Regulamin Forum
SWRKT w Koszalinie
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

SWRKT w Koszalinie

Moderator

... czyli Stowarzyszenie Wspierania Reaktywacji Komunikacji Tramwajowej w Koszalinie. Taka ciekawostka. Mają nawet profil na Facebooku: http://pl-pl.facebook.com/people/Koszalinskie-Tramwaje/100001685060658 . Tylko czy to ma sens? IMHO człowiek który to wymyślił, cierpi na debilizm galopujacy. Kupić więcej wozów, zwiększyć częstotliwość i żadnych tramwajów nie trzeba...


Cytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 29.10.2010 13:32
OPi
 OPi
MAN Lion's City

Poza tym jak ktoś już mówił na forum miasto, które chce zbudować sieć tramwajową musi mieć przynajmniej 150 tys. mieszkańców, czy jakoś tak. Ale tak poza tym, to tramwaj jest fajną rzeczą. 😉


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 29.10.2010 14:09
Ikarus 280

Tylko czy to ma sens?

Nie i na tym możemy zakończyć chyba temat.


Mój poprzedni nick to KKS. Ponieważ wszystkie nicki, które sugerowałem były według administracji za długie postanowiłem użyć krótkiego nicka na cześć naszego moderatora z Dolnego Śląska.

OdpowiedzCytat
Opublikowano : 29.10.2010 19:39

Ludziowi może prędzej chodzić o konwersję linii Koszalin-Mielno z powrotem w linię tramwajową, to miało by większy sens - główne roboty do wykonania to, oprócz sprowadzenia stosowanego taboru, budowa zaplecza technicznego i sieci trakcyjnej. Poza tym w Koszalinie należałoby jakoś podprowadzić linię bliżej samego miasta (nie dworca).

miasto, które chce zbudować sieć tramwajową musi mieć przynajmniej 150 tys. mieszkańców, czy jakoś tak

W tym przypadku byłaby to linia tramwajowa / Light Rapid Transit łącząca dwa oddzielne miasta, więc nie jest to do końca taki przypadek...


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 29.10.2010 21:39
Ikarus 280

A w czym to ma być lepsze od pociągu?


Mój poprzedni nick to KKS. Ponieważ wszystkie nicki, które sugerowałem były według administracji za długie postanowiłem użyć krótkiego nicka na cześć naszego moderatora z Dolnego Śląska.

OdpowiedzCytat
Opublikowano : 29.10.2010 21:57
Moderator

Poza tym w Koszalinie należałoby jakoś podprowadzić linię bliżej samego miasta (nie dworca).

Z tym, że koszaliński dworzec jest praktycznie w centrum (od ścisłego centrum jest kilkaset metrów, max. 1,5 km). A że jest on głównym węzłem przesiadkowym, to nie widzę większego sensu prowadzenia tramwaju wgłąb miasta.


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 29.10.2010 22:29
Shadow238
Mercedes eCitaro

To co zamykamy temat ? :chytry:


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 30.10.2010 04:08
Ikarus 280

Niech umrze śmiercią naturalną.


Mój poprzedni nick to KKS. Ponieważ wszystkie nicki, które sugerowałem były według administracji za długie postanowiłem użyć krótkiego nicka na cześć naszego moderatora z Dolnego Śląska.

OdpowiedzCytat
Opublikowano : 30.10.2010 09:03
Esteban Martinez
Ikarus 280

miasto, które chce zbudować sieć tramwajową musi mieć przynajmniej 150 tys. mieszkańców, czy jakoś tak

Płock nie ma a kombinują


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 30.10.2010 15:30

A w czym to ma być lepsze od pociągu?

Np. w częstości wykonywania kursów (przy posiadaniu więcej niż jednego pojazdu), przy okazji można również zwiększyć liczbę przystanków.

Płock nie ma a kombinują

Płock ma rafinerię, która moim zdaniem jest głównym magnesem dla linii tramwajowej (podobna sprawa była kiedyś w Warszawie, gdzie chciano doprowadzić tramwaj pod EC Siekierki) - powód wprowadzenia szynowej KM trochę "socjalistyczny", jednak sens wciąż jakiś ma.

A że jest on głównym węzłem przesiadkowym, to nie widzę większego sensu prowadzenia tramwaju wgłąb miasta.

Chodziło mi bardziej o stworzenie czegoś w rodzaju terminalu "drzwi w drzwi" z autobusową KM... 😉


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 31.10.2010 00:43
Ikarus 280

Np. w częstości wykonywania kursów

Pociągi nie mogą jeździć częściej?

przy posiadaniu więcej niż jednego pojazdu

Pociągów nie można posiadać więcej?

przy okazji można również zwiększyć liczbę przystanków.

Pociągi nie mogą się zatrzymywać częściej?


Mój poprzedni nick to KKS. Ponieważ wszystkie nicki, które sugerowałem były według administracji za długie postanowiłem użyć krótkiego nicka na cześć naszego moderatora z Dolnego Śląska.

OdpowiedzCytat
Opublikowano : 31.10.2010 00:58
Esteban Martinez
Ikarus 280

Płock ma rafinerię, która moim zdaniem jest głównym magnesem dla linii tramwajowej

No to też powód, ale nie jedyny

powód wprowadzenia szynowej KM trochę "socjalistyczny", jednak sens wciąż jakiś ma.

Przetwarzanie ropy naftowej nie jest zbytnio socjalistyczne, ale nieważne. Zresztą to nie byłby tylko tramwaj do rafinerii, ale EOT


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 31.10.2010 01:27
irisbus
MAN Lion's City

Np. w częstości wykonywania kursów

Pociągi nie mogą jeździć częściej?

przy posiadaniu więcej niż jednego pojazdu

Pociągów nie można posiadać więcej?

przy okazji można również zwiększyć liczbę przystanków.

Pociągi nie mogą się zatrzymywać częściej?

Przypomnij sobie, że jesteśmy w Polsce i odpowiedz sobie na te pytania sam 😉 Niedasię.... A jakby nie było taki tramwaj jest dużo tańszy w eksploatacji niż powiedzmy SM42 + bp + bp czy nawet szynobus. Tak czy siak marne szanse na istnienie tam tramwaja, w Wałbrzychu też miał być i powtarzane jest to co wybory od lat 70.


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 31.10.2010 10:46
Ikarus 280

Na pewno bardziej dasię niż zrobić tramwaj.


Mój poprzedni nick to KKS. Ponieważ wszystkie nicki, które sugerowałem były według administracji za długie postanowiłem użyć krótkiego nicka na cześć naszego moderatora z Dolnego Śląska.

OdpowiedzCytat
Opublikowano : 31.10.2010 10:58
Udostępnij:

 Archiwalne ForumTransportnews

Witaj!
Losowe zdjęcia
Postaw mi kawę na buycoffee.to

twitter Bluesky Mastodon