Regulamin Forum
Województwo by było, gdyby Koszalin się dogadał ze Słupskiem, ale jak widać w Koszalinie było to nie do przyjęcia i wylądował jeszcze gorzej.
Słupsk nie chce województwa, nie Koszalin.
Teraz nie chce, wcześniej jeśli dobrze kojarzę chciał.
Mój poprzedni nick to KKS. Ponieważ wszystkie nicki, które sugerowałem były według administracji za długie postanowiłem użyć krótkiego nicka na cześć naszego moderatora z Dolnego Śląska.
Wcześniej - w '98. Stare dzieje. 😉
Co do "nowej geografii", ta mapka z Gorzowem w Wielkopolsce jest moim zdaniem naciągana i jak najbardziej nadaje się do miana nowej geografii. Można prosić o źródło?
Na każdej mapie etnograficznej, czyli właściwie pokazującej regiony Polski Gorzów jest w Wielkopolsce, na niektórych, dokładniejszych, np. Kostrzyn nO leży na Ziemii Lubuskiej, ale nie Gorzów. 😉
[ Dodano: 2011-10-16, 13:40 ]
Heh, ale patrzcie, jakie to dziwne. 100-tysięczny Koszalin domaga się własnego województwa, a jakoś w 2x większym Radomiu nikt nic nie mówi, że sąsiadujące i nieco mniejsze Kielce są miastem wojewódzkim. 😉
Wcześniej - w '98. Stare dzieje.
No, ale to właśnie wtedy był podział na województwa 😛
Mój poprzedni nick to KKS. Ponieważ wszystkie nicki, które sugerowałem były według administracji za długie postanowiłem użyć krótkiego nicka na cześć naszego moderatora z Dolnego Śląska.
Heh, ale patrzcie, jakie to dziwne. 100-tysięczny Koszalin domaga się własnego województwa, a jakoś w 2x większym Radomiu nikt nic nie mówi, że sąsiadujące i nieco mniejsze Kielce są miastem wojewódzkim. 😉
Bo w Radomiu jest dobrze, a Koszalin nic nie dostaje od Szczecina. 😀
Spytaj się w Radomiu, czy im tam tak dobrze. Dzięki rozwojowi Warszawy Mazowsze może stracić kasę z Unii na poziomie województwa i od 2014 zostaną im tylko programy krajowe, na których taki Radom pewnie nic nie zyska.
Mój poprzedni nick to KKS. Ponieważ wszystkie nicki, które sugerowałem były według administracji za długie postanowiłem użyć krótkiego nicka na cześć naszego moderatora z Dolnego Śląska.
Heh, ale patrzcie, jakie to dziwne. 100-tysięczny Koszalin domaga się własnego województwa, a jakoś w 2x większym Radomiu nikt nic nie mówi, że sąsiadujące i nieco mniejsze Kielce są miastem wojewódzkim.
Za to Częstochowa chce własne województwo 😉
Czyli wracamy do prawie starego ustroju, czyli woj. Katowickie, Częstochowskie, Kielecki itp. ? :diabeł:
Oj, cofamy się w rozwoju... :diabeł:
Ja tam nadal mówie kieleckie, katowickie, krakowskie...
A odnosnie Kielc - są one stolicą tego, co sie nazywa ztcp Kielecczyzna. Z kolei Radom jest i był na Mazowszu, i tyle. Poza tym gdyby Wawa została miastem odrębnym, czy jak to G sie nazywa to prawdopodobnie Radom zostałby stolicą województwa.
ЯЦSSIДИ DДИCЭ GIVЭS PФШЭЯ ГФ ЧФU
Post nie zawiera niczego, to tylko spam.
Za to Częstochowa chce własne województwo
Czyli wracamy do prawie starego ustroju, czyli woj. Katowickie, Częstochowskie, Kielecki itp.
Z tego co pamiętam, to Częstochowa chciała mieć wspólne województwo z Kielcami, i odwrotnie, ale w końcu coś nie wyszło. 😉
Poza tym gdyby Wawa została miastem odrębnym, czy jak to G sie nazywa to prawdopodobnie Radom zostałby stolicą województwa.
Wątpię, bo tu położenie jest dość niekorzystne. Nikt z Płocka nie będzie jechał przez pół Polski, żeby jakąś sprawę załatwić, albo zdać egzamin na prawo czy coś. 😉
Wątpię, bo tu położenie jest dość niekorzystne. Nikt z Płocka nie będzie jechał przez pół Polski, żeby jakąś sprawę załatwić, albo zdać egzamin na prawo czy coś.
Polska duży kraj. Ja tam sie ograniczam do mojego Śląska, bo nadal nie umiem trafić w DG spod Nemo na Centrum 😉
ЯЦSSIДИ DДИCЭ GIVЭS PФШЭЯ ГФ ЧФU
Post nie zawiera niczego, to tylko spam.
ta mapka z Gorzowem w Wielkopolsce jest moim zdaniem naciągana i jak najbardziej nadaje się do miana nowej geografii. Można prosić o źródło? 😉
Ta mapka przedstawiająca krainy geograficzne (bo bynajmniej nie mowa w niej o województwach) jest bodaj w każdym podręczniku Geografii dla gimnazjum.
Posty tego autora zawierają wyłącznie jego prywatną opinię i obserwacje.
Bo w Radomiu jest dobrze
Tak dobrze, że masowo jeżdżą do Warszawy pracować
Z kolei Radom jest i był na Mazowszu, i tyle.
Historycznie to Małopolska, ziemia sandomierska
prawdopodobnie Radom zostałby stolicą województwa.
Stolica mazowieckiego w Małopolsce? Ooo nie! Powinna być w jego historycznej stolicy 😀
Z tego co pamiętam, to Częstochowa chciała mieć wspólne województwo z Kielcami, i odwrotnie, ale w końcu coś nie wyszło.
To było właściwie robione na siłę, żeby tylko być miastem wojewódzkim
Nikt z Płocka nie będzie jechał przez pół Polski, żeby jakąś sprawę załatwić, albo zdać egzamin na prawo czy coś.
Na prawo jazdy? W Płocku jest WORD, ale dojechać do niego rzeczywiście ciężko
Ta mapka przedstawiająca krainy geograficzne (bo bynajmniej nie mowa w niej o województwach) jest bodaj w każdym podręczniku Geografii dla gimnazjum.
Myślę, że Kujawy są na niej źle zaznaczone - z jednej strony Wisły dochodzą aż pod Płock, a po drugiej stronie wogóle ich nie ma, a co najmniej pół zbiornika włocławskiego to historycznie Kujawy
Na prawo jazdy? W Płocku jest WORD, ale dojechać do niego rzeczywiście ciężko
Z tego co mi wiadomo, to prawo można dostać tylko w miastach wojewódzkich, ale mogę się mylić, bo w końcu sam mieszkam w miescie wojewódzkim, więc to tylko jest zasłyszane. 😀
To było właściwie robione na siłę, żeby tylko być miastem wojewódzkim
Tyle że to był wspólny projekt Kielc i Częstochowy, ale jak widac zdecydowano inaczej. 😉
Z tego co mi wiadomo, to prawo można dostać tylko w miastach wojewódzkich
Prędzej tam, gdzie masz WORD (w naszym przypadku ZORD). Egzamin u nich, wydają co trzeba i do UM-u po resztę formalności.
Z tego co mi wiadomo, to prawo można dostać tylko w miastach wojewódzkich, ale mogę się mylić, bo w końcu sam mieszkam w miescie wojewódzkim, więc to tylko jest zasłyszane.
W dawnych miastach wojewódzkich i chyba jeszcze w paru.
Mój poprzedni nick to KKS. Ponieważ wszystkie nicki, które sugerowałem były według administracji za długie postanowiłem użyć krótkiego nicka na cześć naszego moderatora z Dolnego Śląska.
W Kłodzku np 😉
Ja wam powiem jako zażarty historyk naszego kraju i ziemi Śląskiej że ta nazwa już była stosowana od czasów średniowiecznych i miała w swoim okręgu tereny teraźniejszego Górnego Śląska. Wydaje mi się że teraźniejsze nazwy są ułożone ze względu na rozwój historii bo Górny Śląsk dość długo był w rękach Polski a Dolny Śląsk przez większość czasu był przejęty przez Niemców i Czechów.



