Duewag N8x/M8x

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o tramwajach produkowanych za granicą...
Matthai

Post autor: Matthai »

Damhan pisze:Poczekajmy jeszcze dokładnie miesiąc. Wygląda na to, ze ZKM chce zrobić gdańszczanom prezent na święta. :D
Czy to znaczy, że za miesiąc ZKM chce wypuścić na trasy/testy nowe nabytki? Po modernizacji? Toć by już musieli je remontować/modernizować, a dopiero wczoraj przetarg ujrzał światło dzienne.

jacool

Post autor: jacool »

Słyszałem, że mają wyjechać jeszcze w tym roku, więc taki scenariusz jest jak najbardziej na miejscu :)

Matthai

Post autor: Matthai »

A masz może jakieś szczegółowsze dane odnośnie omawianej tu przeróbki członu na LF? :)

jacool

Post autor: jacool »

Na razie nic nie mam. Jak będę miał coś więcej, to napiszę.
Nie wiem też, czy wszystko będzie wyglądało tak miło już po wyborach, jak było obiecywane przed. Ale jak to się mówi - czas pokaże :)

Matthai

Post autor: Matthai »

Święta tuż tuż, a póki co nawet słowem nie wspomnieli o wyniku przetargu. Wygląda na to, że przedwczesny był nasz optymizm co do wyjazdu nowych tramwajów jeszcze w tym roku, a już na pewno przed Świętami. :(

Damhan

Post autor: Damhan »

Matthai pisze:Święta tuż tuż,
Błąd. Jeszcze półtora tygodnia, a to bardzo dużo czas, żeby zdarzyło się coś niespodziewanego. :D
Matthai pisze:póki co nawet słowem nie wspomnieli o wyniku przetargu
I tak był znany jeszcze przed ogloszeniem przetargu. :P
Matthai pisze:Wygląda na to, że przedwczesny był nasz optymizm co do wyjazdu nowych tramwajów jeszcze w tym roku, a już na pewno przed Świętami. :(
Kto jest sprytny, ten w ogłoszeniu o przetargu policzył, że "nowe" nabytki przyjadą w piątek 22 grudnia. Więc na święta może jeszcze nie wyjadą, ale w tym roku raczej tak. ;)
Ostatnio zmieniony 2006-12-14, 15:05 przez Damhan, łącznie zmieniany 1 raz.

jacool

Post autor: jacool »

Chyba nie wyjadą. Przyjechać przyjadą, ale zanim wyjadą muszą przejść jeszcze dostosowanie wnętrza + zaznajomienie obsługi z nowym tramwajem. To trochę potrwa...
Nie wypowiadam się dokładnie ile potrwa.

Damhan

Post autor: Damhan »

jacool pisze:muszą przejść jeszcze dostosowanie wnętrza
W sumie ciekawe co chcą robić we wnętrzu wagonu (prócz oczywiście montażu kasowników i przyklejeniu wszystkich piktogramów). Może np. wymienią siedzenia? No i ciekawe czy zostaną przemalowane w nasze przepiękne barwy zakładowe. :D

jacool

Post autor: jacool »

Wymiana siedzeń na pewno z 2+1 na 1+1.
Się zobaczy co jeszcze :)

Damhan

Post autor: Damhan »

Może dam oto taką fotkę wnętrza dortmundzkiej N8-ki. http://www.railfaneurope.net/pix/de/tra ... 130202.jpg jak widać akurat ta ma po jednej stronie pojedyncze siedzenie na 2 osoby i to z materiałem a'la Ikarus. Pytanie tylko czy wszystkie takie są? Z tego co wynika z wypowiedzi z innych forów przedsiębiorstwo z Dortmund ma dokładnie 45-46 N8-ek, a to znaczy, ze ZKM planuje zgarnąć wszystkie, a to znaczy z kolei, że chociażby ta N8ka ze zdjęcia wyżej prędzej czy później i tak zagości na Wita Stwosza. :D

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

To wymienią siedzenia na pojedyncze.

szubak

Post autor: szubak »

To co ma Kraków, to N6 przerobione w Norymberdze na N8, <b>poprostu</b> "rozlozyli" tramwaj na dwie czesci i do srodka wstawili dodatkowy, niskopodlogowy czlon. Jesli Gdansk chce sie bawic w przerobki wysokopodlogowych N8 na LF, to trzeba najpierw usunac srodkowy czlon, no chyba ze bawimy sie w wydluzanie wagonu, co trzeba przyznac, byloby dosyc ciekawe. Czy jest to oplacalne nie wiem, w Krakowie mialy jezdzic jako wysokopodlogowe.

Co do wnetrza, te siedzenia ktore tak okropnie wygladaja na fotkach, sa badz co badz jednak dosyc wygodne ;)

W Niemczech jest jeszcze bardzo duza ilosc wagonow M8 (waskotorowych), ktore spokojnie daloby sie wypuscic na "normalne" tory po podmianie wozkow. Jak widac N8 za duzo nie ma, a ze sa to wagony dosyc udane, jestem ciekaw czy ktores przedsiebiorstwo skusi sie na taki pomysl, aby podmieniac wozki. :D

mgajewski

Post autor: mgajewski »

I jak, wiadomo coś o roztrzygnięciu tego przetargu? I kiedy przybędą te wagony do Gdańska?

Damhan

Post autor: Damhan »

mgajewski pisze:I jak, wiadomo coś o roztrzygnięciu tego przetargu? I kiedy przybędą te wagony do Gdańska?
Wiadomo. Z tego co wynika z przetargu wagony powinny dotrzeć jutro lub pojutrze, no chyba, ze się to opóźni co jest też prawdopodobne. Polecam zresztą przeczytać:
Obrazek

I przy okazji to:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2006-12-22, 14:24 przez Damhan, łącznie zmieniany 1 raz.

Matthai

Post autor: Matthai »

Damhan pisze:wagony powinny dotrzeć jutro lub pojutrze
Mam nadzieję, że nie zamkną ich "na cztery spusty" przed oczami przechodniów. Może wtedy uda mi się jakąś fotkę zrobić. :P A przynajmniej zobaczyć to cudo.

W artykule coś mówił, że szykują festyn z okazji przekazania Flexity :strzałka: chyba urlop wezmę normalnie :mruga: Tego nie można opuścić. :P

PS. Dzięki, Damhan, za fotki/skany z artykułami. :)

[ Dodano: 2006-12-22, 03:53 ]
Coś mi pochwały o tej porze nie działają. :cry: Ale dostaniesz ją Damhan. :D

[ Dodano: 2007-01-01, 18:54 ]
Witam. I wiadomo już coś kiedy nowe nabytki przybędą do Gdańska? W Zajezdni Wrzeszcz póki co chyba ich nie ma jeszcze. :( A może są ukryte w jakiejś tajnej hali? :chytry: :lol:

mgajewski

Post autor: mgajewski »

Matthai pisze:Witam. I wiadomo już coś kiedy nowe nabytki przybędą do Gdańska? W Zajezdni Wrzeszcz póki co chyba ich nie ma jeszcze. A może są ukryte w jakiejś tajnej hali?
A no prawda. W gazecie którą pokazał nam Damhan powinny już być, bo miały wyjechać gdzieś tak na koniec stycznia-początek lutego.

jacool

Post autor: jacool »

Nie ma ich jeszcze, nie przyjechały. Ale podobno w piatek mają być. A kiedy wyjadą to zależy tylko od tego, jak szybko załoga się z nimi zapozna. Ja czekam, ale tylko z ciekawości, bo helmuty to nie to samo co 105na :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Panowie ja mam cichą nadzieję, że jak tylko te pojazdy się pojawią w Gdańsku - to jak najszybciej się Pochwalicie.... Zatem z niecierpliwością czekam na dalsze wieści z Gdańska :)

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Ostatnio zmieniony 2007-01-19, 12:01 przez TLG, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Fajny - wygląda na to, że specjalnie "przygotowano" go do transportu - mam na myśli naklejki ZKM Gdańsk oraz makijaż. Ciekawy jestem, czy ZKM pozostawi te barwy, czy przemalują go. :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor produkcji zagranicznej”