Regulamin Forum
Nie wiem czy zagadki się do tego tematu zaliczają, ale dobra oto ona:
Mamy autobus z 7 dziećmi.
Każde dziecko ma 7 plecaków.
W każdym plecaku jest 7 dużych kotów.
Każdy duży kot ma 7 małych kotów.
Każdy kot ma 4 nogi.
PYTANIE: Ile nóg znajduje się w autobusie?
Pogłówkujcie :mruga:
Posty wydzielone z tematu: "Dowcipy, żarty, anegdoty :)" Mod. J-31 😉
196 ?
1388?
według wzoru 7*2+7*7^2*4 + 2 nogi kierowcy
[ Dodano: 24 Lis 2007 17:06 ]
Może 212?
według wzoru 7*2+7^2*4 + 2 nogi kierowcy
Wszyscy źle 😀
1582?
Też źle 😛 Myślcie dalej :mruga:
1386? Co za cwane zadanie... 😛
Mój poprzedni nick to KKS. Ponieważ wszystkie nicki, które sugerowałem były według administracji za długie postanowiłem użyć krótkiego nicka na cześć naszego moderatora z Dolnego Śląska.
10990? 😀
10990?
A ładnie to tak google używać? 😀
Mój poprzedni nick to KKS. Ponieważ wszystkie nicki, które sugerowałem były według administracji za długie postanowiłem użyć krótkiego nicka na cześć naszego moderatora z Dolnego Śląska.
10990?
A ładnie to tak google używać? 😀
nie użyłem googli 😐
To w takim razie napisz, jak to wyliczyłeś, bo ja znalazłem przez google prawidłowe rozwiązanie (takie, jakie podałeś), ale nie mam pojęcia, jak to mogło tak wyjść 😛
Mój poprzedni nick to KKS. Ponieważ wszystkie nicki, które sugerowałem były według administracji za długie postanowiłem użyć krótkiego nicka na cześć naszego moderatora z Dolnego Śląska.
2*7+(7^3*4+7^4*4)
i do tego 2 nogi kierowcy
2*7 - dzieci
7^3 - kotów dużych *4 - ile nóg
7^4 - kotów małych *4 - ile nóg
10 990 albo 10 992 (z kierowcą)
dokładnie tak
Brawo! Dokładnie tak jak mówią JacekM i ppln 🙂 10 990 bez kierowcy.
Ja bym sie upierał, że kot nie ma nóg, a ŁAPY. Tak więc wychodzi 14, bo nie ma mowy o kierowcy :diabeł:
Ja tam tylne odnóża swojego zwierza określam pojęciem "nogi", więc można przyjąć, że 16... 😉 Jak widać - precyzja pytania najważniejsza 😉
N-kę?
Coś z Protramu.
Wrocławski tramwaj i nawet ma nr linii 😀 2 zdaje się.
2 na Psie Pole? Po moim trupie 😛
Tramwaj to moim zdaniem typ taki sam, jaki stoi na terenie przedszkola przy ul. Mickiewicza, zaraz przed Mostem Zwierzynieckim. 😉
Ale za to jaki pantograf ma... Coś a la system kolei Baltimore & Ohio, koniec XIX wieku 😛 Nie ma to jak postęp technologiczny 😀
Z wnętrzem mogliby się bardziej postarać :diabeł:
Mnie to też wygląda na N-kę... czyli co rozumiem, że MPK powinno teraz kupić kilkanaście nowych eNek z napędem tyrystorowym - by puścić je na "dwójkę" ? :diabeł:
2 na Psie Pole? Po moim trupie 😛
Na przestrzeni dziejów na Biskupin dojeżdżały różne linie i można zauważyć dość niespodziewane zwroty numeracji w krótkim czasie, zatem bym się za bardzo do niej nie przyzwyczajał 😉 Ale do rzeczy - "linia" 2 na tym "tramwaju" jest tylko dlatego, że organizatorka happeningu otrzymała nr 2 na liście wyborczej do Rady Miasta.
Posty tego autora zawierają wyłącznie jego prywatną opinię i obserwacje.




