Regulamin Forum
Śląsk dość rozległy jest
A Wałbrzych to niby nie Śląsk? :retard:
Nie.
Mój poprzedni nick to KKS. Ponieważ wszystkie nicki, które sugerowałem były według administracji za długie postanowiłem użyć krótkiego nicka na cześć naszego moderatora z Dolnego Śląska.
Jak to nie? Dolny, ale Śląsk.
A KKS miał/ma w szkole geografię? 😛
Jak to nie? Dolny, ale Śląsk.
Następny. Dolny Śląsk to Dolny Śląsk a nie Śląsk. Gorzów Wielkopolski też nie jest w Wielkopolsce, takie rzeczy trzeba rozumieć 😛
Mój poprzedni nick to KKS. Ponieważ wszystkie nicki, które sugerowałem były według administracji za długie postanowiłem użyć krótkiego nicka na cześć naszego moderatora z Dolnego Śląska.
A Szczecin na Pomorzu leży? Taki Śląsk jak i Pomorze, koniec tematu 😀
Szczecin to według niektórych jest nad morzem nawet 😀
Mój poprzedni nick to KKS. Ponieważ wszystkie nicki, które sugerowałem były według administracji za długie postanowiłem użyć krótkiego nicka na cześć naszego moderatora z Dolnego Śląska.
A konkretyzując, to Szczecin leży na Pomorzu Zachodnim, tak jak Koszalin na Środkowym, a 3city na Gdańskim... 😛
Następny. Dolny Śląsk to Dolny Śląsk a nie Śląsk.
Mnie osobiście mdli, jak ktoś wypisuje takie rzeczy, a już tym bardziej, jeśli mówi to "ślonzok". Nie wiem, jak pozostałych, ale mnie uczono, że jest Dolny i Górny Śląsk. Poza tym:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Śląsk
Śląsk (śl. Ślunsk, Ślùnsk, niem. Schlesien, dś. Schläsing, czes. Slezsko, łac. Silesia) – kraina historyczna położona w Europie Środkowej, na terenie Polski, Czech i Niemiec. Dzieli się na Dolny i Górny Śląsk. Historyczną stolicą Śląska jest Wrocław.
(...)
Współcześnie w znaczeniu potocznym nazwy Śląsk błędnie używa się bardzo często w odniesieniu tylko do samego Górnego Śląska, województwa śląskiego lub aglomeracji katowickiej.
Jeszcze jakieś pytania?
Posty tego autora zawierają wyłącznie jego prywatną opinię i obserwacje.
OK, dziękuję. Zawsze zarówno od Ślązaków jak i od Wrocławian słyszałem dokładnie co innego, w takim razie teraz nie będę poprawiał 😉
Mój poprzedni nick to KKS. Ponieważ wszystkie nicki, które sugerowałem były według administracji za długie postanowiłem użyć krótkiego nicka na cześć naszego moderatora z Dolnego Śląska.
Szczecin to według niektórych jest nad morzem nawet
Uściślając, to w teorii leży.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Morskie_wody_wewn%C4%99trzne
Czekamy jeszcze, aż ktoś udowodni że Gorzów Wielkopolski leży w Wielkopolsce 😀
Mój poprzedni nick to KKS. Ponieważ wszystkie nicki, które sugerowałem były według administracji za długie postanowiłem użyć krótkiego nicka na cześć naszego moderatora z Dolnego Śląska.
Czekamy jeszcze, aż ktoś udowodni że Gorzów Wielkopolski leży w Wielkopolsce 😀
Właściwie to miasto powinno cały czas się było nazywać Gorzów nad Wartą. Zmieniając ją na G.Wlkp. pewnie się zasugerowano tym, że kiedyś obszar ten należał do Wielkopolski. Pech chciał tylko, że w chwili nadania tej nazwy, region ten już miał niewiele wspólnego z zastosowanym przymiotnikiem 😉
Posty tego autora zawierają wyłącznie jego prywatną opinię i obserwacje.
Nazwa Gorzów też jest z tyłka wzięta. W przeszłości była to bodajże Kobylagóra a po niemiecku Landsberg.
Mój poprzedni nick to KKS. Ponieważ wszystkie nicki, które sugerowałem były według administracji za długie postanowiłem użyć krótkiego nicka na cześć naszego moderatora z Dolnego Śląska.
Nie wiem, jak pozostałych, ale mnie uczono, że jest Dolny i Górny Śląsk.
Jak temat i tak w śmietniku to pozwole sobie na lekki offtop. Mnie uczono że oprócz Dolnego i Górnego istnieje jeszcze Śląsk Opolski i Cieszyński 😉
W sumie wypadałoby to przykleić do każdego działu jako pointę w temacie Śląska. (jako całości)
Mnie uczono że oprócz Dolnego i Górnego istnieje jeszcze Śląsk Opolski
Nie znam tego określenia, prędzej o Opolszczyznie.
i Cieszyński
Kiedyś się mi obiło o uszy, ale na lekcjach historii nie był to temat, równie godny opowiedzenia, co I i II wojna światowa.
Posty tego autora zawierają wyłącznie jego prywatną opinię i obserwacje.
Śląsk Cieszyński był przedmiotem sporów między Polską a Czechami w okresie międzywojennym. I pewnie właśnie dlatego, że nie był na terenie Polski dorobił się osobnej nazwy 😉
Mój poprzedni nick to KKS. Ponieważ wszystkie nicki, które sugerowałem były według administracji za długie postanowiłem użyć krótkiego nicka na cześć naszego moderatora z Dolnego Śląska.
Koszalin na Środkowym
Takie coś nie istnieje. To tylko potoczne określenie.
A może by Wam tak przenieść ten temat do "Strefy 51" ? Może ktoś się nowej geografii nauczy - w myśl teorii "Forum bawi, uczy, wychowuje" :mruga:
Forum bawi,
Co poniektórzy rodowici ślązacy tu sie smieją 🙂
ЯЦSSIДИ DДИCЭ GIVЭS PФШЭЯ ГФ ЧФU
Post nie zawiera niczego, to tylko spam.
Koszalin na Środkowym
Takie coś nie istnieje. To tylko potoczne określenie.
Ja to wiem. I specjalnie mówię, bo mieszkańcy Koszalina i okolic zawsze chcą się odciąć od złego i wkurzającego Szczecina. 😉
A może by Wam tak przenieść ten temat do "Strefy 51" ? Może ktoś się nowej geografii nauczy - w myśl teorii "Forum bawi, uczy, wychowuje"
Popieram. 🙂
mieszkańcy Koszalina i okolic zawsze chcą się odciąć od złego i wkurzającego Szczecina
I grają/gracie aby jak najlepiej wyszło dla was 😀 Chociażby taki przykład. W każdym województwie (oprócz lubuskiego i kuj-pom) instytucje zarządzające województwem sa w jednym miejscu, a u nas np. nie wiadomo czego Zach-Pom Dyrekcja Dróg Wojewódzkich znalazła się jakimś cudem w Koszalinie. 😉 No i te ciągłe głosy o własne województwo.
Województwo by było, gdyby Koszalin się dogadał ze Słupskiem, ale jak widać w Koszalinie było to nie do przyjęcia i wylądował jeszcze gorzej. Co do "nowej geografii", ta mapka z Gorzowem w Wielkopolsce jest moim zdaniem naciągana i jak najbardziej nadaje się do miana nowej geografii. Można prosić o źródło? 😉
Mój poprzedni nick to KKS. Ponieważ wszystkie nicki, które sugerowałem były według administracji za długie postanowiłem użyć krótkiego nicka na cześć naszego moderatora z Dolnego Śląska.




