Regulamin Forum
[BAHN] Program nada...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

[BAHN] Program nadal się rozwija!

Strona 2 / 2
NEO
 NEO
Jelcz M121M

I wkońcu można powiększyć pojazdy podczas edycji, a nie męczyc sie z małym rysunkiem co dla mnie jest plusem.


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 14.04.2011 12:55
Jelcz M101I Salus

I wkońcu można powiększyć pojazdy podczas edycji, a nie męczyc sie z małym rysunkiem co dla mnie jest plusem.

powiększanie widoku edytowanego pojazdu było już w poprzedniej wersji oznaczonej jako 3.0b2.
A z tego co wiem, to ostatnią wersją edytora jeszcze bez opcji powiększania widoku była wersja 2.01


MPK Włocławek: Tyle rodzin biletów ile lini podmiejskich rozbieżność cen biletów wynosi 70 gr (2.60-3.30zł)

OdpowiedzCytat
Opublikowano : 14.04.2011 18:13
Jelcz M121M

I wkońcu można powiększyć pojazdy podczas edycji, a nie męczyc sie z małym rysunkiem co dla mnie jest plusem.

Dokładnie, zoom4 jest chyba najlepszym co może być :mruga:

powiększanie widoku edytowanego pojazdu było już w poprzedniej wersji oznaczonej jako 3.0b2.
A z tego co wiem, to ostatnią wersją edytora jeszcze bez opcji powiększania widoku była wersja 2.01

Tu raczej chodzi o brak edycji tej opcji (zoom-u4) w przypadku edytowania w programie, a nie w NFZ 😉


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 14.04.2011 21:31
Jelcz M101I Salus

Orginalnie post pochodzi z 2011-04-04

Tu raczej chodzi o brak edycji tej opcji (zoom-u4) w przypadku edytowania w programie, a nie w NFZ 😉

wcześniejsze wersje (1.5 oraz 1.7) były pisane pod 3.81/3.83 (nie mają nawet wbudowanego edytora zoom2)
wersja 2.01 była pisana z myślą o wersji 3.83/3.84
a wersja 3.0 pod 3.84.
natomiast tryb zoom4 zaimplementowano dopiero w wersji 385b2, więc jest chyba oczywiste że wcześniejsza wersja NFZ nie mogła obsługiwać z wiadomych powodów.

Osobiście uważam ¯e tryby Zoom2 oraz Zoom4 są w zupełności wystarczającymi dla zwiększenia dokładności pojazdów przy powiększeniach.
Plany wprowadzenia trybu Zoom6/8 mijają się z celem (moja osobista opinia), gdyż raczej na codzień podglądów 6:1 i 8:1 się nie używa.

W następnej wersji Bahn chętnie bym widział, aby opcjach podglądu wybranego pojazdu/instalowanego zestawu podgląd był wyświetlany równierz w trybie zoom4 (o ile go posiada), w przeciwnnym razie było by tak jak teraz, czyli zoom2 lub bez zoom.

Bo był raz taki przypadek, że pojazd posiadał grafikę Zoom4 ale nie posiadał Zoom2, więc w trybie podglądu pojazd był wyświetlany tak, jak by nie miał grafiki Zoom wcale mimo że ją posiadał.

-------------------------------------------------------------------------------------
dodano 211-09-30
Co chcielibyście aby by było dodane w wersji 3.87 ?
- ja w zasadzie mam tylko jedną rzecz: to aby w opcji podglądu zainstalowanych pojazdów podgląd pojazdów obsługiwał równierz tryb zoom 4:
tzn.
Pojazd niema grafiki - wyświetlany jako zoom 1
Pojazd ma zoom 2 - wyświetlany jako zoom 2
Pojazd ma zoom 4 (ale nie posiada zoom 2) - wyświetlany jako zoom 4 (a nie jako zoom 1)
Pojazd ma zoom 2 i 4 - wyświetlany jako zoom 4


MPK Włocławek: Tyle rodzin biletów ile lini podmiejskich rozbieżność cen biletów wynosi 70 gr (2.60-3.30zł)

OdpowiedzCytat
Opublikowano : 30.09.2011 12:22
J-31
 J-31
Administrator

Wg. mnie problem z tymi zoom-ami to w pewnym sensie głupota. Ponieważ model trzeba rysować dwa razy (zoom1 i zoom2). :]


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 30.09.2011 16:20

Najbardziej przydatna byłaby możliwość budowy tras pod innymi kątami niż 45 i 90.


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 8.10.2011 14:28
Jelcz M101I Salus

Wg. mnie problem z tymi zoom-ami to w pewnym sensie głupota. Ponieważ model trzeba rysować dwa razy (zoom1 i zoom2). :]

Jeżeli już to raczej 3 razy.
- Stworzenie pojazdu ( w NFZ lub podobnym programie)
- Stworzenie grafiki zoom 2 (NFZ lub wbudowany edytor)
- Stworzenie grafiki zoom 4 (NFZ lub wbudowany edytor)

Jeżeli natomiast faktycznie miałeś na myśli jedynie 2-krotne rysowanie to zapewne chodziło ci o zoom 2 i 4 ale przez przypadek napisałeś zoom 1 i 2


MPK Włocławek: Tyle rodzin biletów ile lini podmiejskich rozbieżność cen biletów wynosi 70 gr (2.60-3.30zł)

OdpowiedzCytat
Opublikowano : 10.10.2011 22:50
J-31
 J-31
Administrator

Jeżeli natomiast faktycznie miałeś na myśli jedynie 2-krotne rysowanie to zapewne chodziło ci o zoom 2 i 4 ale przez przypadek napisałeś zoom 1 i 2

Ja mam NFZ-ta wersji 3.0. I tam jest "normalna skala" i "zoom2" 😎


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 10.10.2011 23:52
Jelcz M101I Salus

Pierwszy raz się chyba zdarza aby na stronie autora od prawie 2 miesięcy nie było żadnej aktualizacji programu ostatni wpis jest z 08.01 a ostania sama aktualizacja programu (lub dodatku do niego) jest jeszcze z poprzedniego roku. czyżby autor planował powoli porzucenie programu :o:


MPK Włocławek: Tyle rodzin biletów ile lini podmiejskich rozbieżność cen biletów wynosi 70 gr (2.60-3.30zł)

OdpowiedzCytat
Opublikowano : 20.02.2012 14:03

O ja, to niemożliwe :o:


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 20.02.2012 14:29
J-31
 J-31
Administrator

Mnie tam znacznie bardziej martwi, brak programów do edycji grafiki, elementów stałych. 😉


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 20.02.2012 23:19

Tak narzekacie Panowie, a tu proszę wczoraj nowa wersja BAHNA się pojawiła - 3.86r2 🙂


OdpowiedzCytat
Rozpoczynający temat Opublikowano : 21.02.2012 15:23
Jelcz M101I Salus

A może przeczytał nasze posty i odpowiedział na nie :mruga:


MPK Włocławek: Tyle rodzin biletów ile lini podmiejskich rozbieżność cen biletów wynosi 70 gr (2.60-3.30zł)

OdpowiedzCytat
Opublikowano : 21.02.2012 23:38
Marcin N
MAN Lion's City

Ze zmian jakie zaszły nie widać na pierwszy rzut oka ale dodano nowe polskie pojazdy.
*Tatra KT4 w malowaniu FG
*Szegedyński Swing
*Moderus Beta
*Grafika Zoom 2 dla poznańskich Beynesów
*Nowe malowanie śląskich 116tek

No i chyba tylko tyle wyłapałem z polskich nowości.


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 22.02.2012 12:28
Jelcz M101I Salus

Ciekawostka: 6 dni po premierze wersji 3.86r2 pojawiła się wersja 3.86r2a. chyba to pierwszy przypadek aby oficjalne wydanie miało literę w numerze (oprócz oczywistego r)


MPK Włocławek: Tyle rodzin biletów ile lini podmiejskich rozbieżność cen biletów wynosi 70 gr (2.60-3.30zł)

OdpowiedzCytat
Opublikowano : 27.02.2012 19:00
Marcin N
MAN Lion's City

A wiesz może, czym się różni od podstawowej r2 ?


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 27.02.2012 19:46
OPi
 OPi
MAN Lion's City

Na stronie BAHNa jest napisane, że wyeliminowano błędy występujące w r2.


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 27.02.2012 19:52
 pk
Administrator

Ciekawostka: 6 dni po premierze wersji 3.86r2 pojawiła się wersja 3.86r2a. chyba to pierwszy przypadek aby oficjalne wydanie miało literę w numerze (oprócz oczywistego r)

r - od release candidate, czyli ot po prostu wersja testowa. I nie ma co tutaj dywagować nad tym, czy jest to 3.86r2a, czy r2y3986huirufjk.


Posty tego autora zawierają wyłącznie jego prywatną opinię i obserwacje.

OdpowiedzCytat
Opublikowano : 27.02.2012 21:31
Jelcz M101I Salus

r - od release candidate, czyli ot po prostu wersja testowa. I nie ma co tutaj dywagować nad tym, czy jest to 3.86r2a, czy r2y3986huirufjk.

mi się wydawało że za wersję testową należy traktować wersje które po numerze mają b (beta) natomiast r uznaję jako oficjalną aktualizację

3.86b2 - to wersja testowa będąca 2 (lub 3 jeżeli liczono od 0) wydaniem
3.86r2 - to 2 aktualizacja oficjalnego wydania programu
3.86 - to pierwsze oficjalne wydanie tej wersji

No chyba że ktoś inny inaczej uznaje te oznaczenia. Chętnie poznam jego wersję.


MPK Włocławek: Tyle rodzin biletów ile lini podmiejskich rozbieżność cen biletów wynosi 70 gr (2.60-3.30zł)

OdpowiedzCytat
Opublikowano : 28.02.2012 14:03
TranslatorPS
Karsan Jest

Erm... Kędzior, jak by było release candidate, to by było rc, jak w vBusie, nie?

3.86 - wersja generalnie
3.86b2 - beta druga wersji 3.86
3.86r2 - wydanie pełne drugie wersji 3.86 - r znaczy raczej release

Zauważmy, że BAHN to program w pełni wydany, a nie różne wersje alpha i beta, jak to było w vBusie lub Minecraft'cie...


Signatureless...

OdpowiedzCytat
Opublikowano : 28.02.2012 21:54
J-31
 J-31
Administrator

No dobra, ale może Przestańcie spekulować na temat oznaczenia programu, a może lepiej zająć się samym programem. 😉


OdpowiedzCytat
Opublikowano : 29.02.2012 11:45
Strona 2 / 2
Udostępnij:

 Archiwalne ForumTransportnews

Witaj!
Losowe zdjęcia
Postaw mi kawę na buycoffee.to

twitter Bluesky Mastodon