Regulamin Forum
Określenia/przysłow...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Określenia/przysłowia związane z koleją.

Widzę że czegoś takiego jeszcze nie było 🙂 A więc, w tym temacie zamieszczajcie określenia lub przysłowia związane z koleją z którymi się spotkaliście. Ja tylko słyszałem takie: ''Kibel w kiblu śmierdzi kiblem'' Zapraszam do dyskusji 🙂


Cytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 6.11.2007 21:48

''Kibel w kiblu śmierdzi kiblem''

Czy ja wiem, czy to przysłowie?...

Może związane nie z koleją, tylko z tramwajami, ale zawsze:
"Jedzie mi tu tramwaj? (odchylenie dolnej powieki oka 😉 )"
"O co chodzi? O ten tramwaj, co nie chodzi!"
"Niech dziadzie weźmie Jadzie, bo ją tramwaj rozjadzie".

A kolejowe...:
"Sapać jak parowóz",
"Po kolei... (odpowiedniej kolejności 😉 )",
jak się dostanie ocenę z dwoma minusami, to się mówi przykładowo: "pięć na szynach" (5=), (moi koledzy ostatnio wymyślili "pięć na wąskotorówce") 🙂


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 7.11.2007 17:42
Ikarus 280

"Jedzie mi tu tramwaj? (odchylenie dolnej powieki oka )"

U mnie się to o czołgu mówi 😛


Mój poprzedni nick to KKS. Ponieważ wszystkie nicki, które sugerowałem były według administracji za długie postanowiłem użyć krótkiego nicka na cześć naszego moderatora z Dolnego Śląska.

OdpowiedzCytat
Opublikowano : 7.11.2007 17:55
Esteban Martinez
Ikarus 280

U mnie też, miałem znajomego, który nadużywał tego określenia.
Dodam jeszcze „Podróż pociągiem skraca czas przejazdu koleją”


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 7.11.2007 18:53
Szymon
Jelcz M101I Salus

(moi koledzy ostatnio wymyślili "pięć na wąskotorówce") 🙂

Dobre muszę to rozpowszechnić w mojej szkole 😀


www.tpkm.opole.pl - Strona Towarzystwa Przyjaciół Komunikacji Miejskiej w Opolu

OdpowiedzCytat
Opublikowano : 7.11.2007 20:49
Esteban Martinez
Ikarus 280

Aha — „kto ma w głowie olej, ten idzie na kolej”


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 7.11.2007 21:54

Czy ja wiem, czy to przysłowie?

Nie to określenie jest 😀


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 7.11.2007 22:12

PAFAWAG napisał:
(moi koledzy ostatnio wymyślili "pięć na wąskotorówce")

Dobre muszę to rozpowszechnić w mojej szkole

Ech, moi koledzy to tylko wymyślili, niestety się to nie rozpowszechnia 🙄

I może niezbyt mądra pioseneczka:
"Przy robocie na kolei
miło płynie czas...
Choć daleko do jesieni
śpiewa każdy z nas:
-- | | --
itd."
:biggrin:


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 7.11.2007 22:54
Esteban Martinez
Ikarus 280

Fajna


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 7.11.2007 23:10
 S_S
Jelcz M101I Salus

Jakim cudem założyłeś temat w Strefie? Ja mojego szefa nie mogłem.


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 8.11.2007 16:07

Jakim cudem założyłeś temat w Strefie?

Nie zakładałem. Mod przeniósł :chytry:


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 8.11.2007 16:43
ep40
 ep40
MAN Lion's City

pięć na wąskotorówce

A co gdy są trzy minusy przy ocenie (dostałem taką więc żeby nie było że nie ma)?
Pięć (lub cztery i inne oceny) na tri-railu?

[ Dodano: 08 Lis 2007 19:06 ]

tri-rail

Miałem na myśli to:
http://www.dself.dsl.pipex.com/MUSEUM/LOCOLOCO/lartigue/lartigue.htm


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 8.11.2007 20:05
u2w
 u2w
Mercedes eCitaro

Metro też ma trzecią szynę - zasilającą 😉 Ew. tory + trakcja.


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 8.11.2007 20:10

Czyli ''5 w metrze'' 😀


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 8.11.2007 20:40
ep40
 ep40
MAN Lion's City

''5 w metrze''

Dokładnie 😀 .


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 8.11.2007 23:06

Czyli ''5 w metrze'' 😀

Raczej "5 na metrze";
5+ to może być np. "5 na krzyżownicy" 😉
A 5- to np. "5 >pod drutem<" 😀

Pięć (lub cztery i inne oceny) na tri-railu?

Miałem na myśli to:
http://www.dself.dsl.pipex.com/MUSEUM/LOCOLOCO/lartigue/lartigue.htm

To raczej jest monorail Latirgue'a, ongiś kursująca w Irlandii - czy ja wiem, czy to można nazwać trirailem; może i po części można... 😉


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 9.11.2007 16:46
Jelcz M101I Salus

co gdy są trzy minusy przy ocenie (dostałem taką więc żeby nie było że nie ma)?
Pięć (lub cztery i inne oceny) na tri-railu?

Kiedyś, dostałem nawet 3 z 4 :shocked: minusami propozycje nazwy są takie:
3 na torach.
Ewentualnie 3 w londyńskim metrze. (bo tam niektóre linie kursują w systemie 4 szynowym, w tym 2 szynach prądowych jedna +, druga - )


MPK Włocławek: Tyle rodzin biletów ile lini podmiejskich rozbieżność cen biletów wynosi 70 gr (2.60-3.30zł)

OdpowiedzCytat
Opublikowano : 12.05.2009 19:47
irisbus
MAN Lion's City

Kiedyś, dostałem nawet 3 z 4 minusami propozycje nazwy są takie:
3 na torach.
Ewentualnie 3 w londyńskim metrze. (bo tam niektóre linie kursują w systemie 4 szynowym, w tym 2 szynach prądowych jedna +, druga - )

3 na dwutorze.


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 12.05.2009 22:17

Ojciec porządny, Matka porządna, a syn...Kolejarz.
Tak mówił o sobie mój kolega Kazik.


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 19.05.2009 12:15
Nikki
Jelcz M121M

Może związane nie z koleją, tylko z tramwajami, ale zawsze:
"Jedzie mi tu tramwaj? (odchylenie dolnej powieki oka )"
"O co chodzi? O ten tramwaj, co nie chodzi!"
"Niech dziadzie weźmie Jadzie, bo ją tramwaj rozjadzie".

U mnie w szkole zawsze jak ktoś drzwi nie zamknął za sobą to wołali: "Ej! W tramwaju mieszkasz?"
A kolejowych określeń nie znam chyba w ogóle, znam tylko piosenke 😆 "Jedzie pociąg z daleka, na nikogo nie czeka, konduktorze łaskawy, byle nie do Warszawy!"


"Naucz swego syna, o tym musi wiedzieć, że w Mieście Neptuna, Wrocław jest u siebie!"

OdpowiedzCytat
Opublikowano : 16.06.2009 23:58

U nas to powiedzenie występowało jako "w pociągu mieszka, to drzwi nie zamyka" 😀


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 8.02.2010 22:26
OPi
 OPi
MAN Lion's City

Ale nie we wszystkich dzisiejszych pociągach drzwi zamykają się same - a w tramwajach - owszem. 😛


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 9.02.2010 17:58
Udostępnij:

 Archiwalne ForumTransportnews

Witaj!
Losowe zdjęcia
Postaw mi kawę na buycoffee.to

twitter Bluesky Mastodon