Regulamin Forum
Używane Solarisy
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Używane Solarisy

Strona 4 / 5
 pk
Administrator

Podobnież sam Polbus twierdził, że pierwszy był #1407, ale Solaris okazał się mądrzejszy i sprawdzając po VINie kupił niewłaściwy wóz. Cholera, kim trzeba być, żeby walnąć taką gafę? :retard:

Abstrachując od tego, że 1408 sprzedany został we wrześniu zeszłego roku (tak więc odgrzał się niezły kotlet;)), wszystko byłoby jasne, gdyby w Forbusie miały spisane wszystkie numery VIN. Teraz można tylko dociekać.


Posty tego autora zawierają wyłącznie jego prywatną opinię i obserwacje.

OdpowiedzCytat
Opublikowano : 2.01.2012 16:03
J-31
 J-31
Administrator

Dla zwykłej publiczności (czytaj laików) oraz marketingowców to pewnie i tak nie ma znaczenia - który Solaris był tym "pierwszym", #1407, czy #1408. To ma raczej znaczenie dla nas.

Swoją drogą ciekawy jestem co Solaris Bus & Coach zamierza zrobić z tym pojazdem ? 😉


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 2.01.2012 18:42
Ikarus 280

Pewnie go odnowią i albo postawią przed zakładem albo wypożyczą któremuś pobliskiemu przewoźnikowi 😉


Mój poprzedni nick to KKS. Ponieważ wszystkie nicki, które sugerowałem były według administracji za długie postanowiłem użyć krótkiego nicka na cześć naszego moderatora z Dolnego Śląska.

OdpowiedzCytat
Opublikowano : 2.01.2012 20:35
Michalbc
Jelcz M121M

http://km.wroclaw.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=47&t=2308&start=195
10 post od góry. Podobno w takim stanie Solaris kupił niby-nr 1 😀


<img>

OdpowiedzCytat
Opublikowano : 2.01.2012 22:36
J-31
 J-31
Administrator

Jakoś mnie nie dziwi jego stan techniczny. Producent jest bogaty, odbuduje go 😉


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 2.01.2012 23:12
 pk
Administrator

Dobra, sprawdziłem zdjęcia w magazynie Solarisa, który dostaliśmy podczas wycieczki po fabryce i porównałem ze zdjęciami poszczególnych egzemplarzy. Nie mam wątpliwości - pierwszy jest 1407.

Nawet blachy się zgadzają - P 51 4002 😉


Posty tego autora zawierają wyłącznie jego prywatną opinię i obserwacje.

OdpowiedzCytat
Opublikowano : 2.01.2012 23:21
K4016td
Jelcz M101I Salus

Może robią muzeum Solarisa? Kiedyś słyszałem że są chętni odkupić warszawskiego ''dziadka'' (Dla niewiedzących - podobno pierwszy niskodpodłogwiec w Polsce - N4020 z 1994)


Mój Photostream na Flickru Komunikacja w Powiecie Posuwalskim 34278876

OdpowiedzCytat
Opublikowano : 3.01.2012 14:45
 pk
Administrator

Wrzucam jeszcze foty dla porównania:
http://www.phototrans.eu/14,529304,0,Solaris_Urbino_12_P51_4002.html - egzemplarz nr 1 na świecie
http://www.phototrans.eu/14,204178,0,Solaris_Urbino_12_1408.html - 1408 odkupiony od Solarisa
i 1407: http://www.phototrans.eu/14,482052,0,Solaris_Urbino_12_1407.html


Posty tego autora zawierają wyłącznie jego prywatną opinię i obserwacje.

OdpowiedzCytat
Opublikowano : 3.01.2012 19:03
J-31
 J-31
Administrator

Kiedyś słyszałem że są chętni odkupić warszawskiego ''dziadka'' (Dla niewiedzących - podobno pierwszy niskodpodłogwiec w Polsce - N4020 z 1994)

To już chyba raczej mało prawdopodobne. Ponieważ MZA gruntowanie przebudowało "dziadka". On już w środku jest inaczej zagospodarowany 😉

Swoją drogą to gdyby kiedyś jednak doszło do tej transakcji, to trochę by mnie to nie zdziwiło. #6430 pojawił się w Warszawie dzięki p. Olszewskiemu, choć sam pojazd został wyprodukowany w Niemczech. 😉


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 3.01.2012 20:32
K4016td
Jelcz M101I Salus

#6430 pojawił się w Warszawie dzięki p. Olszewskiemu, choć sam pojazd został wyprodukowany w Niemczech. 😉

Ale w sumie cała historia Solarisa zaczęła się od tego Neoplana więc dużo p. Olszewski MZA zawdzięczna, ponieważ to go skłoniło do otworzenia biura handlowego w Warszawie.


Mój Photostream na Flickru Komunikacja w Powiecie Posuwalskim 34278876

OdpowiedzCytat
Opublikowano : 3.01.2012 20:42

Nie będzie problemu doprowadzenia go do stanu oryginalnego dla tak dużej firmy jak Solaris to nie problem.

Niby "dziadek" jest niemiecki, ale to od niego się zaczęło - to pierwszy autobus dystrybuowany przez Neoplan Polska, spółka która została przekształcona w 2001 w firmę Solaris Bus & Coach Sp. z o.o.


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 3.01.2012 20:43
J-31
 J-31
Administrator

Na razie "dziadek" dumnie reklamuje budowę centralnego odcinka II linii metra. Co będzie z nim dalej ? Sie zobaczy 😉


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 3.01.2012 21:26

Tak przy okazji przydałoby się spisać numer VIN z 1407 bo ten z TWB jest nieprawidłowy (taki sam jest w kieleckim #318).


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 3.01.2012 21:45
Isuzu Citiport

Kolejne dwa z rocznika 2002 są dostępne:
:strzałka: http://tnij.org/o126


Nieoficjalny profil o komunikacji autobusowej w rejonie Wrocławia na Facebooku 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowano : 22.01.2012 14:08
Esteban Martinez
Ikarus 280

Te 43000 € to za jeden, czy dwa? I siedzonka zdecydowanie nie pasują do solarisowego wnętrza


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 22.01.2012 18:27
Isuzu Citiport

Te 43000 € to za jeden, czy dwa?

Ceny są podawane zawsze za jeden pojazd, więc tak i w tym przypadku pewnie.


Nieoficjalny profil o komunikacji autobusowej w rejonie Wrocławia na Facebooku 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowano : 22.01.2012 19:25
Esteban Martinez
Ikarus 280

Trochę drogo, ale to może dlatego, że zadbane. No i kurs euro


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 22.01.2012 20:34
Auper
Jelcz M121M

Gdzie drogo, normalna cena za Solarisa z tych lat, Tyskie w mniej więcej podobnej cenie szły...;)


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 25.01.2012 14:14

Niski przebieg i jeżdżony po normalnych drogach.


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 26.01.2012 18:25
Isuzu Citiport

Oprócz różnych wersji:
:strzałka: http://tnij.org/urbino10 ,
pojawiają się także nowsze pojazdy:
:strzałka: http://tnij.org/solar09 .

Dodatkowo zaznaczę, że cztery warszawskie Urbino 15 ex. Veolia wystawia obecnie firma OMR Omnibushandel Mario Röttgen GmbH. Odkupili je od VDL Bus & Coach.


Nieoficjalny profil o komunikacji autobusowej w rejonie Wrocławia na Facebooku 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowano : 4.02.2012 23:41
Esteban Martinez
Ikarus 280

Ile te deski już stoją?


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 5.02.2012 02:42
Amalio
Ikarus 280

Ile te deski już stoją?

Tyle ile nie jeżdżą w Warszawie. Tyle, że jeszcze przemieszczały się pomiędzy komisami.


Tory na tiry!

OdpowiedzCytat
Opublikowano : 5.02.2012 10:06
Esteban Martinez
Ikarus 280

To już 5 lat, chyba powinni zrobić jakąś wyprzedaż, bo w końcu więcej złego zrobi im stanie niż jeżdżenie.


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 5.02.2012 18:59

Jak tak dalej pójdzie to nikt nie będzie chciał kupować tak starych pojazdów.


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 5.02.2012 19:50
Ikarus 280

Starych może nie, bo starsze wciąż są kupowane, ale tak zajeżdżonych już nikt nie chce 😉


Mój poprzedni nick to KKS. Ponieważ wszystkie nicki, które sugerowałem były według administracji za długie postanowiłem użyć krótkiego nicka na cześć naszego moderatora z Dolnego Śląska.

OdpowiedzCytat
Opublikowano : 5.02.2012 20:24
Strona 4 / 5
Udostępnij:

 Archiwalne ForumTransportnews

Witaj!
Losowe zdjęcia
Postaw mi kawę na buycoffee.to

twitter Bluesky Mastodon