Regulamin Forum
A ja wrócę do wind niskopodłogowych, moim zdaniem do wind powinno się zamontować windy jakie były wykorzystywane w komunikacji miejskiej i powinny być oznaczone w rozkładzie jazdy windy jako kurs windy wyposażonej w windę do wózków inwalidzkich 😀
Ktoś jakoś musi.
Więc niech to robi (jak to wcześniej napisałeś) dyrektor spółdzielni. Przecież za coś dostaje dużą kasę. Lokatorzy w dzisiejszych czasach to w 60% bezrobotni, więc taki nie do końca potrzebny wydatek jest im nie na rękę, a dodatkowo obciąża i tak już kiepską kieszeń. A dyrektor spółdzielni w ten sposób zamiast pierdzieć w stołek mógłby raz coś porządnego zrobic dla mieszkańców i pokrywać taki wydatek z własnej pensji. Niech poczuje, co w dzisiejszych czasach znaczy ubóstwo.
A ja wrócę do wind niskopodłogowych, moim zdaniem do wind powinno się zamontować windy jakie były wykorzystywane w komunikacji miejskiej i powinny być oznaczone w rozkładzie jazdy windy jako kurs windy wyposażonej w windę do wózków inwalidzkich
To ciekawe zwłaszcza, że wjazd wózkiem do windy nie wymaga platformy dla osób niepełnosprawnych ;).
Więc niech to robi (jak to wcześniej napisałeś) dyrektor spółdzielni. Przecież za coś dostaje dużą kasę.
I co jeszcze ma opłacać z własnej kieszeni? Malowanie klatek? Może okna niech jeszcze wszystkim wymieni? ROTFL.
Lokatorzy w dzisiejszych czasach to w 60% bezrobotni
To może jeszcze dajmy im darmowe przejazdy KM, albo dopłaty do mózgotrzepów…
więc taki nie do końca potrzebny wydatek jest im nie na rękę, a dodatkowo obciąża i tak już kiepską kieszeń.
Pewnie — niech włażą na 11 piętro piechotą, po co płacić…
A dyrektor spółdzielni w ten sposób zamiast pierdzieć w stołek mógłby raz coś porządnego zrobic dla mieszkańców i pokrywać taki wydatek z własnej pensji. Niech poczuje, co w dzisiejszych czasach znaczy ubóstwo.
Komunistyczne myślenie — precz z burżuazją, każdemu równo, ale g***o.
Typowa postawa roszczeniowa — jedni mają dużo, inni mniej, to zabrać bogatym i dać biednym. Opalony Andrzej byłby dumny.
To może jeszcze dajmy im darmowe przejazdy KM,
W sumie czemu nie? z tego, co pamiętam do niedawna tego typu usługi świadczyło MPK Rzeszów i źle na tym nie wyszli ;).
Pewnie — niech włażą na 11 piętro piechotą, po co płacić…
Nie o to chodzi. Chodzi o to, by winda była bezpłatna i dostępna bez ograniczeń, a nie po to, by ktoś nie mający tych kilku groszy (a zdarzają sie takie sytuacje niestety) musiał wchodzić np. na 11-ste piętro.
Typowa postawa roszczeniowa — jedni mają dużo, inni mniej, to zabrać bogatym i dać biednym
Wybacz, ale ja reprezentuję taką postawę, w jakiej patologii muszę egzystować. A że egzystuję w patologii ubóstwa toteż taką postawę reprezentuję i dopóki coś się nie zmieni to będę twierdził, że trzeba dać wszystkim po równo.
W sumie czemu nie? z tego, co pamiętam do niedawna tego typu usługi świadczyło MPK Rzeszów i źle na tym nie wyszli 😉 .
Temu, że możesz wtedy zapomnieć o wysokim poziomie usług.
Chodzi o to, by winda była bezpłatna i dostępna bez ogrniczeń, a nie po to, by ktoś nie mający tych kilku groszy (a zdarzają sie takie sytuacje niestety) musiał wchodzić np. na 11-ste piętro.
W Polsce do czynszu jest dopisywana opłata za windę w wysokości mniej więcej kosztowi jabola, więc to aż tak dużo nie jest. A ktoś płacić za nią musi, z Bożej łaski jeździć nie będzie.
Wybacz, ale ja reprezentuję taką postawę, w jakiej patologii muszę egzystować. A że egzystuję w patologii ubóstwa toteż taką postawę reprezentuję i dopóki coś się nie zmieni to będę twierdził, że trzeba da wszystkim po równo.
Kilku mądrych też tak twierdziło i dlatego teraz jest u nas jak jest…
Hihi, cały ten temat nadaje się do Strefy 51 i chyba zaraz go tam przeniosę
trzeba dać wszystkim po równo.
Od razu przypomniało mi się znane powiedzonko dot. RWPG i cytowane na tym forum juz kilkakrotnie. 😀
Lokatorzy w dzisiejszych czasach to w 60% bezrobotni, więc taki nie do końca potrzebny wydatek jest im nie na rękę, a dodatkowo obciąża i tak już kiepską kieszeń.
No naprawdę. Obciąża jak nie wiem co. 5 groszy to ja co drugi dzień znajduję na chodniku. A skoro winda ma funkcjonować to potrzebne są pieniądze. Może niewielkie dla każdego, ale jak z 1000 osób codziennie tyle zapłaci co najmniej 2 razy dziennie to uzbiera się ok. 20 zł, więc rocznie można zebrać nawet 8000 zł, które można już na tą windę przeznaczyć. Wychodzi więc że każdy ROCZNIE musiałby zapłacić 8 zł.- czy to dużo?
A poza tym we Włoszech windy są nawet na cmentarzach gdzie z uwagi na brak miejsca stawia się ogromne piętrowe ściany podobne do piętrowych parkingów po 4-5 pięter. jednak winda taka porusza się tak powoli, że w tym czasie można byłoby dwa razy wejść i zejść schodami. Ale co najważniejsze- są darmowe.
.
Lokatorzy w dzisiejszych czasach to w 60% bezrobotni
To może jeszcze dajmy im darmowe przejazdy KM, albo dopłaty do mózgotrzepów
MPK Legnica daje bezrobotnym którzy szukają pracy przejazdy za free
MPK Legnica daje bezrobotnym którzy szukają pracy przejazdy za free
Ale za wino owocowe siarkowane mają pełną odpłatność? 😉
A tego to nie wiem. Musiałbym pisać do MOPS-u albo czegoś takiego
A tego to nie wiem. Musiałbym pisać do MOPS-u albo czegoś takiego
OMG! :shocked: Jeśli tak jest, zaraz rzucam robotę i przeprowadzam się do Legnicy… :mruga:
Zapraszam w imieniu moim i legnickich MKM
MPK Legnica daje bezrobotnym którzy szukają pracy przejazdy za free
1. nie MPK tylko miasto
2. maks. na 3 miesiące
3. tylko tym, którzy faktycznie szukają pracy
4. rygory są takie, że od października podobno tylko 8 osób na całą Legnicę z tego skorzystało
Ale za wino owocowe siarkowane mają pełną odpłatność?
Zapraszam w imieniu moim i legnickich MKM
Zapraszasz Plocmastera na wino, czy do Legnicy ? :devil:
Zapraszasz Plocmastera na wino, czy do Legnicy ? :devil:
Ja zapraszam do Legnicy oczywiście, a co on będzie pił, jako spragniony podróżnik to nie mój interes. Chociaż u nas rewizorzy też lubią sobie walnąć piwko przed kursem (dla odwagi oczywiście :retard: )
...i podpuszczać miłośników KM do krytykowania "góry", a następnie straszyć przekazaniem nagranych narzekań władzom przedsiębiorstwa.
Nie rozumiem o co ci chodzi, ja nie lubie kłamać tak mnie w domu nauczyli :retard:
Wracając do tematu, to rozwiązanie z płatnymi windami ma nawet sporo plusów:
-Mniej dzieciaków bawiących się windą 🙂
-winda nadjeżdża szybciej, bo mniej osób jej używa
-wzamian za płatną windę, można by obniżyć czynsz w którym opłata za windę powinna być zawarta - wiec jak ktoś chce być wysportowany i wchodzić po schodach, to stać go na kilka piw więcej, co by było zawsze trochę brzuszka do zrzucenia (motywacja! 🙂 )
-Winda zapewne byłaby w lepszym stanie
-mniejsze zużycie prądu przez windę 😛
jak ktoś chce być wysportowany i wchodzić po schodach, to stać go na kilka piw więcej
Czyli staruszek nie będzie stać na tych kilka piw? 😉
No i brzuszek takiemu dziadkowi wolniej rośnie! Widzisz jakie to praktyczne? 😛
No i brzuszek takiemu dziadkowi wolniej rośnie! Widzisz jakie to praktyczne?
I dłużej pożyje taki staruszek, bo podobno sport przedłuża życie :mruga:
A jak na 9 piętrze upadnie i poleci tak na 8. To też mu przedłuży życie?
A jak na 9 piętrze upadnie i poleci tak na 8. To też mu przedłuży życie?
Jeśli tylko upadnie - to zależy jak upadnie ... i na co lub na kogo 😀
Jeśli dodatkowo poleci - to nie za bardzo :retard:
A jak na 9 piętrze upadnie i poleci tak na 8. To też mu przedłuży życie
No, w zasadzie może nie, ale zauważ, ze taki koleś móglby dostać zawału, gdyby winda stanęła 😉



