Problem przy logowaniu

Regulamin oraz wszystko inne co dotyczy forum i pozostałych stron Transportnews.
Maciej

Problem przy logowaniu

Post autor: Maciej »

Mam problem przy logowaniu. Przeczytałem FAQ, ale wciąż nie mogę znależć odpowiedzi. Mianowicie gdy wchodzę na forum i chcę się zalogować, to ukazuje się portal, ale w takiej postaci, jakbym nie był zalogowany (strzałeczki oznaczające nowe posty w działach są szare, a spoglądając na prawy górny róg jest napis "zarejestruj się bądż też zaloguj, jesli posiadasz już konto".) Dopiero logując się drugi, a czasem 3-ci raz jest OK. PROSZę O ODPOWIED¬.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Ja zawsze po załadowaniu się KMF najpierw wchodzę na forum, a potem się loguję i nie mam żadnych problemów.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Rzeczywiście są jakieś problemy. Wczoraj w ciągu dnia kilka razy nie mogłem otworzyć portalu. A potem musiałem się logować. Dzisiaj rano również musiałem się ponownie zalogować ;)

Lopez

Post autor: Lopez »

Może to kwestia przeglądarki? Polecam w tym zakresie Operę :) Próbowaliście korzystać z innej niż IE?

Kamil

Post autor: Kamil »

Na Mozilli idzie tak samo.

ppln

Post autor: ppln »

U mnie działa. Pewnie to kwestia kiepskiego silnika nierenderującego ie. Polecam coś porządniejszego (Firefox, zwłaszcza beta wersji 3 - szybka jest, Opera)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Ja takie problemy miewam odkąd jestem zarejestrowany na km-forum i próbowałem i Opery i IE, a teraz siedzę ma FireFoxie i co jakiś czas dalej się to zdarza.

Lopez

Post autor: Lopez »

Zmieniłem nieco zdanie nt. uwag Macieja - coś chyba jest nie tak ze skryptami, bo mi z kolei posty nie chcą się wysyłać :) Więc to raczej nie wina przeglądarki.

ppln

Post autor: ppln »

Mi się wysyłają, ale pooooowoli (chociaż i łącza najszybszego nie mam - w porywach 1,5 Mbit, ale czasami spada poniżej 512Kbit :/ )

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Mnie się czasem w ogóle forum nie chce załadować, ale problemów z logowaniem nie mam, raz na miesiąc mnie może wyloguje.

Maciej

Post autor: Maciej »

-> Rzecz jeszcze dziwniejsza. Kiedy wyświetla się portal, i strzałki są szare, na górze pisze ten napis o niezalogowaniu, a na dole przy szutboksie wyświetla się, że na forum jest obecny user Maciej. :?: :!:

[ Dodano: 2008-03-21, 16:33 ]
Lopez pisze:mi z kolei posty nie chcą się wysyłać
Też miewam takie problemy.

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Problem z logowaniem przez portal był już kiedyś poruszany i zapewne - tak, jak napisał kol. Lopez - jest to błąd skryptu. Należy tu zaznaczyć, że portal nie jest integralną częścią PhpBB2 a jedynie dodatkiem. Co do przeglądarek widać problem nie jest powiązany z konkretnym silnikiem. Dla przykładu podam własne doświadczenia: przy korzystaniu z IE (v7/Vista) problem występuje, przy SlimBrowser (nakładka na IE z której korzystam na codzień) już nie. Firefox 2.0.0.12 u mnie (Vista) - problemu nie ma - z kolei na innym kompie z identycznie skonfigurowanym FF ale na Xpeku już trzeba się logować dwukrotnie...

ppln

Post autor: ppln »

U mnie problem nie występuje pod Firefoksem 3.0b5 (polecam gorąco - to najszybsza przeglądarka obecnie, jedyny problem, że trzeba wyłączyć sprawdzanie kompatybilności dodatków bo nie działają), nic starszego nie mam (jeszcze 3.0b4 z dystrybucji, ale to niemal to samo), ale trzeba zaznaczyć automatyczne logowanie.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Czy zawsze coś musi nawalać na forum? Od kilku dni za każdym razem kiedy wchodzę na KMF muszę się logować...

ppln

Post autor: ppln »

Wyczyść ciasteczka i sesje. I pomyśl nad przesiadką na Firefoksa 3 bo jest lepszy.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Mój kolega ma problem. Ale nie przy logowaniu, a rejestracji. Ciągle wyświetla mu się jakis komunikat o nieprawidłowym e maliu.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

A próbował rejestrować się na inny?

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

KKS pisze:A próbował rejestrować się na inny?
Tak. I nic to nie zmieniło. Ciągle forum twierdzi, że " Nieprawidłowy e-mail."

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

Dzisiaj zauważyłem drobne problemy z KMF.
Po pierwsze przy wysyłaniu postów potrafi się czasem zamulić i przerwać połączenie (raz pojawił się komunikat 500 Internal Error) w wyniku czego trzeba ponownie wysłać post.
Po drugie dwa razy bez powodu mnie wylogowało, podczas gdy wcześniej nie było problemu.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Rzeczywiście były jakieś chwilowe problemy. Ja spotkałem się z nimi po południu. Przed południem było czysto ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy dotyczące Forum”