbawione pewnych cech ze strony Solarisa. Cechy te sa praktycznie niezauważalne dla zwykłego śmiertelnika 😉

Minimal to raczej Tyskie III generacji

To całkiem inny film...


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 13.11.2006 23:05
Esteban Martinez
Ikarus 280

np. Irisbus :/

Konstruują oni jakieś trajtosze? Kiedyś chyba jakieś Skody wytwarzali, ale chyba już z tym skończyli.

Cechy te sa praktycznie niezauważalne dla zwykłego śmiertelnika 😉

Może jakiś przykład? 😀


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 13.11.2006 23:51
J-31
 J-31
Administrator

Konstruują oni jakieś trajtosze? Kiedyś chyba jakieś Skody wytwarzali, ale chyba już z tym skończyli.

Oczywiście - zdaje się, że to się nazywa Skoda 24Tr i jest to de facto Irisbus Citelis z aparaturą elektryczną. Niedawno zakład komunikacji miejskiej w Bukareszcie coś takie kupił. 😉

[ Dodano: 2006-11-14, 10:37 ]

Sugerujesz ustawienie przetargu ❓ :devil:

Po prostu wiem co "misie lubią najbardziej", czyli co PKT kupi, życząc oczywiście Twojej firmie jak najlepiej 😀

Planowany jest zakup dość sporej ilości trolejbusów i to właśnie z agregatami dieslowskimi.

Ooops. A to mnie nieźle (pozytywnie) Zaskoczyłeś. Po prostu byłem pewny, że PKT będzie chciało za wszelką cenę oszczędzać. :shocked:

To trzeba sie rozwijac i rozne fora czytac 😀

Trzeba mieć jeszcze czas by to wszystko przeczytać :mruga:


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 14.11.2006 10:32

Cechy te sa praktycznie niezauważalne dla zwykłego śmiertelnika

Smiertelnik nie uslyszy skrzypienia? 😉

A ponadto tansze opony,brak ECAS'u (a przynajmniej przedpotopowy jakis)

Czy ten dajmy na to 3086 bedzie wersja standart czy minimal-mam nadzieje ze to pierwsze.

W Srode fajna impreza sie zapowiada-przejazdzka tym trolejbusem na Oksywie i Witomino 😉 Chcialbym zobaczyc miny mieszkancow :mruga:

[ Dodano: 2006-11-14, 18:20 ]

Oczywiście - zdaje się, że to się nazywa Skoda 24Tr i jest to de facto Irisbus Citelis z aparaturą elektryczną. Niedawno zakład komunikacji miejskiej w Bukareszcie coś takie kupił.

Skoda zwrocila sie w strone Solarisa-to on bedzie dostarczal pudla 🙂


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 14.11.2006 19:16
Esteban Martinez
Ikarus 280

Smiertelnik nie uslyszy skrzypienia? 😉

A co tak skrzypi?


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 14.11.2006 19:29
u2w
 u2w
Mercedes eCitaro

byłem pewny, że PKT będzie chciało za wszelką cenę oszczędzać.

Ale to nie PKT wykłada kasę a miasto 😉

Smiertelnik nie uslyszy skrzypienia?

Ja nie o tym - patrz linijke niżej w swoim poście.

W Srode fajna impreza sie zapowiada-przejazdzka tym trolejbusem na Oksywie i Witomino

I znów zepsujecie Diesla ja przy podjeździe na Legionów :retard:

brak ECAS'u (a przynajmniej przedpotopowy jakis)

Brak - sterowanie zawieszeniem klasyczne.


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 14.11.2006 20:58
Esteban Martinez
Ikarus 280

Więc różnica między wersją zubożoną a standardową to tylko opony i brak ECAS-u?


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 14.11.2006 21:14
ep40
 ep40
MAN Lion's City

W Srode fajna impreza sie zapowiada-przejazdzka tym trolejbusem na Oksywie i Witomino 😉 Chcialbym zobaczyc miny mieszkancow :mruga:

Przecież jedyną okazją na przejazd był poniedziałek.

[ Dodano: 2006-11-14, 22:02 ]
No tak, przecież przesunięto.


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 14.11.2006 21:52
Isuzu Citiport

Te zdjęcia dla nie wtajemniczonych mogą się wydawać dziwne :P.

http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-122181.html
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-122183.html
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-121788.html

PS. Na tych dwóch pierwszych zdjęciach ma pałąki u góry, ale nie ma trakcji :).


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 15.11.2006 22:35
ep40
 ep40
MAN Lion's City

Świetnie to wygląda ale jak wiadomo liny trzymające pały pozwalają im podnieść się trochę wyżej niż jest trakcja i jak jadąc tam nie zahaczył o coś?


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 16.11.2006 00:11
J-31
 J-31
Administrator

Wydaje mi się, że jazda na podniesiony pałąkach była trochę niebezpieczna, właśnie ze względu na różne elementy wiszące nad jezdnią. 😉

PS. Gdyby tylko kol. U2w się o tym dowiedział, to by Wam dał.... :retard:


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 16.11.2006 10:20
Strona 2 / 2
Udostępnij:

 Archiwalne ForumTransportnews

Witaj!
Losowe zdjęcia
Postaw mi kawę na buycoffee.to

twitter Bluesky Mastodon