Regulamin Forum
Zagadka
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Zagadka

Strona 1 / 2

Nie wiem czy zagadki się do tego tematu zaliczają, ale dobra oto ona:

Mamy autobus z 7 dziećmi.

Każde dziecko ma 7 plecaków.

W każdym plecaku jest 7 dużych kotów.

Każdy duży kot ma 7 małych kotów.

Każdy kot ma 4 nogi.

PYTANIE: Ile nóg znajduje się w autobusie?

Pogłówkujcie :mruga:

Posty wydzielone z tematu: "Dowcipy, żarty, anegdoty :)" Mod. J-31 😉


Cytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 24.11.2007 16:30

196 ?


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 24.11.2007 17:43
ep40
 ep40
MAN Lion's City

1388?
według wzoru 7*2+7*7^2*4 + 2 nogi kierowcy
[ Dodano: 24 Lis 2007 17:06 ]
Może 212?
według wzoru 7*2+7^2*4 + 2 nogi kierowcy


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 24.11.2007 17:55

Wszyscy źle 😀


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 24.11.2007 18:57

1582?


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 24.11.2007 19:04

Też źle 😛 Myślcie dalej :mruga:


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 24.11.2007 19:08
Ikarus 280

1386? Co za cwane zadanie... 😛


Mój poprzedni nick to KKS. Ponieważ wszystkie nicki, które sugerowałem były według administracji za długie postanowiłem użyć krótkiego nicka na cześć naszego moderatora z Dolnego Śląska.

OdpowiedzCytat
Opublikowano : 24.11.2007 19:20

10990? 😀


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 24.11.2007 19:23
Isuzu Citiport

184 nogi?


Nieoficjalny profil o komunikacji autobusowej w rejonie Wrocławia na Facebooku 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowano : 24.11.2007 19:28
Ikarus 280

10990?

A ładnie to tak google używać? 😀


Mój poprzedni nick to KKS. Ponieważ wszystkie nicki, które sugerowałem były według administracji za długie postanowiłem użyć krótkiego nicka na cześć naszego moderatora z Dolnego Śląska.

OdpowiedzCytat
Opublikowano : 24.11.2007 19:28

10990?

A ładnie to tak google używać? 😀

nie użyłem googli 😐


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 24.11.2007 19:40
Ikarus 280

To w takim razie napisz, jak to wyliczyłeś, bo ja znalazłem przez google prawidłowe rozwiązanie (takie, jakie podałeś), ale nie mam pojęcia, jak to mogło tak wyjść 😛


Mój poprzedni nick to KKS. Ponieważ wszystkie nicki, które sugerowałem były według administracji za długie postanowiłem użyć krótkiego nicka na cześć naszego moderatora z Dolnego Śląska.

OdpowiedzCytat
Opublikowano : 24.11.2007 19:47

2*7+(7^3*4+7^4*4)
i do tego 2 nogi kierowcy

2*7 - dzieci
7^3 - kotów dużych *4 - ile nóg
7^4 - kotów małych *4 - ile nóg
10 990 albo 10 992 (z kierowcą)


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 24.11.2007 19:55

dokładnie tak


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 24.11.2007 21:03

Brawo! Dokładnie tak jak mówią JacekM i ppln 🙂 10 990 bez kierowcy.


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 24.11.2007 22:44

Ja bym sie upierał, że kot nie ma nóg, a ŁAPY. Tak więc wychodzi 14, bo nie ma mowy o kierowcy :diabeł:


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 11.12.2009 17:31

Ja tam tylne odnóża swojego zwierza określam pojęciem "nogi", więc można przyjąć, że 16... 😉 Jak widać - precyzja pytania najważniejsza 😉


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 2.01.2010 01:09
 pk
Administrator

Zagadka związana z dzisiejszym happeningiem - Tramwajem na Psie Pole.
Jaki tramwaj "przedstawiają" tu manifestanci? 😉


Posty tego autora zawierają wyłącznie jego prywatną opinię i obserwacje.

OdpowiedzCytat
Opublikowano : 10.11.2010 16:42
Moderator

N-kę?


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 10.11.2010 16:44
shakkie
Isuzu Citiport

Coś z Protramu.


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 10.11.2010 16:50
irisbus
MAN Lion's City

Wrocławski tramwaj i nawet ma nr linii 😀 2 zdaje się.


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 10.11.2010 19:02

2 na Psie Pole? Po moim trupie 😛

Tramwaj to moim zdaniem typ taki sam, jaki stoi na terenie przedszkola przy ul. Mickiewicza, zaraz przed Mostem Zwierzynieckim. 😉

Ale za to jaki pantograf ma... Coś a la system kolei Baltimore & Ohio, koniec XIX wieku 😛 Nie ma to jak postęp technologiczny 😀


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 11.11.2010 00:38

Z wnętrzem mogliby się bardziej postarać :diabeł:


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 11.11.2010 17:54
J-31
 J-31
Administrator

Mnie to też wygląda na N-kę... czyli co rozumiem, że MPK powinno teraz kupić kilkanaście nowych eNek z napędem tyrystorowym - by puścić je na "dwójkę" ? :diabeł:


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 11.11.2010 22:48
 pk
Administrator

2 na Psie Pole? Po moim trupie 😛

Na przestrzeni dziejów na Biskupin dojeżdżały różne linie i można zauważyć dość niespodziewane zwroty numeracji w krótkim czasie, zatem bym się za bardzo do niej nie przyzwyczajał 😉 Ale do rzeczy - "linia" 2 na tym "tramwaju" jest tylko dlatego, że organizatorka happeningu otrzymała nr 2 na liście wyborczej do Rady Miasta.


Posty tego autora zawierają wyłącznie jego prywatną opinię i obserwacje.

OdpowiedzCytat
Opublikowano : 12.11.2010 02:51
Strona 1 / 2
Udostępnij:

 Archiwalne ForumTransportnews

Witaj!
Losowe zdjęcia
Postaw mi kawę na buycoffee.to

twitter Bluesky Mastodon