Regulamin Forum
I wkońcu można powiększyć pojazdy podczas edycji, a nie męczyc sie z małym rysunkiem co dla mnie jest plusem.
I wkońcu można powiększyć pojazdy podczas edycji, a nie męczyc sie z małym rysunkiem co dla mnie jest plusem.
powiększanie widoku edytowanego pojazdu było już w poprzedniej wersji oznaczonej jako 3.0b2.
A z tego co wiem, to ostatnią wersją edytora jeszcze bez opcji powiększania widoku była wersja 2.01
MPK Włocławek: Tyle rodzin biletów ile lini podmiejskich rozbieżność cen biletów wynosi 70 gr (2.60-3.30zł)
I wkońcu można powiększyć pojazdy podczas edycji, a nie męczyc sie z małym rysunkiem co dla mnie jest plusem.
Dokładnie, zoom4 jest chyba najlepszym co może być :mruga:
powiększanie widoku edytowanego pojazdu było już w poprzedniej wersji oznaczonej jako 3.0b2.
A z tego co wiem, to ostatnią wersją edytora jeszcze bez opcji powiększania widoku była wersja 2.01
Tu raczej chodzi o brak edycji tej opcji (zoom-u4) w przypadku edytowania w programie, a nie w NFZ 😉
Orginalnie post pochodzi z 2011-04-04
Tu raczej chodzi o brak edycji tej opcji (zoom-u4) w przypadku edytowania w programie, a nie w NFZ 😉
wcześniejsze wersje (1.5 oraz 1.7) były pisane pod 3.81/3.83 (nie mają nawet wbudowanego edytora zoom2)
wersja 2.01 była pisana z myślą o wersji 3.83/3.84
a wersja 3.0 pod 3.84.
natomiast tryb zoom4 zaimplementowano dopiero w wersji 385b2, więc jest chyba oczywiste że wcześniejsza wersja NFZ nie mogła obsługiwać z wiadomych powodów.
Osobiście uważam ¯e tryby Zoom2 oraz Zoom4 są w zupełności wystarczającymi dla zwiększenia dokładności pojazdów przy powiększeniach.
Plany wprowadzenia trybu Zoom6/8 mijają się z celem (moja osobista opinia), gdyż raczej na codzień podglądów 6:1 i 8:1 się nie używa.
W następnej wersji Bahn chętnie bym widział, aby opcjach podglądu wybranego pojazdu/instalowanego zestawu podgląd był wyświetlany równierz w trybie zoom4 (o ile go posiada), w przeciwnnym razie było by tak jak teraz, czyli zoom2 lub bez zoom.
Bo był raz taki przypadek, że pojazd posiadał grafikę Zoom4 ale nie posiadał Zoom2, więc w trybie podglądu pojazd był wyświetlany tak, jak by nie miał grafiki Zoom wcale mimo że ją posiadał.
-------------------------------------------------------------------------------------
dodano 211-09-30
Co chcielibyście aby by było dodane w wersji 3.87 ?
- ja w zasadzie mam tylko jedną rzecz: to aby w opcji podglądu zainstalowanych pojazdów podgląd pojazdów obsługiwał równierz tryb zoom 4:
tzn.
Pojazd niema grafiki - wyświetlany jako zoom 1
Pojazd ma zoom 2 - wyświetlany jako zoom 2
Pojazd ma zoom 4 (ale nie posiada zoom 2) - wyświetlany jako zoom 4 (a nie jako zoom 1)
Pojazd ma zoom 2 i 4 - wyświetlany jako zoom 4
MPK Włocławek: Tyle rodzin biletów ile lini podmiejskich rozbieżność cen biletów wynosi 70 gr (2.60-3.30zł)
Wg. mnie problem z tymi zoom-ami to w pewnym sensie głupota. Ponieważ model trzeba rysować dwa razy (zoom1 i zoom2). :]
Najbardziej przydatna byłaby możliwość budowy tras pod innymi kątami niż 45 i 90.
Wg. mnie problem z tymi zoom-ami to w pewnym sensie głupota. Ponieważ model trzeba rysować dwa razy (zoom1 i zoom2). :]
Jeżeli już to raczej 3 razy.
- Stworzenie pojazdu ( w NFZ lub podobnym programie)
- Stworzenie grafiki zoom 2 (NFZ lub wbudowany edytor)
- Stworzenie grafiki zoom 4 (NFZ lub wbudowany edytor)
Jeżeli natomiast faktycznie miałeś na myśli jedynie 2-krotne rysowanie to zapewne chodziło ci o zoom 2 i 4 ale przez przypadek napisałeś zoom 1 i 2
MPK Włocławek: Tyle rodzin biletów ile lini podmiejskich rozbieżność cen biletów wynosi 70 gr (2.60-3.30zł)
Jeżeli natomiast faktycznie miałeś na myśli jedynie 2-krotne rysowanie to zapewne chodziło ci o zoom 2 i 4 ale przez przypadek napisałeś zoom 1 i 2
Ja mam NFZ-ta wersji 3.0. I tam jest "normalna skala" i "zoom2" 😎
Pierwszy raz się chyba zdarza aby na stronie autora od prawie 2 miesięcy nie było żadnej aktualizacji programu ostatni wpis jest z 08.01 a ostania sama aktualizacja programu (lub dodatku do niego) jest jeszcze z poprzedniego roku. czyżby autor planował powoli porzucenie programu :o:
MPK Włocławek: Tyle rodzin biletów ile lini podmiejskich rozbieżność cen biletów wynosi 70 gr (2.60-3.30zł)
O ja, to niemożliwe :o:
Mnie tam znacznie bardziej martwi, brak programów do edycji grafiki, elementów stałych. 😉
Tak narzekacie Panowie, a tu proszę wczoraj nowa wersja BAHNA się pojawiła - 3.86r2 🙂
A może przeczytał nasze posty i odpowiedział na nie :mruga:
MPK Włocławek: Tyle rodzin biletów ile lini podmiejskich rozbieżność cen biletów wynosi 70 gr (2.60-3.30zł)
Ze zmian jakie zaszły nie widać na pierwszy rzut oka ale dodano nowe polskie pojazdy.
*Tatra KT4 w malowaniu FG
*Szegedyński Swing
*Moderus Beta
*Grafika Zoom 2 dla poznańskich Beynesów
*Nowe malowanie śląskich 116tek
No i chyba tylko tyle wyłapałem z polskich nowości.
Ciekawostka: 6 dni po premierze wersji 3.86r2 pojawiła się wersja 3.86r2a. chyba to pierwszy przypadek aby oficjalne wydanie miało literę w numerze (oprócz oczywistego r)
MPK Włocławek: Tyle rodzin biletów ile lini podmiejskich rozbieżność cen biletów wynosi 70 gr (2.60-3.30zł)
A wiesz może, czym się różni od podstawowej r2 ?
Na stronie BAHNa jest napisane, że wyeliminowano błędy występujące w r2.
Ciekawostka: 6 dni po premierze wersji 3.86r2 pojawiła się wersja 3.86r2a. chyba to pierwszy przypadek aby oficjalne wydanie miało literę w numerze (oprócz oczywistego r)
r - od release candidate, czyli ot po prostu wersja testowa. I nie ma co tutaj dywagować nad tym, czy jest to 3.86r2a, czy r2y3986huirufjk.
Posty tego autora zawierają wyłącznie jego prywatną opinię i obserwacje.
r - od release candidate, czyli ot po prostu wersja testowa. I nie ma co tutaj dywagować nad tym, czy jest to 3.86r2a, czy r2y3986huirufjk.
mi się wydawało że za wersję testową należy traktować wersje które po numerze mają b (beta) natomiast r uznaję jako oficjalną aktualizację
3.86b2 - to wersja testowa będąca 2 (lub 3 jeżeli liczono od 0) wydaniem
3.86r2 - to 2 aktualizacja oficjalnego wydania programu
3.86 - to pierwsze oficjalne wydanie tej wersji
No chyba że ktoś inny inaczej uznaje te oznaczenia. Chętnie poznam jego wersję.
MPK Włocławek: Tyle rodzin biletów ile lini podmiejskich rozbieżność cen biletów wynosi 70 gr (2.60-3.30zł)
Erm... Kędzior, jak by było release candidate, to by było rc, jak w vBusie, nie?
3.86 - wersja generalnie
3.86b2 - beta druga wersji 3.86
3.86r2 - wydanie pełne drugie wersji 3.86 - r znaczy raczej release
Zauważmy, że BAHN to program w pełni wydany, a nie różne wersje alpha i beta, jak to było w vBusie lub Minecraft'cie...
Signatureless...
No dobra, ale może Przestańcie spekulować na temat oznaczenia programu, a może lepiej zająć się samym programem. 😉



