Pesa Twist/Twist Step

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o polskch konstrukcjach tramwajów...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wow. Jestem pod wrażeniem 120 wagonów dla Moskwy. To naprawdę spora niespodzianka i wielki plus dla PESY. :P

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

Ładne jest to kremowe malowanie, tak nawiązuje do wagonów KTM-19 ;) Różowe jest paskudne.

wojtek1611
Posty: 457
Rejestracja: 2011-06-02, 08:01
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: wojtek1611 »

Marcin N pisze:Ładne jest to kremowe malowanie, tak nawiązuje do wagonów KTM-19 ;) Różowe jest paskudne.
Wszystko zależy od gustu. Moim zdaniem ten różowy nie jest taki zły ;)

Anita5

Post autor: Anita5 »

Kremowe podoba mi się najmniej, za to różowe najbardziej. Interesujący jest motyw tych białych linii, które układają się w sensowny obrazek. :smile2:

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

[fquote="Anita5"]za to różowe najbardziej[/fquote]
Jakież to kobiece... ;)

Do mnie różowe malowanie nie przemawia na żadnym pojeździe KM, dość ładne jest jeszcze to niebiesko-białe. Niemniej jednak moim faworytem pozostaje to kremowe ;)

Awatar użytkownika
Rumpel
Posty: 643
Rejestracja: 2010-12-31, 01:02
Lokalizacja: Czeladź Scorpio: 379 619km

Post autor: Rumpel »

Marcin N pisze:Do mnie różowe malowanie nie przemawia na żadnym pojeździe KM
Częstochowskie malowanie rządzi ! ;) Mi się podoba biało niebieskie, ale nie wiem jak jakiekolwiek z tych malowań nawiązuje do Moskwy. Malowanie kremowe do schematu z KTMów nawiązuje chyba tylko kolorami ( :strzałka: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... 608_nn.jpg), przy czym jest to malowanie KMTa, a nie Moskwy. Mi się wgl. tam nie bardzo widzisz Pesa ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Wcale nie jest powiedziane, że tamtejsze władze nie będą chciały podkreślić tej rewolucyji komunikacyjneji także zupełnie innym malowaniem wagonów. A ten różowy jakoś mi się kojarzy z barwami zespołu Infiniti Red Bull Racing Renault ;)
http://images.thecarconnection.com/lrg/ ... 7691_l.jpg

wojtek1611
Posty: 457
Rejestracja: 2011-06-02, 08:01
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: wojtek1611 »

Niemcy są zainteresowani zakupem Twistów

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Akurat Chociebuż to jedno z najbiedniejszych miast Niemiec, w którym tramwaje jeżdżą głównie dlatego że wzięli na nie federalne dotacje i jakoś głupio je zwinąć, ale zawsze coś

ppln

Post autor: ppln »

Twist też raczej nie jest drogim tramwajem, te częstochowskie to najtańszy niskopodłogowy tramwaj (co oczywiście w pewnej mierze jest zasługą dumpingu Pesy), a za taką cenę jest rewelacyjny.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

pmaster pisze:Akurat Chociebuż to jedno z najbiedniejszych miast Niemiec
Tu nie chodzi o pieniądze(zamożność), a niż demograficzny. Ludzi ubywa w szybkim tempie i tramwaje mają niewielki ekonomiczny sens. Były już plany likwidacji sieci.
Dlatego też taka tania polska Pesa to dla nich jedyna racjonalna opcja.

Auri

Post autor: Auri »

A wiadomo kiedy pojawią się na ulicach GOP-u bo jak na razie cisza a koniec roku już blisko.

wojtek1611
Posty: 457
Rejestracja: 2011-06-02, 08:01
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: wojtek1611 »

Pierwsze mają dotrzeć pod koniec roku, ew. na samym początku następnego.

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Spokojnie, cykl produkcyjny jednostki taboru trwa nie dłużej niż miesiąc.

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

PesaTwist Step

Post autor: Marcin N »


MrStronek
Posty: 303
Rejestracja: 2009-11-21, 20:02
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: MrStronek »

Dziennik zachodni opublikował materiał i zdjęcia
W Zabrzu zaprezentowano pierwszy z 30 nowych tramwajów Twist, które w przyszłym roku wyjadą na trasy aglomeracji. To najnowsze dziecko bydgoskiej Pesy i pierwszy fabrycznie nowy zakup Tramwajów Śląskich od ponad dekady.
http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/ ... ,id,t.html
Te paski na drzwiach to nie ściągnięte jakieś jeszcze naklejki czy to już tak zostanie się ? :D

I wiecie co? Wnętrze mi się podoba. Czuje się jakbym żuł gumę o smaku mięty, ale te siedzenia czerwone zmieniają sens wnętrza. Design bardzo ładny i jak dla mnie ładnie się tramwaj prezentuje, ale jak to my Polacy jesteśmy nauczeni by marudzić, więc zaraz zacznie się marudzenie oj jaki to brzydki, oj jaki to nie ładny a to coś a to tamto :D

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

MrStronek pisze: wiecie co? Wnętrze mi się podoba.
Powiedzmy sobie, że wnętrze pod względem kolorystycznym prezentuje się dość ciekawie. Na pewno będzie się pod tym względem odróżniać od pozostałych wagonów ;)
Ogólnie całość prezentuje się naprawdę nieźle, teraz pozostaje tylko poczekać na wprowadzenie wagonów do ruchu liniowego, które ma nastąpić w II kwartale 2014r.

Jeżeli ktoś chciałby zapoznać się z dokładnym opisem wagonu to polecam: http://www.wpk.katowice.pl/2301.html

BTW koszt jednego Twist`a to 5,49 mln zł netto.

wojtek1611
Posty: 457
Rejestracja: 2011-06-02, 08:01
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: wojtek1611 »

MrStronek pisze:I wiecie co? Wnętrze mi się podoba. Czuje się jakbym żuł gumę o smaku mięty, ale te siedzenia czerwone zmieniają sens wnętrza. Design bardzo ładny i jak dla mnie ładnie się tramwaj prezentuje, ale jak to my Polacy jesteśmy nauczeni by marudzić, więc zaraz zacznie się marudzenie oj jaki to brzydki, oj jaki to nie ładny a to coś a to tamto
Teraz skojarzyłem, że podobne barwy miały Helmuty przed przemalowaniem, a we wnętrzu niektórych nawet trochę zostało, więc może chcą to jakoś ujednolicić ;) A ogólnie pojazd zrobił na mnie ogromnie pozytywne wrażenie :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

No i teraz wykończony - tramwaj wygląda rewelacyjnie :P

I wbrew pozorom okazuje się, że i fotele nad wózkami są podwójne. Wnętrze też ma fajne kolory. Warto będzie to jednak ocenić na żywo - bo zdjęcia nie zawsze oddają prawdziwości ;)

Na zewnątrz podoba mi się ta gra czerni z czerwienią. Bardzo umiejętnie powstawiano czarne elementy na frontach. Całość prezentuje się naprawdę fenomenalnie :)

Natomiast co do stopni - tym bym się nie przejmował krakowskie Bombardiery NGT8 też tak mają. Dokładnie taki sam układ. A zatem nie jest źle. ;)

Natomiast dziwi mnie czemu zainstalowano - naklejono te paski na drzwiach. Ani to ładne, ani praktyczne. No, ale może przyświecał temu jakiś cel ;)

No, a teraz TŚ powinny ten wagon testować ile wlezie, aby jak najwięcej problemów wyszło teraz - teraz jest czas na ich usunięcie, albo poprawienie infrastruktury - tam, gdzie byłoby to konieczne ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

A jednak wycofuję swój zarzut dotyczący ilości siedzeń ;) Niemniej kolorystyka wnętrza pasuje bardziej do PKM Jaworzno ;) Ale to pewnie wina niesprecyzowania SIWZ.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor produkcji krajowej”