Regulamin Forum
Podobnież sam Polbus twierdził, że pierwszy był #1407, ale Solaris okazał się mądrzejszy i sprawdzając po VINie kupił niewłaściwy wóz. Cholera, kim trzeba być, żeby walnąć taką gafę? :retard:
Abstrachując od tego, że 1408 sprzedany został we wrześniu zeszłego roku (tak więc odgrzał się niezły kotlet;)), wszystko byłoby jasne, gdyby w Forbusie miały spisane wszystkie numery VIN. Teraz można tylko dociekać.
Posty tego autora zawierają wyłącznie jego prywatną opinię i obserwacje.
Dla zwykłej publiczności (czytaj laików) oraz marketingowców to pewnie i tak nie ma znaczenia - który Solaris był tym "pierwszym", #1407, czy #1408. To ma raczej znaczenie dla nas.
Swoją drogą ciekawy jestem co Solaris Bus & Coach zamierza zrobić z tym pojazdem ? 😉
Pewnie go odnowią i albo postawią przed zakładem albo wypożyczą któremuś pobliskiemu przewoźnikowi 😉
Mój poprzedni nick to KKS. Ponieważ wszystkie nicki, które sugerowałem były według administracji za długie postanowiłem użyć krótkiego nicka na cześć naszego moderatora z Dolnego Śląska.
http://km.wroclaw.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=47&t=2308&start=195
10 post od góry. Podobno w takim stanie Solaris kupił niby-nr 1 😀
<img>
Jakoś mnie nie dziwi jego stan techniczny. Producent jest bogaty, odbuduje go 😉
Dobra, sprawdziłem zdjęcia w magazynie Solarisa, który dostaliśmy podczas wycieczki po fabryce i porównałem ze zdjęciami poszczególnych egzemplarzy. Nie mam wątpliwości - pierwszy jest 1407.
Nawet blachy się zgadzają - P 51 4002 😉
Posty tego autora zawierają wyłącznie jego prywatną opinię i obserwacje.
Może robią muzeum Solarisa? Kiedyś słyszałem że są chętni odkupić warszawskiego ''dziadka'' (Dla niewiedzących - podobno pierwszy niskodpodłogwiec w Polsce - N4020 z 1994)
Wrzucam jeszcze foty dla porównania:
http://www.phototrans.eu/14,529304,0,Solaris_Urbino_12_P51_4002.html - egzemplarz nr 1 na świecie
http://www.phototrans.eu/14,204178,0,Solaris_Urbino_12_1408.html - 1408 odkupiony od Solarisa
i 1407: http://www.phototrans.eu/14,482052,0,Solaris_Urbino_12_1407.html
Posty tego autora zawierają wyłącznie jego prywatną opinię i obserwacje.
Kiedyś słyszałem że są chętni odkupić warszawskiego ''dziadka'' (Dla niewiedzących - podobno pierwszy niskodpodłogwiec w Polsce - N4020 z 1994)
To już chyba raczej mało prawdopodobne. Ponieważ MZA gruntowanie przebudowało "dziadka". On już w środku jest inaczej zagospodarowany 😉
Swoją drogą to gdyby kiedyś jednak doszło do tej transakcji, to trochę by mnie to nie zdziwiło. #6430 pojawił się w Warszawie dzięki p. Olszewskiemu, choć sam pojazd został wyprodukowany w Niemczech. 😉
#6430 pojawił się w Warszawie dzięki p. Olszewskiemu, choć sam pojazd został wyprodukowany w Niemczech. 😉
Ale w sumie cała historia Solarisa zaczęła się od tego Neoplana więc dużo p. Olszewski MZA zawdzięczna, ponieważ to go skłoniło do otworzenia biura handlowego w Warszawie.
Nie będzie problemu doprowadzenia go do stanu oryginalnego dla tak dużej firmy jak Solaris to nie problem.
Niby "dziadek" jest niemiecki, ale to od niego się zaczęło - to pierwszy autobus dystrybuowany przez Neoplan Polska, spółka która została przekształcona w 2001 w firmę Solaris Bus & Coach Sp. z o.o.
Na razie "dziadek" dumnie reklamuje budowę centralnego odcinka II linii metra. Co będzie z nim dalej ? Sie zobaczy 😉
Tak przy okazji przydałoby się spisać numer VIN z 1407 bo ten z TWB jest nieprawidłowy (taki sam jest w kieleckim #318).
Kolejne dwa z rocznika 2002 są dostępne:
:strzałka: http://tnij.org/o126
Te 43000 € to za jeden, czy dwa? I siedzonka zdecydowanie nie pasują do solarisowego wnętrza
Te 43000 € to za jeden, czy dwa?
Ceny są podawane zawsze za jeden pojazd, więc tak i w tym przypadku pewnie.
Trochę drogo, ale to może dlatego, że zadbane. No i kurs euro
Gdzie drogo, normalna cena za Solarisa z tych lat, Tyskie w mniej więcej podobnej cenie szły...;)
Niski przebieg i jeżdżony po normalnych drogach.
Oprócz różnych wersji:
:strzałka: http://tnij.org/urbino10 ,
pojawiają się także nowsze pojazdy:
:strzałka: http://tnij.org/solar09 .
Dodatkowo zaznaczę, że cztery warszawskie Urbino 15 ex. Veolia wystawia obecnie firma OMR Omnibushandel Mario Röttgen GmbH. Odkupili je od VDL Bus & Coach.
Ile te deski już stoją?
Ile te deski już stoją?
Tyle ile nie jeżdżą w Warszawie. Tyle, że jeszcze przemieszczały się pomiędzy komisami.
Tory na tiry!
To już 5 lat, chyba powinni zrobić jakąś wyprzedaż, bo w końcu więcej złego zrobi im stanie niż jeżdżenie.
Jak tak dalej pójdzie to nikt nie będzie chciał kupować tak starych pojazdów.
Starych może nie, bo starsze wciąż są kupowane, ale tak zajeżdżonych już nikt nie chce 😉
Mój poprzedni nick to KKS. Ponieważ wszystkie nicki, które sugerowałem były według administracji za długie postanowiłem użyć krótkiego nicka na cześć naszego moderatora z Dolnego Śląska.




